Арбен Џафери : Циничeн национализам

Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Албанија постои далеку од 1912, ...толку од историја :)

Него нејсе, мислев за албанците зборуваш, дека тоа што го цитираше, на албанците се донесуваше, а не на Албанија како држава...



Ако ти е толку арна албанијата...патрталите...и го знаеш патот....доста е шо ве раниме,па и маани наогате....човек прст ви дава,вие рака сакате...само Хитлер на вас и сите сапун правенје....
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Сакаш нејкеш, ќе ме трпиш бе, што да ти праам, Бранко ми даде државјанство, пљукај по него, не по мене, јас дојдов најдов гага и си уживам...трпи. За друго и така не те бива...
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Сакаш нејкеш, ќе ме трпиш бе, што да ти праам, Бранко ми даде државјанство, пљукај по него, не по мене, јас дојдов најдов гага и си уживам...трпи. За друго и така не те бива...



Никаков народ сте кој шо сака нека кеже....т.е.јас малку и погрешно напишав во предходниот пост...не зборував баш за Албанија...во Албанијата живее малку по нормално население....туку за таквите како вас....шиптараната шо ни се насеа низ Македонија...А за мене не се секирај...знам колку ме бива,и не те трпам,не живеам западна Македонија,не те гледам,не те смрдам....
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Никаков народ сте кој шо сака нека кеже....т.е.јас малку и погрешно напишав во предходниот пост...не зборував баш за Албанија...во Албанијата живее малку по нормално население....туку за таквите како вас....шиптараната шо ни се насеа низ Македонија...А за мене не се секирај...знам колку ме бива,и не те трпам,не живеам западна Македонија,не те гледам,не те смрдам....
Што не му пратиш ПП да му ги кажеш овие работи или уште подобро сретнете се на пијачка па повтори му го ова?

Зашто мора сите да го читаат? Да се створи акција-реакција па да почнат сите да се плукат?

Интернет јунаци позади тастатура!
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Што не му пратиш ПП да му ги кажеш овие работи или уште подобро сретнете се на пијачка па повтори му го ова?

Зашто мора сите да го читаат? Да се створи акција-реакција па да почнат сите да се плукат?

Интернет јунаци позади тастатура!



јас немам ништо против за пишувам овде пред сите....ако имаш нешто ти....имам јас ПП кажи шо ми те мачи?!
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
јас немам ништо против за пишувам овде пред сите....ако имаш нешто ти....имам јас ПП кажи шо ми те мачи?!
Toа што сакаше Силен да ти го каже е, сакаш моја домашна адреса, па дојди сили се влице :) онака, мушки. Интернет фраер, ете тоа сакаше да каже...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Rymz дај не заебавај,каква домашна адреса.Најдете се на пола пат,на неутрален терен.:)
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
да ама повеќето знаат и прават , затоа што така беше пишано во Божјата книга , од која Мухамед со рака човечка препиша ...
( се мисли на библијата )

ова е вон тема
СРЕЌЕН ТИ ПРАЗНИК !

Aj ke te udostojam ke ti repliciram, iako ne vredish be...
Tip na covek koj osven svoite animalisticki nagoni i potrebi gi percepira, receptira, opredmetuva... I nishto drugo, mislam deka nema dostoinstvo da dobie moja replika, no... Kako i da e devojko ti... i SITE glupaci na koj shto ne im e jasno deka Albancite POD DEFAULT se Albanci (Hristijani, Pagani, Muslimani), hronoloshki Pagani, Hristijani i podelba Hristijano-Muslimani.

Ne ti treba um, da go razberesh ova i da go implementirash ednash vo zivotot, ama onaka kako shto treba.

Hitler ovakvite kako vas(Tebe) gi beseshe, toa beshe eden normalen princip na rabota ne eden covek koj shto saka da sprovede edna opshtestvena higiena i da napravi eden dobar covecki rod, koj shto ke zivee so silata na umot, i generator na negovite postapki ke bide umot...

Ti kako edno animalistcko-shovinisticki predmet vo ovaa orbita, ne si vo sostojba da sfatish vo shto veruvash, i vo sekoj slucaj toa cin na paganizmot... Ti kako pod default hristijanka veruvash vo Tatko, Majka, Sin, Deca, Baba, Dedo... Muhamed so svojata covecka raka samo koregira neshto iskriveno od nekoj tvor kako tebe... Taka da ne se grizi, ne pripagjash kade vistinata e apsolutna...

Strashno me nervira gluposta, personificarana vo zena dobiva ushte tolku omnipotenten naboj, i zelba za agilnost...

Cela tema podzamina off topic, im se prosti na makedonskite "patrioti" ke mi se prosti i mene... VERUVAM...


Da zivee Makedonija, na Makedoncite, Albancite i drugite malcinstva.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Toа што сакаше Силен да ти го каже е, сакаш моја домашна адреса, па дојди сили се влице :) онака, мушки. Интернет фраер, ете тоа сакаше да каже...



До шиптарија не ми се иди,немам шо да правам таму,а за силенје не се силам,ти кажувам шо треба човек да направи со несоцијализирани суштества....
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
451
Поени од реакции
164
До шиптарија не ми се иди,немам шо да правам таму,а за силенје не се силам,ти кажувам шо треба човек да направи со несоцијализирани суштества....
Te molam postedime od vakvi nepotrebni diskusii. A patem ne znam koj se ponasa tuka kako nesocijalizirano sustestvo.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Te molam postedime od vakvi nepotrebni diskusii. A patem ne znam koj se ponasa tuka kako nesocijalizirano sustestvo.





Ам види ги твоите како се понашат и со шо се закануват...девијации и закани на форумот нема....во шиптарија со пушки се расправат...тука има дискусии....одите бе....во 21 век уште со крвна одмазда се занимавате....дајте малку социјализирајте се....
ти да не се пронајде некаде овде?!
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
ПОВИК ДО СИТЕ ВИСТИНСКИ МАКЕДОНЦИ
и до сите ЧЕСНИ луѓе кои ја сметаат оваа Македонија за своја...

кажи и ТИ... ЈАС СУМ МАКЕДОНЕЦ

МАКЕДОНЦИ (сеуште), деновиве се врши забрзано и засилено ПРЕДАВСТВО од страна на СИТЕ наши политичари... Тие се станати МАРИОНЕТИ во рацете на странските сили кои ќе ја обездушат Македонија по мирен пат, претставувајки се како спасители на нашата иднина... “водачите“ на Македонскиот народ стануваат
полека само “гласници“ на тоа што набрзо ќе се случи во Македонија, без никаква шанса да променат нешто притоа... што е полошо, немаат ни смелост, јасно и гласно да му кажат на Македонскиот народ дека се неспособни да сторат
нешто против тоа, и заплашени и притиснати од странските хиени, дури и премолчуваат намерно за да не се создава неред, или не дај Боже, протест...
Еве ви го сега следниот обид на вашите партии да ве разнебитат, во клубот на пратениците, сакаат колективно да ви го одземат последното што го имате,
ВАШАТА ДУША... РАЗБУДЕТЕ СЕ ВЕДНАШ, УТРЕ ЌЕ БИДЕ КАСНО...
Деца на Македонија, дојде денот на вистината... кога се работи за одбрана на името, братски да се споиме... да кажеме јасно и гласно дека сме ПРОТИВ било каква промена на вековното име на нашата татковина, и дека сме свесни Македонци на кои не им треба никаков референдум за да докажат кои и што сме...
во Понеделник на 6 Октомври 2008, од 10 - 15 часот, ЈАС ќе бидам
пред собранието на Република Македонија да ги бранам МОЈАТА и
ВАШАТА ГОРДОСТ, ЧЕСТ И ДОСТОИНСТВО... и во вторник... и во среда...

МАКЕДОНЕЦ
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Nasol koj da komentira!!!

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA tie imale nasledstvo i identitet ajde setaj malce Avstro Ungarski isprdoku.
Ti si nasol da zboris za nekoj identitet i tradicija, a posebno nekoja istorija, pa da ne bila avstroungarija i 1912 da ne vi stvorila drzava samo za da gi preebe slovenskite narodi deneska ke bevte ili vo Grcija ili vo Crna Gora ili vo sostav na Makedonija.
abe bozo toa e problemot sto ti zivees vo zamislen svet lazen svet se lazes sam sebesi deka si toa sto te lazel nekoj so godini.. ne si ti kriv tolku ti e kapacitetot od mozokot nemozes nisto da sfatis te dribla koj ke moze haha aj jbg... dokazi ja tvojata nacionalnost ako mozes koga ke go odbranite imeto so fakti i ne po forumi i youtube togas ke mozes da do nekade da prajs muabet so mene inace vaka ne si vo polozba da diskutiras za vakvi raboti... dokazi!!
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Ам види ги твоите како се понашат и со шо се закануват...девијации и закани на форумот нема....во шиптарија со пушки се расправат...тука има дискусии....одите бе....во 21 век уште со крвна одмазда се занимавате....дајте малку социјализирајте се....
ти да не се пронајде некаде овде?!
toa e problemot zatoa sto nie imame identitet los dobar go imame nasiot se odmazduvame ili neznam sto toa e od tradicija.. kaj da ja imase srekata ti da imase nekakva si tradicija... izgleda na kraj ke ispadne rabotava so ovaa drzava beter od so zamisluvav vlashko maalo ke ostane samo
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
alal da im e na albancite sto se slozni i sto se pomagaat megu sebe, kaj sto ima sloga tamno ima boga,ako ne go sakas blizniot svoj koj go gleas kako ke go sakas bog koj ne go gleas to est kako ke go sakas bog koj ne go gledas ako ne go sakas blizniot svoj koj go gledas, a rezil e za nas so sme neslozni i sto ja gleamme raskata na okoto vo drugiot a ne ja gleame gredata vo svoeto oko, i se ova ni go napravija nasi makedonci na nas, nie sme licemerni hristijani inaku vladee devizata da mu crkne kozata na komsijata, plus sme narod sto gi ima site simtomi na narod vo izumiranje malku sme rasel;eni, razedineti, najbolje da ne otselat od tuka u nekoe geto u USA ionaka ovde si ja mrzime zemjata i tradicijata osven deklarativno,i toa e vistinata za volja na vistinata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom