Ајде да оцениме ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
1. Ева Херцигова

gorniot del e ubav no ne mi se dodaga sto ima i vtor sloj na fustanot

2. Дајан Кругер

voopsto ne mi se dopaga

3. Миша Бартон

interesen fustan :)

4.Софи Марсо

ne e moj stil taka da ne

5. Бар Рафаели

dobra e ne e loso

6.Клаудија Шифер
[/quote]
nisto posebno
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин


Незнае да се носи. Сандалките, уствари штиклити се убави, али незнае да ги носи. И фустанчето е убавко, али пак истата ствар.
Косата ужас, само репче стаила и терај. Шминката е ОК. Али фацата :bilokbor: . Обетките пазарски се КИЧ.



Мараја Кери ми е одвратна. Ама еве признавам убаво се натокмила. Браво. :smir:



Ич не сакам ''лепливи'' фустанчиња.
Се лепи и се отцртува, а тоа е ЛОШО ако немаш што да покажеш.
Да немаше набори ќе беше уште полошо. Ја спасиле ... Сандалките се убавки. :devojkr:




Едноставно, а убаво. Ама ни ваа незнае да се носи.
Да го облечеше некоја што знае да се носи ќе беше сто пати повпечатлива комбинацијава. :bil:
 
С

Сатори

Гостин

Немам некој посебен коментар, добри штиклички, добар фустан...само премногу светликав за мој вкус.

Без палтото каде каде ќе било подобро, а и фустанот не е нешто посебно, не ми се допаѓа.

Ова веќе нешто добро, лично мислам дека и добро и стои и супер е фустанот.:smir:

Повторно не ми се допаѓа.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413

Па не е лошо,ама не ми се свиѓа,тоа што е асиметрично.



Ич не ми се свиѓа.:nenene:


Хм,не е лошо,иако горе малце чудно некако ми е,ама у секој случај убав фустан.


Веч видено и ништо посебно.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
John Doe напиша:
Ај доста со жениве
коментари за овие слики?



Ај да се разбериме.
Фино што потсетуваш дека треба да се оценуваат и машките познати ѕвезди како се облекуваат,ама притоа треба да обрниш внимание на изборот на сликите. Мали и нејасни се тешки да се оценат и да се забележат сите потребни или непотребни детали,така да бирај слики нешто како последната.

И во иднина,вашите оценки на сликите подразбираат и објаснување зошто сте ги оцениле така т.е критика или пофалба. Она добро е,лошо е,арно е,се бриши.
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
`Ангелче` напиша:
Ај да се разбериме.
Фино што потсетуваш дека треба да се оценуваат и машките познати ѕвезди како се облекуваат,ама притоа треба да обрниш внимание на изборот на сликите. Мали и нејасни се тешки да се оценат и да се забележат сите потребни или непотребни детали,така да бирај слики нешто како последната.
Kлик на нив за зголемување :smir:
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4

Па во глобала фустанов е убав само што не ми се свиѓа како и стои во горниот дел.Не е фустанов за неа.


Кежуал варијанта,ама сива маичка и кафеави чизми...Хммм...НЕ!Можела мн подобро да искомбинира.Иначе фармерките и се преубави.


Ќе го изоставам фактот дека ја мразам,ама оваа комбинација е за никаде.Подобро да облечела клот црни панталони и црни штиклички отколку вака.


Па ок е фустанчево ама некако не ми стои на неа,премногу и ги истакнува колковите.


Обично жолто фустанче,онака every day Не знам сега за што го носела,ама не е лошо освен тоа за врзување околу половината.Може и без тоа.

Све ми боје,лепо стоје.Е со оваа слика се опишува поговоркава.Ај тоа што е шарено,ама не и стои!Можеби е лошо застаната,ама на сликава е катастрофа.Ако веќе носиш нешто,научи како да го носиш!
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5

ubav mi e fustanot,osobeno bojata mi se sviga,pa i toa kako i stoi ne e bas loso,mozela poubav nakit da stavi,ocena 4

prubava sminka i kosa ima,cizmite i jas bi gi isfrlila.mozela nesto po nezno da stavi na nozete

neeee ne mi se sviga,gorniot del moze da projde ama pantalonie + stiklite vo kombinacija so se :nenene:

grozen mi e fustanot a i grozno i stoi,a i kosata i e mn neuredna kako da ne ja izmila so denovi

mmmm ubavo fustance(osven vrvkata)onaka vo letna sveza boja,mi se dopaga

ne e moj stil,previse boi na edno mesto,ocenka 2
 

Angelwings

I'm a super girl and super girls don't cry
Член од
27 мај 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0

Фустанот е супер, супер и стои, бојата монгу ми се свига, само накитот требало да си го смени, стилистот и направил грешка со овој накит

косата и шминката и се добри, комбинацијата на сива маичка и оние чизми е ужас, фармерките не се лоши

Комбинацијава е ужас. Горниот дел може да помине, ама пантолите и штиклите нема шанса. Требаше да облечи некои други пантоли и штикли. стилистот направил ужасна грешка

фустанот е супер, мене лично ми се свиѓа но многу и ги истакнува колковите, косата ко 100 дена немиена и е. Најмногу ми се свиѓаат очилата.

Фустанов е супееерррр. Бојата е убава, летна исто како и фустанот. врвката не и треба

Ужасно и стои овој фустан. Поговорката све ми боје лепо стоје е за овој фустан. да истоеше фустанов и така и така, ама не и стои, пак стилистот и има направено грешка



знам дека напишав скоро исто со rich_bitch1 и со Nina но тоа беше зш така и јас мислам не за друго. ак не треба да стои нека се бриши.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855

Лошо некако ... до бојата ли е, до фустанот ли е ... :nemoguce:


Многу некако нежна ми е маичката горе, за да одговара со грубите чизми ... не ми се свиѓа вака ...


Оу мај гад! Страшно е ова, ало!!! Леле, нема една работа што и стои неа, а не па да одговара со друга ... што ќе беше ова, партал до партал!


Ова е веќе добро ... и боите и фустанчето и сандалчињата ... таман е.


Фустанот прегрд, сандалите повеќе од него ... изгледа како 90 годишна баба.


Облечено нешто колку да не шета гола? Па подобро гола да беше ... а да, и боса!
:podsmev:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59

Ми се допаѓа некако...веројатно бидејќи далдисав по оваа боја оваа сезона. Убав впечаток ми остава,меѓутоа косата не може да се толерира.


И после оваа имала стил? Оваа?! Оваааа?!
Чевлите ги купила од Шик Комерц Чајна Шопинг Центер по цена од 600 денари. Само на тоа место има чевли т.е чизми од ваков тип.
Топот е ужас. Ко текстилците од стопанско да го имат праено.
Фармерките се трпат,добро е што се во една нијанса.
Све у свему, катастрофа е.


Ок е,ама чевлите кршат филм. Тие уствари се црвени,само панделката е циклама.


Лошо.
Да сме реални, не е слаба,а уште помалку згодна. Не можи туфница ко неа да си дозволува да носи вакви кројки на фустанчиња. Безвезе е. Градите и ги прави сто пати поголеми,целиот граден кош деколтето глупо и го прави поголемо како што не треба..да не должам. За нигде е.
А тек косата. А тек косата!


Канаринец. Бела чевла на све иде.
Фустанот ајде де,ама чевлите?!


Д реинбоу!!!!!!!!!!
И така дами и господа,ви ја прикажуваме новата палета на бои за врати и лајсни. Бирајте.
Ц,ц,ц....
Изгледа ко да е надрогирана..и цел живот неискапена.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Мора само ѕвезди/познати личности да оценуваме, или може и нормални битија како нас? :)

Ајде, оценувајте.






 

Kajgana Shop

На врв Bottom