Астрална проекција

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
gerard напиша:
Кога наведуваш кој е во право кажи ондак и кој бил во криво. Затоа што Ангела се обраќала на некој.. веројатно
Гад дем Жерард, ако Ангела е у право не значи дека ти си у криво по дифолт :D :D :D
 
Член од
14 април 2005
Мислења
37
Поени од реакции
1
Ок ондак вака. Постојат повеќе техники како до Астрална проекција. Инаку самиот термин делумно добро го дефиниравте, а наједноставно се работи за - „состојба на свесно сонување“.

Имам искуство со оваа работа и можам да ви кажам дека е страшно интересна и јака работа.

Ако сакате да почнете, тргнете од почеток :

1. Легнете на грб.

2. Под папокот ставете нешто ладно (камен, мраз во кеса или слично).

3. Заспијте

4. Ова е најважно - обидете се да си ги видите рацете во сон. Постојано треба да се обидувате додека не ги видите. Кога ќе успеете, тоа е тоа, вие целосно го контролирате сонот..ииии .....е еее тогаш пријатели ... путујте каде сакате.

Еј не видов дека кај SPace Cowboy има некој линк. Но, колку што го разгледав не се повторуваме.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Како бе да се обидам да си ги видам рацете?
Па јас да можам да си го контролирам сонот нешто друго ќе соннувам :)

Не серизоно.. како така? Треба да сетрудам во сонот да си ги гледам рацете?

Да не не се разбудам еј... :) :)
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Член од
14 април 2005
Мислења
37
Поени од реакции
1
gerard напиша:
Како бе да се обидам да си ги видам рацете?
Па јас да можам да си го контролирам сонот нешто друго ќе соннувам :)

Не серизоно.. како така? Треба да сетрудам во сонот да си ги гледам рацете?

Да не не се разбудам еј... :) :)
Пишува убаво. Тоа е почетокот, мораш да се видиш сам себе. тргнуваш од рацете, а кога тоа ќе го направиш останатото е лесно.

SpAcE_c0wb0y напиша:
Nuanda напиша:
Еј не видов дека кај SPace Cowboy има некој линк. Но, колку што го разгледав не се повторуваме.
треба само да кликнеш на зборот “линков“.

Ај да не се мачиш http://home.xtra.co.nz/hosts/Wingmakers/Astral Protection.html

колку што го разгледав ова значи дека кликнав таму кај што беше линкот:)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Човечкиот мозок е опасна работа!

Сепак е само вода.. и сите решенија се во него

Се можеш да постигнеш ако така сакаш..
 
Член од
25 август 2005
Мислења
98
Поени од реакции
2
Ako imamo tolkav mozok. Sve ni e gabe sve dodeka ne naucimo da go koristimo celiot. Mie samo koristimo pomalu od 10% od mozokot. A cekaj da prasam. Astralna proekcija e da mozes da se gledas u son?
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Zero Cool напиша:
Ako imamo tolkav mozok. Sve ni e gabe sve dodeka ne naucimo da go koristimo celiot. Mie samo koristimo pomalu od 10% od mozokot. A cekaj da prasam. Astralna proekcija e da mozes da se gledas u son?
Разгледај ја убаво темата мислам дека имаш одговор.

Астрална проекција не е да можеш да гледаш во сон, треба да се доведеш во состојба да си свесен дека сонуваш. Од прилика така може да се рече...
И после тоа следува астралната проекција.
 
Член од
25 август 2005
Мислења
98
Поени од реакции
2
A ha. A ima nekoj na forumov sto moze da se dovede vo sostojba da znae deka sonuva? Znaci Astralna proekcija e da si svesen deka sonuvas?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
На кој не го мрзи нека чита.

In astral projection the conscious mind leaves the physical body and moves into the astral body. The astral body is one of our subtle bodies.

Some people can astral project naturally. Others are afraid to leave the physical body and never are able to astral project. An alternative approach is remote viewing.
In astral projection you remain attached to your physical body by a silver "umbilical type" cord. Some people see the cord and others do not.
You are aware of things you encounter along the way while out of your body.
To astral project, as with all out-of-body experiences - one must feel totally relaxed, clothing fitting comfortable, reclining is best. Often a comforter is best over the body as the physical body sometimes gets cold when you travel out.

Find a quiet place . . . free of distractions. . .


Adjust the lighting and room temperature. . .


Adjust clothing . . . footwear . . . eyeglasses.


Sit down or lie down . . .
Find a position that is comfortable for you . . .


Quiet your mind . . . Still your thoughts . . .


Relax your body. . .
Your face . . . your jaw . . . relaxing . . .
Your shoulders . . . your neck . . . relaxed
Your arms . . . your hands . . . feel at peace . . .
Your torso . . . your hips . . . letting go . . .
Your legs . . . your feet . . . totally relaxed . . .


Focus on your breathing . . .
Inhale slowly and deeply through your nose . . .
Retain the breath as long as is comfortable . . .
Exhale through the mouth slowly and completely . . .
Repeat for two more breaths . . . or as is comfortable.
Let go of the fear of leaving your physical body.
Remember you astral project when you sleep.
See yourself floating away from your physical body.
You may feel as release or perhaps hear a sound as you leave.
If you get fearful, please stop as you are not ready for astral projection.
Anything done in metaphysics should feel comfortable and easy.
If it is stressful, let it go for now, as you are not ready.

 
Член од
5 јануари 2006
Мислења
20
Поени од реакции
3
Gerard aj bas me interesira i ti i site drugi sto bi sakal da napravat astralna proekcia STO KE BIDE PRVOTO NESTO STO KE POSAKTE DA GO VIDITE.Ednostavno ke se odvois od teloto(taka barem dosega pisuvaat iako ne e bas taka) i ke letas.I kaj ke ides.Ke ides da ja vidis komsikata vo krevet ili pak ke ides da ja najdes bankarskata smetka na nekoj bogatas.E posle ova cool dozivuvanje ke si se vratis vo sopstvenoto telo posle 5-6 saati i ke bides kako otepan zasto cela nok ne si spiel i nema da mozes nisto da pravis naredniot den.Ako nekoj od forumot e zelen za ponatamosna seriozna diskusija na temava neka prvo si gi kaze sopstvenite ocekuvanja od A.P pa mozda i ke kazam nesto poveke.
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
абе интересна е ова астралнава проекција али опасно е многу бе ако се разбудиш или некој те разбуди додека духот ти е надвор од телото настапува смрт
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Не е точно!! Абе мене ми успеа ова со астреалнава проекција и отидов кај другар и коа го прашав сабајлето овој ми вика дека ме сонувал по пижами. 8) Али ако може некој друг со ова го частам. Иначе немора да си во транс али отворени ти се очите цело време па после ме печеа као луди х)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
BliND напиша:
Не е точно!! Абе мене ми успеа ова со астреалнава проекција и отидов кај другар и коа го прашав сабајлето овој ми вика дека ме сонувал по пижами. 8) Али ако може некој друг со ова го частам. Иначе немора да си во транс али отворени ти се очите цело време па после ме печеа као луди х)
А како беше постапката додека се обидуваше да ја доживееш астралната проекција?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom