Ајвар

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
It's iVar seasoon!!! Значи пресреќна сум што моите прават ајвар и ми праќаат неколку тегла овде. Аа ќе умрам од среќа.
За глобализацијата на ајвар, да знаете дека каде што ќе ми го пратат ајварот луѓе од 100 земји (сите 7 континенти) ќе имаат можност да искусат дел од рајот.
ајвар ммм....
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дали сеуште стои Ајвер на теглите низ продавнициве и големиве маркети или го решивме спорот со Словенците?
-Не сум бил на пазарување од дамна и не сум видел дали е Ајвар или Ајвер.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Јас мислам дека спорот беше со Бугарите, невермајнд.... мојот ајвар не се погоди, барем првата тура... па затоа ќе прајме дупла од планираното ;-)
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Да беше корисен колку што е вкусен и ќе немаше ко него :)
хамбургерот,тостот, хот-догот, бурекот, ќебапот, да беше корисен колку што е вкусен ќе немаше ко него;)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Ај мис ајвар! :(
Доброволец да ми прати една тегла тазе ајвар? :love:
Дај ми адресата,ке ти пратам една.xD
Тазе,потазе неможе да биде.Готов е од пред ~3 саати,а една тегла(сам:oops:) ја смувтав :D
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
хамбургерот,тостот, хот-догот, бурекот, ќебапот, да беше корисен колку што е вкусен ќе немаше ко него;)
Не заебавај за многу се покорисни отколку ајварот. Ајварот е катастрофа ( не зборам за вкус и самиот гнетам по пола тегла на ден, али нема БАШ НИКАКВА корист од него ) .
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Не заебавај за многу се покорисни отколку ајварот. Ајварот е катастрофа ( не зборам за вкус и самиот гнетам по пола тегла на ден, али нема БАШ НИКАКВА корист од него ) .
It's all about living on the edge.
 
Член од
25 јануари 2012
Мислења
12
Поени од реакции
3
ајвар со салама и јогурт !! леелел комбинација снова !
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Купечкиот е недоволно испржен најубав е домашниот по свој вкус е направен.
Јадам само кога го правиме тој ден потоа го нема тој вкус. Гледам уште 10 тина тегли има од лани оваа година нема потреба да правиме. :pos:
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Лелелел кога ке му седнам ке си намачкам кришка и одзгора ќе си нарендам сирење ако ми тргне една тегла може да стегнам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom