Апсурдни модни трендови

N

Nessa Alcarin

Гостин
Peja989 ти ко да имаш фетиш на женски чевли, ебате... :) (само тоа го постираш)
Инаку да си ги одбранам балетанките... За девојка која не знае да оди на штикли, а мора да е дотерана за работа (никако патики) балетанките се спас.
Тенкјуверимач...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Peja989 ти ко да имаш фетиш на женски чевли, ебате... :) (само тоа го постираш)
Инаку да си ги одбранам балетанките... За девојка која не знае да оди на штикли, а мора да е дотерана за работа (никако патики) балетанките се спас.
Тенкјуверимач...

Зарем е лошо да имаш некаков фетиш? :)

Иначе, немам фетиш него секоја девојка ми е поубава, позгодна, посекси, попривлечна....многу работи „по“ кога е во апостолка, папуча, штикла или патика одколку кога е во балетанка....симпл ес дет :D

Носи штикли, не се заебавај. Нареден пат кога ќе те видам ако не си во штикли, тееееешко тебе :)
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Зарем е лошо да имаш некаков фетиш? :)

Иначе, немам фетиш него секоја девојка ми е поубава, позгодна, посекси, попривлечна....многу работи „по“ кога е во апостолка, папуча, штикла или патика одколку кога е во балетанка....симпл ес дет :D

Носи штикли, не се заебавај. Нареден пат кога ќе те видам ако не си во штикли, тееееешко тебе :)
НОПЕ!!! Балетанка FTW.... сега имам едни со цветче на страна, маста им ја извадив од носење... нареден пат, специјално за тебе ќе ги облечам за да ти се гади цела вечер... хиххихихихихи
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Штикли над 15 цм, греота е кога ги гледам како си ги кршат нозете.
Девојко. Само да појаснам. Дали ваква штикла, или штикла со платформа изгледа курвинско ? По грдо нешто од штикла со платформа нема кај девојка, вакви штикли ( не лаковани ) се преубави, не толку долг шпиц, али штикла висока е права штикла, + кај послаба елегантна девојка што знае да ги искомбинира како што треба сотјат преубаво. Од носење вакви се плашат нафатирани идиотки кои реално гледано стилот им е измеѓу 2 порнича. Вие 100% носите од оние бабинскине по 10 сантими ебате, или некоја дебела ги носи или баба некоја.... без навреда.




Или имате по 17 години па нешто дрндате за стил, а уште не сте излезени од скејтерските години... патиче нели фураме, знаеш лабави сме ... ве молам .. фала.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
НОПЕ!!! Балетанка FTW.... сега имам едни со цветче на страна, маста им ја извадив од носење... нареден пат, специјално за тебе ќе ги облечам за да ти се гади цела вечер... хиххихихихихи

Што си бе толку wo6a? :D

Ај тогаш, штом си запнала за балетанките, те молам разреши ја дилемава што ја имаме :)


ovie posle 2 dena na mrsha smrdat :D ni jas ne znam kako gi nosat, kaj gi izmislija, mislam AceCaleb pisa, a sto pravat koga ke stapnat vo gomna nosejki gi ovie :pos:
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Што си бе толку wo6a? :D

Ај тогаш, штом си запнала за балетанките, те молам разреши ја дилемава што ја имаме :)
Ќе пазиш да не стапнеш... А ако стапнеш ги фрлаш у канта и продолжуваш бос, исто ти се фаќа :) плус нема ни да размислуваш дали да ги чистиш или да ги фрлиш зошто се по 300 ден. :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Што си бе толку wo6a? :D

Ај тогаш, штом си запнала за балетанките, те молам разреши ја дилемава што ја имаме :)
Јас ќе ти дадам коментар од машка гледна точка.

Изгледаат СЕРИОЗНО. И реално гледано девојка со балетанки изгледа по средено во однос на некоја со патики што ми се шета. Девојка у патики ми изглеа како да не излегла од тинејџерски години па незнае како малце да се спастри и да изгледа по деловно/спастрено и сериозно. И неможе со ташничка и со некое џемперче да искомбинира патика... не ме јеби те молам.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ќе пазиш да не стапнеш... А ако стапнеш ги фрлаш у канта и продолжуваш бос, исто ти се фаќа :) плус нема ни да размислуваш дали да ги чистиш или да ги фрлиш зошто се по 300 ден. :)

Покрај тоа што ќе пазиш да не стапнеш, доколку стапнеш ги фрлаш и не одиш бос, туку си вадиш нови од ташна зошто како што напомена, тие се 300 денари пар :)

Што има лошо во сакич со вакви ? Сте прошетале или отвориле моден блог да видите што се носи по градовите каде што се врти реално модата ?

Аааа извини, не сум знаел дека мора да посетувам модни блогови и да шетам по Париз, Милано за да знам што е квалитетно а што е „бљак“, кога станува збор за мода. Абе грди се, лошо изгледа. Како што беа грди искинатите фармерки, пегла патиките....и не ми текнува што друго.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Јас ќе ти дадам коментар од машка гледна точка.

Изгледаат СЕРИОЗНО. И реално гледано девојка со балетанки изгледа по средено во однос на некоја со патики што ми се шета. Девојка у патики ми изглеа како да не излегла од тинејџерски години па незнае како малце да се спастри и да изгледа по деловно/спастрено и сериозно. И неможе со ташничка и со некое џемперче да искомбинира патика... не ме јеби те молам.
Ughm, ова од искуство или? Јас тука ќе те побијам и ќе ти речам дека може. Не за џабе има катаљарда модели на ташни, кога веќе навлегуваш длабоко во темава. Има и такви што комотно можат да се носат во комбинација со патики.
А за работа, не мора да се носат штикли толку високи, постојат и ниски, мислев дека знаеш јебига кога веќе си толку into fashion.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас ќе ти дадам коментар од машка гледна точка.

Изгледаат СЕРИОЗНО. И реално гледано девојка со балетанки изгледа по средено во однос на некоја со патики што ми се шета. Девојка у патики ми изглеа како да не излегла од тинејџерски години па незнае како малце да се спастри и да изгледа по деловно/спастрено и сериозно. И неможе со ташничка и со некое џемперче да искомбинира патика... не ме јеби те молам.

За деловно кондурчиња, штиклички...за секојдневие патики. Не ги гледам каде се балетанките. Не мора да носи 15цм штикла секој ден на работа...има помали, далеку помали.
--- надополнето: 23 септември 2013 во 01:09 ---
Sid Vicious кој ѓавол те натера да ме довлечкаш во темава :pos:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Ughm, ова од искуство или? Јас тука ќе те побијам и ќе ти речам дека може. Не за џабе има катаљарда модели на ташни, кога веќе навлегуваш длабоко во темава. Има и такви што комотно можат да се носат во комбинација со патики.
А за работа, не мора да се носат штикли толку високи, постојат и ниски, мислев дека знаеш јебига кога веќе си толку into fashion.
Тоа сакам да кажам, ниските знаеш кој ги носат и како стојат. Кои те прават по елегантна ниски или високи ? Немој сеа ја као машко ди дрндам тука за мода... Кои ташни ќе ги искомбинираш со патики жити бога ? Оние најк и адидас педеружине или оние од истоимените фирми што личат на ташни за лаптоп... Се знае балетнка иде со елегантна ташна, па може дури и со нејзе да се излезе и во град и пак да излгледа елегантно. Патики се за трчање и за до продавница. Освен нели ако не тренираш нешто па тоа ти е животна цел нели да бидеш спортски тип... Девојка со патики излезена во град, не благодарам.

Аааа извини, не сум знаел дека мора да посетувам модни блогови и да шетам по Париз, Милано за да знам што е квалитетно а што е „бљак“, кога станува збор за мода. Абе грди се, лошо изгледа. Како што беа грди искинатите фармерки, пегла патиките....и не ми текнува што друго.
А како инаку би прател што е ново во модниот свет ? Или ти си Маноло па сам си го креираш ... Првиот впечаток човекот го остава по облеката. Незначи дека можеш да го процениш по тоа, но она што тебе ќе ти упадне у памет, дали е РАПЕР СКИНЕР МЕТАЛЕЦ или шо ти ја знам е по облеката, неможеш ти тукутака ко зреле по патики да отидеш на интервју за работа или да искочиш во отмен ресторан или кафич.

Генерално постои усул за се. А искинати факрмерки кај девојки биле и ќе бидат ин засекогаш како и старките као патика...

А збориме за ниски штикли така ?



ова ти е убаво ? Не ме јеби. Какви сака и да се , пониски од 10 сантиметри ја прават баба или некоја без укус...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Тоа сакам да кажам, ниските знаеш кој ги носат и како стојат. Кои те прават по елегантна ниски или високи ? Немој сеа ја као машко ди дрндам тука за мода... Кои ташни ќе ги искомбинираш со патики жити бога ? Оние најк и адидас педеружине или оние од истоимените фирми што личат на ташни за лаптоп... Се знае балетнка иде со елегантна ташна, па може дури и со нејзе да се излезе и во град и пак да излгледа елегантно. Патики се за трчање и за до продавница. Освен нели ако не тренираш нешто па тоа ти е животна цел нели да бидеш спортски тип... Девојка со патики излезена во град, не благодарам.



А како инаку би прател што е ново во модниот свет ? Или ти си Маноло па сам си го креираш ... Првиот впечаток човекот го остава по облеката. Незначи дека можеш да го процениш по тоа, но она што тебе ќе ти упадне у памет, дали е РАПЕР СКИНЕР МЕТАЛЕЦ или шо ти ја знам е по облеката, неможеш ти тукутака ко зреле по патики да отидеш на интервју за работа или да искочиш во отмен ресторан или кафич.

Генерално постои усул за се. А искинати факрмерки кај девојки биле и ќе бидат ин засекогаш како и старките као патика...

А збориме за ниски штикли така ?



ова ти е убаво ? Не ме јеби. Какви сака и да се , пониски од 10 сантиметри ја прават баба или некоја без укус...

Секоја штикла е поубава ичштикла :)

Рапер, скинер, металец....
Што сум јас што носам црни/сиви/кафени/крем панталони со кошула и патика кондура за на работа а кога сум низ населба сум претежно во тренерка, вана би мартинки носам на зима а слушам исклучиво рап музика. Што сум јас, рапер, скинер или металец. Како бе можеш да збориш за мода и да кажеш дека од тоа како се облака ќе претпоставиш дали е рапер, скинер или металец.

Значи начинот на облекување одлучува кој правец во музика го слушаш.....САМО НЕ!

Цел живот слушам рап а само 2 години од животов носев широка облека.

П.С. Не, не сум (тој фенси зборот што го употреби) и не, никогаш нема да купам карирана кошула, сакич со крпеници на лакти само затоа што во Париз/Милано/Амстердам се носеле....центрите, да го ебам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom