Апсурдни модни трендови

Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Во глобала се сте напишале, тргнувајќи од шаловите, преку балетанките до шалварите.
Она што посебно ми е омразено се афро фризурите, таква фризура не стои на сечија глава, ама денес девојките заслепени од Бијонсе, Ријана, Сека Алексич и компанија демек фураат моден стил, па ајде.
Кога ќе видам девојка со таква афро фризура, веднаш ми излегува Миле Паника пред очи со неговата перика.
Во последно време се повеќе гледам девојки/жени со ‘‘зголемени усни‘‘ - ми личат како риба на суво што се бори за воздух :icon_mrgr:
Кога не се прави разлика меѓу дневна и вечерна шминка.
Па така не ретко ќе видите ‘‘мадама‘‘ во 12 на пладне со Smokey eyes
Сега се посебно актуелни хеланките, но ми стануваат омразени истиот момент кога пред мене ќе се појави некоја обвиткана со сало од сите страни, ама важно се напикала во хеланки само затоа што се IN :свиркам:

За мажите,,,
Овај стил автоматски ми го активира нагонот за повраќање

Прегледај го приврзокот 58853
Педерски стил. :D
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Кога машки ќе почнат да следат моден тренд then the shit happens.
Мартинките се добри ( едни од најдобрите чевли за носење), ама треба да знаеш да ги носиш да ги ускладиш во боја и да не ги покажуваш цели и со тоа да викаш еве јас носам мартинки.
Во суштина мразам се што е не елегантно и вулгарно за очи и носиш повеќе облека на себе отколку ти е потребно, оние ебани шалови, хипстерска цвикера (мада сакам ленонки), шалвари (овие се носени од нашите прадедовци летно време затоа што биле пери носи и ефтини за производство, а владеела голема сиромаштија), фармерки со низок струк (за нели кога ќе се наведнеш секој газот да ти го плука), фармерки со премногу комликации на нив (се знае фармерка треба да биде класична слична на Lewis)
А за женска мода, кога ќе видам и ќе се прашам дали тоа јас гледам Пинк/Пинер во живо ?
Моден тренд е за некој да прави пари од тоа дали ти си ин или не, простете ама јас гледам што добро ми стои и дали е добро изработено (што во неколку наврати се покажало погрешно)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Во последно време не ми се верува дека луѓево загризаа за најгрдите чевли некогаш измислени

Тука мора да се напомене и хипстер модата, која најлесно се познава на лето кога дотичниот хипстер носи волнена марама на +35 степени врз својата ајрони маица и секако нерд наочари, а на нозете го дополнува стилот со пет броја помали фармерки така што му се залепени како машки хеланки.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Фармерки со „паднати“ џебови! Нема девојка на која и стојат убаво, ама едно време сите носеа такви.:facepalm:
И Јасер Арафатка.
 

ИвањушкА

some-thing
Член од
17 јули 2009
Мислења
342
Поени од реакции
526
ципеливе погоре ^
животински принт!
шпиц ципела (и уште ги носат) :facepalm:
и ко ќе видам некоја дебељуца у хеланки шо се фали колку сало има ми иде да повратам! :tapp:
... друго не ми текнува у моментов...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не знам зошто толку мразите балетанки.
Мислам, балетанките се супер за луѓе ко мене кои не носат патики или носат еднаш у три месеци.
Есен/пролет се одлични, а и практични, затоа што не можам секој ден по 10 саати да носам штикли, а патики па не иде да носиш посебно ако одиш на места каде не е пожелно да си спортски облечен. Како што реков, јас ретко носам патики, штикли сакам, но не можам секој ден постојано да сум во нив, така да балетанките се одлична алтернатива.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Не знам зошто толку мразите балетанки.
Мислам, балетанките се супер за луѓе ко мене кои не носат патики или носат еднаш у три месеци.
Есен/пролет се одлични, а и практични, затоа што не можам секој ден по 10 саати да носам штикли, а патики па не иде да носиш посебно ако одиш на места каде не е пожелно да си спортски облечен. Како што реков јас ретко носам патики, штикли сакам, но не можам секој ден постојано да сум во нив, така да балетанките се одлична алтернатива.
Ни јас не ја разбирам одбивноста кон балетанки. Имаат нормален изглед и се фини за носење. Демек патики што се на рамно убаво стојат, балетанки не. Абе ај.

Имаше еден се утепав од смеење пишал во Љубов и секс за темата за најрезил работи што ви се случиле на состонок дека девојката што излегла со него носела балетанки и типов не можел да ја гледа во нив и не и се јавил повеќе заради тоа. True Story! Луѓево се мајко мила.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ни јас не ја разбирам одбивноста кон балетанки. Имаат нормален изглед и се фини за носење. Демек патики што се на рамно убаво стојат, балетанки не. Абе ај.

Имаше еден се утепав од смеење пишал во Љубов и секс за темата за најрезил работи што ви се случиле на состонок дека девојката што излегла со него носела балетанки и типов не можел да ја гледа во нив и не и се јавил повеќе заради тоа. True Story! Луѓево се мајко мила.
Е и мене ми е тоа истиот муабет. Се изначитав се и сешто низ темиве за балетанките, а не прочитав добра причина зошто не чинат.
Патики ок, секој треба да има пар, ама не идат на све да ги носиш. Пример ако треба да одиш на некоја промоција, конференција или на работа, ако облечеш црни панталони/сукња, а не сакаш да носиш штикли (или треба на пример цел ден да си на нозе), сигурно нема на класични црни панталони или сукња да облечеш патики, апсурдно е.
Мене ми е јасно дека има секакви модели на балетанки, кои јас лично никогаш не би ги облекла, ама па има 438384394 модели за сечиј вкус, па секој си бира според стилот на облекување.
Познавам една девојка, девојчево е многу високо, стварно. Повисока е и од просечно машко. И она сама вели, носам балетанки, затоа што кога ќе облечам штикли не се чувствувам пријатно. Висока сум и онака и вака и кога ќе ставам штикли се осеќам неудобно некако. И кога веќе не носам штикли, а одам на работа, сигурно нема по апостолки или во патики да одам на работа.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Crazy in Love, RocknRolaa

Некаде прочитав дека со балетанки сме изгледале како да сме во второ одделение. Па еден вели: Како ќе ви биде вам ние да носиме цицбан кондури и куси пантолонки како во второ одделение?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Crazy in Love, RocknRolaa

Некаде прочитав дека со балетанки сме изгледале како да сме во второ одделение. Па еден вели: Како ќе ви биде вам ние да носиме цицбан кондури и куси пантолонки како во второ одделение?
Зависи од балетанка до балетанка.
Има црни класични балетанки кои изгледаат поелегантно и од штикла верувај ми.
Како што реков, не може од еден модел да се донесе заклучок за балетанките општо.
Има балетанки кои јас никогаш не би ги облекла, а има такви кои се прекрасни и делуваат женствено, пристојно и прикладно.
За мене патиките изгледаат многу подетско и неженствено отколку балетанките.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Crazy in Love, RocknRolaa

Некаде прочитав дека со балетанки сме изгледале како да сме во второ одделение. Па еден вели: Како ќе ви биде вам ние да носиме цицбан кондури и куси пантолонки како во второ одделение?
Многу им се закон примериве на машкиве. Балетанки се носат во секоја земја на планетава. Е сега не знам дали во Данска децава имале цицибан кондури, ама што ги знам, може и таму влечат вакви паралели.
@Crazy in Love клик тука. Види што убави рамни чевли има за свечени моменти. Не можам да им се изнагледам на розевиве. :cool:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Јас не сум спорстки тип и како Крејзи, патики носам само кога одам на пшаченње или кога возам точак. Балетнаките ми се идеално решение за одредени комбинации и може да бидат и лежерни и елегантни. Да не зборам дека заземаат многу малку место, па секогаш има за уште еден пар :)
Рокенрола, тоа го прочитав мислам на некој српски форум. У комшилакот е :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Многу им се закон примериве на машкиве. Балетанки се носат во секоја земја на планетава. Е сега не знам дали во Данска децава имале цицибан кондури, ама што ги знам, може и таму влечат вакви паралели.
@Crazy in Love клик тука. Види што убави рамни чевли има за свечени моменти. Не можам да им се изнагледам на розевиве. :cool:
Сега ми се разбуди шопинг духот.:unsure: Ако не преземам нешто во врска со ова, ќе почне да ме прогонува.:icon_mrgr:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Moжете како сакате да ги препакувате за продавање со разноразни комплименти и карактеристики.
Генералното машко мислење кое овде радо би го бранел е: се грди as hell.
Опинци. Посебно обисот на Крејзи, класични, без ништо, црни. ОПИНЦИ.
Не ми продавајте магла практични и комфортни биле. Да беше така штиклите немаше ни да постојат нели? Пошо вие сте all about comfort и практичност.

Bottom line. Грди се. Многу. Цело женско тело ми губи форма кога ќе видам на балетанки. Никој не ги сака, освен вие, женските, меѓу вас.
За опции има разноразни кондури, полу штикли, нетизнам што, не е дојдено нож до коска па на интервју да идете со црни елегантни балетанки. ;)
Сепак, со женско за мода не се дискутира. Тренд се, модерни, носете си ги. И бидете модерни пред женскиве. За маживе секогаш ќе бидат одбивни.
Рокенрола, дури го сфаќам дечкото на состанокот.. :D Лично јас немам против девојчето ми да ми дое на тренерка на кафе, неголи скоцкана фино ама во балетанки.

Ajт, продолжете да си се тешите колку се закон, меѓу вас
 

Kajgana Shop

На врв Bottom