Апчиња (Витамини)

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.819
Овде има некои видеа за витамин Д (ако скролнете подоле под видеото има други линкови).
@Psyside зошто 4000 единици секој втор ден, а не 2000 единици секој ден?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.615
Поени од реакции
16.755
Овде има некои видеа за витамин Д (ако скролнете подоле под видеото има други линкови).
@Psyside зошто 4000 единици секој втор ден, а не 2000 единици секој ден?
Бидејќи најчесто 4к се наоѓаат во МК. 2000 днeвно е супер доза долгорочно.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.819
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.615
Поени од реакции
16.755
Фала! Значи нема потреба таа доза они што ја напишале? И дали тие 2 во еден ден или нема врска?
Има ама има ризик од несакани ефекти заради голема доза на селениум
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.332
Поени од реакции
7.318
Јас земам витамин Д3 5000 ие секој ден. Претерувам?
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
747
Поени од реакции
1.696
Препорака за некои добри витамини како додаток во исхрана?
Стигаат од iHerb сега или тешко?
@Psyside @Lester Freamon знам вие пазарите од таму, што како иде у корона ситуацијава, сакам да си нарачам од таму, по аптекиве имаат само тие Центрум и слични, може знаете нешто подобро :D
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
2.737
Препорака за некои добри витамини како додаток во исхрана?
Стигаат од iHerb сега или тешко?
@Psyside @Lester Freamon знам вие пазарите од таму, што како иде у корона ситуацијава, сакам да си нарачам од таму, по аптекиве имаат само тие Центрум и слични, може знаете нешто подобро :D
За мултивитамини од таму јас овие ги земав еднаш, само мислам дека се прејаки не препорачувам долго пиење. Или пиј го по пола апче дневно ако видиш дека почнува да ти зуе главата кога ќе го испиеш :D

 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
747
Поени од реакции
1.696
За мултивитамини од таму јас овие ги земав еднаш, само мислам дека се прејаки не препорачувам долго пиење. Или пиј го по пола апче дневно ако видиш дека почнува да ти зуе главата кога ќе го испиеш :D

И ја га овој гледа, во top rated им е.
Иначе како обично тражите, по top rated или best selling, оно гледам и нема некоја разлика, не ми е много битна цена, сакам квалитетно.
 
На врв Bottom