Антена 5 радио

  • Креатор на темата Delux
  • Време на започнување
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Дефинитивно најдобро радио во Македонија, од следниве причини:
1. Го пуштаат најновото, најсвежото најактуелното во светот од скоро сите популарни музички жанрови: поп, рок, аренби, хип-хоп, електронска музика.
2. Имаат најдобри радиски водители кои информациите убаво ги комбинираат со музика.
3. Покрај актуелни хитови, знаат да ти го вратат филмот со добар избор на евергрини кои ги вртат на емисии како Love songs или Antenna 5 Flashback.
4. Најинтересно прегледување на музичките топ листи, нивните радиски, но и оние од светот како британската на пример.
5. Најсолиден избор на домашна хитови, без експонирање на кичот и шундот кој ја има окупирано македонската музика, и без нивно комбинирање со нискокласни Екс-Ју хитчиња.
6. Убаво знаат да ни ги пренесат големите настани од светската музичка сцена, фестивали, доделувања на награди, особено интересно станува кога ја пренесуваат и сликата преку А1 телевизија.
7. Засега се меѓу ретките кои покрај своја продукција, емитуваат и емисии со меѓународна лиценца.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Еееееее..... беа тоа времиња таму некаде второ трето одделение кога секое сабајле се будев со Цаци, која полсе пребегна во сити, ама јас си останав на антена 5.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Кој ден и кое време има Лав сонгс?
Фала.:back:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
знае некој кај може да се купат цдата а од antenna5 во Тетово ???
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Па добра музика пуштат од Антена 5 во колата или е уклучено радиото Антена5 или Канал77
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
супер се како радио но ме изнервираа со двојново цд што им е во продажба цело им е фалц од убоо поубоо си пишува отпозади на него PRINCO и нормално се гледа дека не е оригинално или нешто блиску до оригинал
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
супер се како радио но ме изнервираа со двојново цд што им е во продажба цело им е фалц од убоо поубоо си пишува отпозади на него PRINCO и нормално се гледа дека не е оригинално или нешто блиску до оригинал
:uvo: Абе, тоа не значи дека е фалц (освен ако купуваш копирани цедиња од некој што става налепница на нив и ги продава за 30 денари или незнам колку). Принко ти се ефтини и затоа ги користат. Сум видел и многу други артисти / цедиња што се рекламираат на ТВ, да се Принко. :)
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Моментално се емитува емисијата со Тоше од пред 3 години мислам... Мислам дека вреди да пуштете Антена 5 додека не е завршено...
 

creator_92

haker4e
Член од
16 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
3
Najdobro definitivno barem spored mene a so ako ima emisii i slicno. primer tatkomi koa ideme na pat zaedno celo vreme gleda radio antena da pushti zaso ima zborenje au a ne so muzikana da zaspiesh...ko vtoro petok navecer love songs najbolje devoj4eto dom4e i furaj si znaesh...i da moze gi kopiraat zapadnive radio stanici ali barem pushtaat neso najnovo ne ko nekoj pesni od pred 20 god i da ako ja sledish programata ubavo ke vidite deka i ne preteruvaat so transe
KATEGORICHNO DA ZA ANNTENA 5:wink:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Ај некој ако има линкови да ми прати во пп од цедињата што се со love songs и italo hits
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Јас би сакала линк до цедето со итало хитс, или барем список со песните. Давам зеленко.
 
A

Auditore

Гостин
Најдобро радио во Македонија, добар избор на песни, само онаа иритирачка реклама да ја сменат Антеееенааа ефеееем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom