Апсурдни модни трендови

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.950
Погоре гледам не им е јасно зошто не ни се допаѓале балетанките...



Не сериозно, не се расправа за вкусови но мене лично и на 99% од машката популација што ја познавам балетанкиве им се омразен моден додаток. Па со овие ако нагазите на г*мна веројатно спасот е соблекување на истите и фрлање во најблискиот контејнер од опасност г*мната да навлезат внатре и трајно загомнување на самата балетанка :D Вода сигурно пропуштаат како луди, некој во автобус ако ве нагази исто како на голо да ве згазнал (вајда) итн. Сами си знаете да не инсинуирам.
Главната причина ми е едноставно дизајнот, според мене оваа обувка освен за во сала (за нејзината првична намена) не ми делува прикладна за на друго место. Особено имам хејт кон оние балетанки со некој цвет ставен напред што е поголем од самата балетанка.

Шалварите се посебен кретенизам во модната индустрија и веројатно едино самиот дизајнер знаел што му се вртело во глава кога ги дизајнирал, иако се сомневам воопшто дека имал појма што прави, вајда се надувал повеќе. Едино би биле добри кога ќе и ги соблечеш на девојката што ги носи.

Комбинацијата фармерка со апостолка ми е очајно лоша, за претходно наведените swag, емо и сл стилови нема потреба да трошам зборови. Kill 'em All.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Да не се повторувам за работи кои сте набројаале ке го додадам само сегашниов пролет лето 2013








:rolleyes: уат д фак ис дис?
 
M

Moon Child

Гостин
Најверојатно е Скопски тренд, или го копираат од странски блогови, ама што е проблемот со тие грди теткински сакоа, со потпунки, што изгледаат како 3 броја поголеми, некои кошулчиња со јаки какви што се носеа во 90тите онакви натресени, кога ќе ги видам, ми смрдат на нафталин, ама гледам Скопје е преплавено со такви работи. Среќа, во Велес нема. Ги гледам и на Фемина девојкиве, и ги коментирам дека е грдо.
 
Член од
26 април 2013
Мислења
48
Поени од реакции
41
Не ми се допаѓаат овие штикли кои испаднаа повторно во мода без платформа и шпицести.. И потешки се за одење .... red-heels.jpg
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.123
Поени од реакции
15.939
Шалварите.
Тие оксфордки, како и да ги викаат, грди се.
Неонска боја на штикли.
Штикли над 15 цм, греота е кога ги гледам како си ги кршат нозете.
Животински принт - леопард, пантер, зебра, сите по ред ...

Не се тренд, али мислам дека треба да излезат од употреба.
Силиконски прерамки и тие хулахопките што светкаат.
Првиве изгледаат ефтино, во денешно време при толку избор на градници може да се најде најсоодветен за овие да не ти требаат.
Вториве ненормално ги зголемуваат нозете, а и тоа светењето, дај ти се молам.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
- балетанки :sick:
- шалвари
- зебра/леопард/лав/гепард/животинско царство хеланки
- шпицасти нокти ( не знам дали се рачунаат ама морав да ги спомнам)
- штикли/кондури ( бетер ако се лаковани) со шпиц
- силиконски прерамки ( ало, постојат градници без прерамки )
- наочари за сонце кои зафаќаат 2/3 од лицето
- спуштени фармерки до пола гз кај машкиот пол, одвратно, како да се посрале во гшти изгледаат од страна
- "летни" чизми ( кај и да е ќе измислат и зимски апостолки :facepalm:)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Шалвари, вештачки нокти као канџи.Пинк,зелени,плави дречави бои на коса! И бричени пола глава коса девојки Тоа ми е баш одвратно
И тетоважи дааа ;) Ако се превише уште поодвратно било машко или цура
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Имаше еден се утепав од смеење пишал во Љубов и секс за темата за најрезил работи што ви се случиле на состонок дека девојката што излегла со него носела балетанки и типов не можел да ја гледа во нив и не и се јавил повеќе заради тоа. True Story! Луѓево се мајко мила.
Peja989 :icon_lol:

Он:

 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968

Кај си запамтил бе брат :D
--- надополнето: 22 септември 2013 во 04:23 ---
Имаше еден се утепав од смеење пишал во Љубов и секс за темата за најрезил работи што ви се случиле на состонок дека девојката што излегла со него носела балетанки и типов не можел да ја гледа во нив и не и се јавил повеќе заради тоа. True Story! Луѓево се мајко мила.

Добро, не беше толку трагично, да не можам да ја гледам :D
--- надополнето: 22 септември 2013 во 04:24 ---
Онтопик....
ужас ужас
ужас ужас
ужас ужас
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кај си запамтил бе брат :D
--- надополнето: 22 септември 2013 во 04:23 ---



Добро, не беше толку трагично, да не можам да ја гледам :D
--- надополнето: 22 септември 2013 во 04:24 ---
Онтопик....
ужас ужас
ужас ужас
ужас ужас
ovie posle 2 dena na mrsha smrdat :D ni jas ne znam kako gi nosat, kaj gi izmislija, mislam AceCaleb pisa, a sto pravat koga ke stapnat vo gomna nosejki gi ovie :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom