Астрална проекција

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
astralna proekcija e neshto sosema drugo, na google ne e se opishano kako sto treba, procitaj gi predhodnite mislenja na temava ke ti bide jasno, ok e da zgreshish, jas samo ti ukazav deka si zgreshila, a ponatamu ti informiraj se
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
6
astralna proekcija e neshto sosema drugo, na google ne e se opishano kako sto treba, procitaj gi predhodnite mislenja na temava ke ti bide jasno, ok e da zgreshish, jas samo ti ukazav deka si zgreshila, a ponatamu ti informiraj se
Luge sme gresime ama ova so jas go pisav ne e od mene kazano na google go najdov :) Sega ako lazi google, ve lazam i jas vas ...
Fala sto me popravi btw
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
pa primetiv deka ne e od tebe, ne me svakaj pogreshno, imav najdobra namera, zatoa i se nadovrzav
 
Член од
26 август 2011
Мислења
94
Поени од реакции
33
Да се надоврзам, зашто многу сакам да дискутирам во темава. Често пати можете да доживеете астрална проекција но таа да биде прикриена со илузија (сон). Ако се освестите за време на сонот, тогаш илузијата од сонот ќе исчезне и ќе бидете како во реалноста, но секако, присутни со своето астрално тело. Еве совет од мене: доколку некој доживува свесна астрална проекција, и доколку за време на астралната проекција забележува геометриски фигури во воздух како лебдат, или закривена светлина - не одете натаму. Тоа се тунели од кои после нема да можете да излезете, или пак ќе ве одведат во друга димензија. Исто така некои од тие тунели може да ве одведат во скриена димензија Acasha , која е дел од астралниот план но поседува сосема друга фреквенција од негови основни седум нивоа. Како и да е, да кажам дека во ваков феномен како што е астрален свет е лесно да се влезе, но за да е излезе од него - е тоа е веќе друга историја. Што да ви кажам друго луѓе? Јас и кога го пишувам ова малку ми е смешно а сепак од друга страна верувам дека постои.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.893
А како тоа се знаат називи и на други димензии, а сепак предупредувања да не се посетуваат тие геометриски тела.. Мислам некој успеал да се врати ?? Од каде толкавата сигурност ??
--- надополнето: Sep 11, 2011 8:54 PM ---
Да се надополнам.. Најдобар опис на астралната проекција пронајдов на место каде никогаш не би помислил дека ќе се разработува оваа тема, а тоа беше книгата на П.Куељо ,,Вероника реши да умре‘‘
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Анчи од каде ги имаш научено овие работи за астралната проекција? :) ии мислам дека бидејки сето тоа е „сон" неверувам дека од тоа неможе да се излези, може само додека си тамо да ти трае тоа многу долго како сон кој не завршува, но со пробудувањето од сонот ти се будиш во реалноста, и се нормално. незнам бтw не сум имал многу искуство со тоа :) освен што на неколку пати сум стасал до астралната проекција, но не ја продолжив, не излегував од телото,
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846

Гледајте го филмов, за астрална проекција е. Има нешто вистина нешто не.
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Еј веќе втор пат така, како да сум на прагот на астрална проекција.
Синоќа, спиев и наеднаш како да се разбудив но неможев да мрднам, знаев дека е повторно таа парализа што ако ништо не правиш повторно ке си продолжиш со сонот, но имав различно чувство, некако многу ми студеше ми беше ладно, се обидов да станам (и сега интересното) но неможев, но осеќав како малку се подмрднувам и имаше некаков звук како да грчи нешто незнам како да опишам, и сватив за што се работи, бев малку уплашен тоа да, пробав да си ги исконтролирам мислите да мислам да заспијам и да престане тоа, и заспав, и после реално се разбудив, не беше воопшто студено и си продолжив да спијам. Сега може и да беше сон тоа но незнам :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дали е можно да влезе друг дух во твоето тело?
-Како на филмот што го постирав погоре (ако го гледал некој).
 
Член од
26 август 2011
Мислења
94
Поени од реакции
33
А како тоа се знаат називи и на други димензии, а сепак предупредувања да не се посетуваат тие геометриски тела.. Мислам некој успеал да се врати ?? Од каде толкавата сигурност ??
--- надополнето: Sep 11, 2011 8:54 PM ---
Да се надополнам.. Најдобар опис на астралната проекција пронајдов на место каде никогаш не би помислил дека ќе се разработува оваа тема, а тоа беше книгата на П.Куељо ,,Вероника реши да умре‘‘
Па луѓе што ги имаат искусено тие димензии ги дале тие имиња.. сепак немора да значи дека сите димензии сеуште постојат или пак дека постоеле воопшто. :)

Анчи од каде ги имаш научено овие работи за астралната проекција? :) ии мислам дека бидејки сето тоа е „сон" неверувам дека од тоа неможе да се излези, може само додека си тамо да ти трае тоа многу долго како сон кој не завршува, но со пробудувањето од сонот ти се будиш во реалноста, и се нормално. незнам бтw не сум имал многу искуство со тоа :) освен што на неколку пати сум стасал до астралната проекција, но не ја продолжив, не излегував од телото,
..:) Не е само сон, сонот е вратата кон астралниот свет просто речено..иако може астрална проекција и преку медитација да се изведе. Но многу многу полесно е да имаш АП ако совладаш луциден сон.

Дали е можно да влезе друг дух во твоето тело?
-Како на филмот што го постирав погоре (ако го гледал некој).
Да, можно е. И затоа не треба неискусни астрални патувачи да одат предалеку од своето физичко тело.Зашто секогаш има астрални духови кои демнат во астралниот свет. :)

Еј веќе втор пат така, како да сум на прагот на астрална проекција.
Синоќа, спиев и наеднаш како да се разбудив но неможев да мрднам, знаев дека е повторно таа парализа што ако ништо не правиш повторно ке си продолжиш со сонот, но имав различно чувство, некако многу ми студеше ми беше ладно, се обидов да станам (и сега интересното) но неможев, но осеќав како малку се подмрднувам и имаше некаков звук како да грчи нешто незнам како да опишам, и сватив за што се работи, бев малку уплашен тоа да, пробав да си ги исконтролирам мислите да мислам да заспијам и да престане тоа, и заспав, и после реално се разбудив, не беше воопшто студено и си продолжив да спијам. Сега може и да беше сон тоа но незнам :)
Може да е АП, но повеќе ми личи на „парализа во сон“..ги раскажуваш истите симптоми како што се појавуваат во парализата на сон што е исто така поврзана со РЕМ фаза.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Мислам дека без да сакам имав вакво искуство. Бев во ситуација во која не сакав да бидам, а немав сила да избегам, ниту пак да направам нешто за да дадам на знаење дека не сакам да ми се случува тоа. Веројатно без да сакам, се одделив од моето тело и за момент се видов од таванот, видов како лежам без да се мрднам, видов дека погледот ми е неодреден и веќе не чувствував ништо. Траеше можеби секунди, можеби минути, и ми беше тешко да се гледам во таква грда ситуација, и погледнав низ вратата, кон дворот и кон водата. Не се секавам како сум се вратила во телото, ама често ми се враќаат слики од тогаш. Мислам дека најмногу ми преовладува чувството на болка гледајки се како ми е тешко, отколку изненаденоста од ситуацијата дека имам сила да избегам од себеси.
Фактот дека знам дека имам моќ да избегам од лошите моменти ми дава поголема сила и храброст да се борам со животот, а вие ме плашите дека бидејќи не сум учела да го контролирам сето тоа друга душа ќе го земе моето тело:)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Фактот дека знам дека имам моќ да избегам од лошите моменти ми дава поголема сила и храброст да се борам со животот, а вие ме плашите дека бидејќи не сум учела да го контролирам сето тоа друга душа ќе го земе моето тело:)
Друга душа да влезе во твоето тело а ти да не можеш да се вратиш нема шанси, но може во многу ретки случаи да прибереш нешто што нема да ти биде ќеиф (тоа нешто заедно со тебе да влезе ама ептен е ретко тоа) и најчесто треба некој да те чека што е скоро невозможно :)..

Затоа секогаш пред АП ќе си ја очистиш и заштитиш собата и себе лично и скоро никад нема да имаш проблеми. Ако си христијанка можеш со некој светец или крст или друг симбол ако си паганка со нешто друго, но битно е да ставиш заштита.

Првите пати не ја напуштај собата, седи во неа и по сопствена желба врати се назад :).

Битно е од неконтролирана да стигнеш до контролирана АП :).
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Друга душа да влезе во твоето тело а ти да не можеш да се вратиш нема шанси, но може во многу ретки случаи да прибереш нешто што нема да ти биде ќеиф (тоа нешто заедно со тебе да влезе ама ептен е ретко тоа) и најчесто треба некој да те чека што е скоро невозможно :)..

Затоа секогаш пред АП ќе си ја очистиш и заштитиш собата и себе лично и скоро никад нема да имаш проблеми. Ако си христијанка можеш со некој светец или крст или друг симбол ако си паганка со нешто друго, но битно е да ставиш заштита.

Првите пати не ја напуштај собата, седи во неа и по сопствена желба врати се назад :).

Битно е од неконтролирана да стигнеш до контролирана АП :).
What?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom