Асистенти и професори на правен факултет

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
Гледам по форумов се пишува за професориве и асистентите па зашо и малце не попишуваме и за тие што се на правниот факултет :smir:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.742
Поени од реакции
630
Гледам по форумов се пишува за професориве и асистентите па зашо и малце не попишуваме и за тие што се на правниот факултет :smir:
Да, интересна тема. Јас сум уште малце на привршување со Мастер студиите-казнено право, и сакам да го издвојам проф. Методија Каневчев, како еден од подобрите професори на факултетот. Добар предавач, скромен човек, секогаш пријателски расположен со нас студентите, и фер во оценувањето.
Како махер и владетел на граѓанското право, ќе го спомнам проф. Арсен Јаневски. Типот може е строг на фаца, не е комуникативен со студентите многу, сторого оценува, ама затоа кога ќе предава било кој предмет од граѓанска насока, знаеш дека си го запамтил и дека навистина Арсен ти објаснил убаво. Секоја чест за човекот, го бива за право :)
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
Други некои поискусни студенти ... да дадат мислење ??? :pipi:
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
никојјјјјјјјјјјј? ... ма ајде толку ли се плашите останативе .. ах ах ах :toe::toe::toe::toe:
:music5:
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
4
Ванчо Узунов-економика и применета економика! Дефинитивно број еден професор, уживав на предавањата и буквално да не беше тој, никогаш немаше да ја разберам економијата.
Елена-меѓународно! Иако знаеше да биде дрска, доста сум задоволна од неа.
Билјана мислам дека беше, асистентка по економика и применета..пофални зборови и за неа имам.
Саво Климовски- посебно ми се допаѓаше тоа што знаеше да се спушти на ниво на студент на предавањата и со прости и едноставни зборови да ти ја долови материјата.
Сашо-ЕУ и асистентката Илина- е за овие двајца немам зборови.

Толку ми текнува сеа за сеа...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.676
Поени од реакции
4.748
Оваа Билјана носи наочари? Ако е таа, ми беше демонстраторка по Математика на Економски. Многу фина женска и одлично објаснува. :)
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.477
Еве вака:
-1ва година:Томилсав Гроздановски по економика ми беше нај нај,од друга страна Тодор Пеливанов по социологија и методологија беше класичниот Boogeyman.Среќа па си ги положив испитите од прва.
-2ра:Не се рчнав со никој,па ни со Родна по граѓанско-едино што не малтретираше кога требаше да полагаме стварно усно.Јунска сесија,паднав за два бода и ми дава шанса да полагам усно.Секогаш одложуваше и така се до 14 јули.Повеќе мака си видов со трудово,го полагав три пати(не за друго,ми се брзаше да исчистам година).
-3та:Taтјана.Everyman's dream MILF :)
-4та:Maлце заглавив филозофија(полагав 4 пати),Мицајков не ме смараше толку колку што тоа го правеше Каролина.

Stay tuned for more.
 

Tomasino

Semper etiam ubique superiores
Член од
19 март 2009
Мислења
9.146
Поени од реакции
18.203
Најдобри предавачи...(барем додека јас студирав,и слушав предавање..до 2007 некаде)....
Во прва година,,,Томе Гроздановски по економика...навистина добар професор....знаеше добро да објасни...
Штета шо само по 20 ина студенти одеа на предавање кај него...:pos:
Дива лига бевме со предавањата....(студентите по стара програма):pipi:..
Добар беше и Владо Поповски по историја..(не знам дали сеуште предава)?
Саво морам да го спомна,,,и Каракамишева и Дескоска...тогаш сеуште беа асистентки...

Во втора година..би ја спомнал Гзиме Старова,по трудово.
Трета година...Ванчо Узунов,и Софија Тодорова,по применета...навистина одлични професори....:pipi:
Фрчко имаше супер интересни предавања,и редовно бројна публика...
Татјана Петрушевска...:pipi:

И во четврта година...ненадминатиот Арсен Јаневски....
Дечкото е ЗВЕР..:vozbud:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
224
Да, интересна тема. Јас сум уште малце на привршување со Мастер студиите-казнено право, и сакам да го издвојам проф. Методија Каневчев, како еден од подобрите професори на факултетот. Добар предавач, скромен човек, секогаш пријателски расположен со нас студентите, и фер во оценувањето.
Како махер и владетел на граѓанското право, ќе го спомнам проф. Арсен Јаневски. Типот може е строг на фаца, не е комуникативен со студентите многу, сторого оценува, ама затоа кога ќе предава било кој предмет од граѓанска насока, знаеш дека си го запамтил и дека навистина Арсен ти објаснил убаво. Секоја чест за човекот, го бива за право :)
токму таков е Арсен се сложувам целосно со тебе! но мислам треба малку подарежлив да биде со оценки кај него највисока оценка беше 7 кога јас студирав!

--- надополнето ---

никојјјјјјјјјјјј? ... ма ајде толку ли се плашите останативе .. ах ах ах :toe::toe::toe::toe:
:music5:

зашто да се плаши? прв ти напиши! а ако ти треба поконкретен одговор постави прашање!
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.742
Поени од реакции
630
токму таков е Арсен се сложувам целосно со тебе! но мислам треба малку подарежлив да биде со оценки кај него највисока оценка беше 7 кога јас студирав!


Абе добро, сепак системот на оценување не е така псотавен да професорот "пушта" или "не пушта" студенти на испит. Што научиле студентите и што ќе рече компјутерот, тое е :)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
224
Абе добро, сепак системот на оценување не е така псотавен да професорот "пушта" или "не пушта" студенти на испит. Што научиле студентите и што ќе рече компјутерот, тое е :)
каков компјутер? јас бев по стара програма а тоа значи кај Арсен имавме писмен и усмен дел, писмениот не беше на заокружување туку раскажување и плус обавезно усмено кај него, ти може да се изнаприкажеш и сите прашања да ги одговориш и да добиеш највисока 7 и тоа у ретки случаи, а досега немам слушнато дека некому му ставил 10!
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.742
Поени од реакции
630
каков компјутер? јас бев по стара програма а тоа значи кај Арсен имавме писмен и усмен дел, писмениот не беше на заокружување туку раскажување и плус обавезно усмено кај него, ти може да се изнаприкажеш и сите прашања да ги одговориш и да добиеш највисока 7 и тоа у ретки случаи, а досега немам слушнато дека некому му ставил 10!
Е тоа е веќе друго...во првите 3 год. тестовите се прегледуваат на компјутер, е сега ,потешкиот дел од факултетот, јас би го нарекол "вистинскиот факултет" започнува во наредните 2 год. (Мастер студии).

Богами за 6-ка кај Арсен по Вонпарнично и извршно, рака ми падна лани од пишување, и тоа од втор пат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom