Асистенти/професори на Економски факултет

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
На е-бизнис асистентите се топ,Мијалче недај боже да ти е нешто нејасно или да ти објасни.
А пак Марина,немаше многу контакти со неа никој,и они само не плашеа и предаваа.

А после Димитар...оО ти го прашуваш како оваа вежба,он ти врти муабети за како бил во Холандија,библиотеки и се друго во рок од 20 мин,освен за твоето прашање.
Сепак,најфер од сите нив,иако ме заебаа со вежбите и не земав 10ка:toe:
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
На е-бизнис асистентите се топ,Мијалче недај боже да ти е нешто нејасно или да ти објасни.
А пак Марина,немаше многу контакти со неа никој,и они само не плашеа и предаваа.

А после Димитар...оО ти го прашуваш како оваа вежба,он ти врти муабети за како бил во Холандија,библиотеки и се друго во рок од 20 мин,освен за твоето прашање.
Сепак,најфер од сите нив,иако ме заебаа со вежбите и не земав 10ка:toe:
Сакаш да кажеш дека на Е-бизнис нема асален асистент???

Баш сум пресреќен сега.
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Da ne ja ima slucajno nekoj knigava za prodavanje, ne mozam da ja najdam po knizarive...ili ako znae nekoj kade moze da se nabavi, ke bide od golema pomos...

Zoran Jolevski: Multinacionalnite korporacii, predizvik
na sovremenata ekonomija, Economy press, Skopje,1997.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Здраво,јас сум вонреден студент на сметководство и ревизија ми остана уште Статистика од прва.Сакам да почнам да го спремам и би ве замолила од ваше искуство да ми препорачате кај кој асистент е подобро да одам на консултации кај Драган или Марија?Не ги знам ни професорите ни асистентите се префрлив од Прилеп.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Здраво,јас сум вонреден студент на сметководство и ревизија ми остана уште Статистика од прва.Сакам да почнам да го спремам и би ве замолила од ваше искуство да ми препорачате кај кој асистент е подобро да одам на консултации кај Драган или Марија?Не ги знам ни професорите ни асистентите се префрлив од Прилеп.
Кај кој и да одиш исто е, и двајцата одлично ќе ти објаснат, и двајцата се многу добри, секогаш позитивни и им помагаат на студентите, така да, не губиш ништо.
 
Член од
25 јули 2008
Мислења
53
Поени од реакции
6
Прибидејќи сите давате информации за прва година јас да ви кажам нешто за втора. Втор семестар е лесен на сите департмани, освен на финансиски менаџмент. Имаат јавни финансии, многу заебан предмет. Менаџмент смер втор семестар е апсолутна боза. За првите колоквиуми имав за учење вкупно 210 страни, колку што е првиот кололквиум менаџмент сега хаха. А за прв семестар. Замислете си ја математика, потешка трипати и статистика, потешка двапати. Менаџмент и маркетинг. А сега замислете си го Драге, едно шест пати бетер, тоа ви е Бобек. За Снежана не мозжете да си замислите, тоа може само да го доживеете. Кај нејзе најдобра фора е и влагате во канцеларија, нешто ја замарате, оваа се нервира почнува да урла ко луда и двете опции каде ја заебувате се:
1. седите мртви ладни, и кога ке заврши со викањето, повторно мртви ладни и викате фала проф на инфо. пријатно
2. и се раздерувате, ја правите подоле од тврд секрет, но на културен начин (ова е препорачливо за дечки кои што имаат фаци кои не се памтат, му успеа на еден другар).
А другите предмети од прв семестар ви се многу лесни, само пазете се од Кикеркова, тешка кучка, искомплексирана поради лоши настани во животот во послените 5-6 години, па се истура на кутрите невини студенти.
Тоа е мое гледање, веројатно зашто ни они мене не ме сакаа многу, ама се си исчистив на 15 јануари, така да покажете им малце заби и учете повеќе
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Ок, горе-доле се сложувам со тебе, само не се сложувам за Финансиски Менаџмент. Макроекономија и Економетрија се боза предмети, најтешко е на Сметководство и Ревизија. III семестар, т.е. првиот семестар од втора е најзаебан, али веќе си знаете, да не кажувам и да не се повторувам. :)
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
За Кикеркова детали може некој...

некако на предавања... ја кажва само едната страна на медалот... т.е е тешко индоктринирана ( коминиста-марксиста)

а заприметив и во тесот....
Вика дека ТНК не работат за добробитот на националната економија...

а повеќето економисти кај нас сметаат обратно... скоро сите...
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
За Кикеркова детали може некој...

некако на предавања... ја кажва само едната страна на медалот... т.е е тешко индоктринирана ( коминиста-марксиста)

а заприметив и во тесот....
Вика дека ТНК не работат за добробитот на националната економија...

а повеќето економисти кај нас сметаат обратно... скоро сите...
ништо не те разбрав.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
892
За Кикеркова детали може некој...

некако на предавања... ја кажва само едната страна на медалот... т.е е тешко индоктринирана ( коминиста-марксиста)

а заприметив и во тесот....
Вика дека ТНК не работат за добробитот на националната економија...

а повеќето економисти кај нас сметаат обратно... скоро сите...
Нема врска како викаат другите економисти, како што вика Кикеркова, така ќе напишеш на испит
Најсериозно.
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Бог да чува и да брани....
Што се изначитав.....:uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo:
Мито, корупција, нати го дај ми го.....200-1000 евра за 6-ка...!!!!!!
и тоа јавно се знаело.....!!!!!
Алал да ви е како студирате ваков факс....
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Да е некој перспективен факултет па да дадеш мито разбирам.
Ама ни бесперспективен ни те учат нешто, али важно ќе имаш диплома.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Бог да чува и да брани....
Што се изначитав.....:uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo:
Мито, корупција, нати го дај ми го.....200-1000 евра за 6-ка...!!!!!!
и тоа јавно се знаело.....!!!!!
Алал да ви е како студирате ваков факс....
Ти кај студираш?
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Ти кај студираш?
На Електро, а тоа не е битно во случајов....
Ова што го зборите за економски е страшно.....:nesum:
Човек треба да ви "скине капа" како се справувате во факултетското секојдневие, поради предходно спомнатата ситуација на економски....
.....

......а од друга страна треба да се запраша човек да не ви фали нешто во умот ....?????
како студирате на такво место.....
ако најголем дел од испитите се на принцип .... кујна, автомобили, секс, пари и слично..... и вие сите тоа го знаете.....
како што разбрав, може да ти се "закачи" (без посебна причина) некој професор и да ти бара некои од горенаведените "услуги" ....
Може грешам....
Ме интересира дали е точна информацијата дека постои типче преку кој се врши уплатата за испити....?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom