Анксиозност

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Буразеру кога последен пат си бил у down расположење? Мислам дека не памтеш. Поправи ме ако грешам. Затоа дај молим те од тие клише савети никој не видел аир, туку баш контра има. На човек му е падната вољата. Ама мислам дека ти тоа не си осетил.
Нека проба......нема зијан да биде, па ќе каже дали има ефект. Има милион студии кои одат у полза на мојот совет...да не го тупам.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Нека проба......нема зијан да биде, па ќе каже дали има ефект. Има милион студии кои одат у полза на мојот совет...да не го тупам.
Ако проба хиљаду посто ке има ефекат, АРНО АМА, поентата е шо човеч коа е паднат со духо НЕМА ВОЉА.
А вољата е двигател за се. Он е свесен шо и како треба, ама нема снага у вољата. Затоа прво треба да си го дигне расположењето со хумор, со било какви глупости шо ке го расположат добро. Тек тогај можеме да преминеме на физички активности. Тако да јебеш студии. Питај паталца, не студилца.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.648
Поени од реакции
34.852
Нека проба......нема зијан да биде, па ќе каже дали има ефект. Има милион студии кои одат у полза на мојот совет...да не го тупам.
...е па тоа е проблемот кој ќе го гурне „да проба“ вака на форум пишувајќи не делува на рецепторите да го покренат, треба нешто омилена музика гласна да аудио покрене или некое женско газе пред него да трча, а тој позади неа...трето нема!

be-running-guides-for-beginners.jpg
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Ако проба хиљаду посто ке има ефекат, АРНО АМА, поентата е шо човеч коа е паднат со духо НЕМА ВОЉА.
А вољата е двигател за се. Он е свесен шо и како треба, ама нема снага у вољата. Затоа прво треба да си го дигне расположењето со хумор, со било какви глупости шо ке го расположат добро. Тек тогај можеме да преминеме на физички активности. Тако да јебеш студии. Питај паталца, не студилца.
Пробај антидепресиви и седативи. Пи лекови и чекај поминува само треба време.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Пробај антидепресиви и седативи. Пи лекови и чекај поминува само треба време.
Буразер. Де погледни надвор дал врне ил снце грее?
Не се работе за мене бре. Читни поназад малце, саветоваме друг член.
А твојот савет дека со чекање ќе помине, алал да ти е, нема грешка. Бамбонче у одреден моменат може, али тоа е само моментално, за неколку дена рецимо, али тај период мора човек да го искористе да си го дигне расположението со некаква забава. Само од бомбони можеш да чекаш живото да ти помине.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Буразер. Де погледни надвор дал врне ил снце грее?
Не се работе за мене бре. Читни поназад малце, саветоваме друг член.
А твојот савет дека со чекање ќе помине, алал да ти е, нема грешка. Бамбонче у одреден моменат може, али тоа е само моментално, за неколку дена рецимо, али тај период мора човек да го искористе да си го дигне расположението со некаква забава. Само од бомбони можеш да чекаш живото да ти помине.
Сори грешка со цитацијата. Делуваат лековите и се пијат долго. Сигурно од таблета 2 нема да ти е подобро треба долго време но сума сумарум подобро долго време со таблети од долго време без нив.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Сори грешка со цитацијата. Делуваат лековите и се пијат долго. Сигурно од таблета 2 нема да ти е подобро треба долго време но сума сумарум подобро долго време со таблети од долго време без нив.
Нема проблем за цитацијата...Али за тие бомбони со треба 2-3 недели да почнат да делуваат алал да ти е.
Ништо повеќе од зелен диазепам не препорачувам. Тие шо треба време да делуваат го прават човек зависен да стане.
Лично познавам повеке ликови кои се кљукаат со години со такви бомбони. И резултатот по нивната психа е жалосен.
Бомбоните треба да се искористат како одскочна даска. Ама ако слушате такозвани тручни лица, е тогај само зависници ке станете. Толку од мене на оваа и така погрешна цитација.
П.С. Чуј то. - Цитација - :LOL:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Нема проблем за цитацијата...Али за тие бомбони со треба 2-3 недели да почнат да делуваат алал да ти е.
Ништо повеќе од зелен диазепам не препорачувам. Тие шо треба време да делуваат го прават човек зависен да стане.
Лично познавам повеке ликови кои се кљукаат со години со такви бомбони. И резултатот по нивната психа е жалосен.
Бомбоните треба да се искористат како одскочна даска. Ама ако слушате такозвани тручни лица, е тогај само зависници ке станете. Толку од мене на оваа и така погрешна цитација.
П.С. Чуј то. - Цитација - :LOL:
Лекови делуваат без нив ќе се мачиш многу.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Лекови делуваат без нив ќе се мачиш многу.
О ЕМ ЏИ! Абе батка, ја сум лежел на дното повеќе пати у теко на живото. А и баш сум применил бомбончиња само колку воздух да зеам да се дигнам сам како знам и умеам. И божем констатираше погрешна цитација пак ми правеш рецитација. Јас лично никогаш несум побарал помош од друг у тие моменти. Ке ти кажа само дека има една маѓија.
Во такви моменти ако постое можност на некого да му помогнеш некако, со неквба услуга, било каква. Да уложеш време за некој друг. Аутоматски излегуваш од црнилото. Ке те држе дома после барем до крај на денот.
Утре пак те чека црнилото у себе. Тај ден ке се снјдеш другојаче. Ако треба и ке се скараш со некој. Е да знаеш како агресивноста и црнилото не идат заедно, како оган и вода. И таа ке укапираш како умот функционира.
Јас разбирам дека не е лесно и не секој може сам да се справи. Ама немој одма да даваш совети кој се последна опција. Затоа постојат докторите. На форум поентата да си помогнеме на друг начин , а не ајде оди оди на доктор да ти препише бомбони. Божем он незнае дека има доктори. Не ми е поентата да те помаловажам, ама реално е така.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
О ЕМ ЏИ! Абе батка, ја сум лежел на дното повеќе пати у теко на живото. А и баш сум применил бомбончиња само колку воздух да зеам да се дигнам сам како знам и умеам. И божем констатираше погрешна цитација пак ми правеш рецитација. Јас лично никогаш несум побарал помош од друг у тие моменти. Ке ти кажа само дека има една маѓија.
Во такви моменти ако постое можност на некого да му помогнеш некако, со неквба услуга, било каква. Да уложеш време за некој друг. Аутоматски излегуваш од црнилото. Ке те држе дома после барем до крај на денот.
Утре пак те чека црнилото у себе. Тај ден ке се снјдеш другојаче. Ако треба и ке се скараш со некој. Е да знаеш како агресивноста и црнилото не идат заедно, како оган и вода. И таа ке укапираш како умот функционира.
Јас разбирам дека не е лесно и не секој може сам да се справи. Ама немој одма да даваш совети кој се последна опција. Затоа постојат докторите. На форум поентата да си помогнеме на друг начин , а не ајде оди оди на доктор да ти препише бомбони. Божем он незнае дека има доктори. Не ми е поентата да те помаловажам, ама реално е така.
Лекари не се последна опција...туку најдобра.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Лекари не се последна опција...туку најдобра.
Зависи за кого пријателе. До личноста. И до ситуација и се. И прав лекар не е тај шо одма ке те ставе на бомбони и тоа на тие најтешките коа треба време да ги прима организмо и нервниот систем да се навикне. Сигурно има доктори кои последна опција им се таквите бомбони, ама кој ке налета на таков? ...Туку ја сега да примам малце терапија со гејминг ;)
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Нема проблем за цитацијата...Али за тие бомбони со треба 2-3 недели да почнат да делуваат алал да ти е.
Ништо повеќе од зелен диазепам не препорачувам. Тие шо треба време да делуваат го прават човек зависен да стане.
Лично познавам повеке ликови кои се кљукаат со години со такви бомбони. И резултатот по нивната психа е жалосен.
Бомбоните треба да се искористат како одскочна даска. Ама ако слушате такозвани тручни лица, е тогај само зависници ке станете. Толку од мене на оваа и така погрешна цитација.
П.С. Чуј то. - Цитација - :LOL:
Само една забелешка.

Ако може да не ги советувате луѓево тука глупости и не ги одвраќате индиректно (и директно) од апчиња и лекари.

Мислам дека голема услуга ќе им направите на тие што имаат озбилен проблем и со одење на лекар и земање апчиња ќе си го решат многу побрзо.

Здраво!
Јас имам анксиозност од 1ва година на факс меѓутоа никогаш нешто што не можам да се справам се до моментот на 13ти март кога објавија вондредна состојба или нешто друго поврзано со коронава. Таков паничен напад и толку ми беше triggered анксиозноста што јас еве веќе два месеца чувствувам на средина на градите како постојано да ми седи нешто.
Другар, батали ги советите на форумџииве :) оди кај матичниот доктор и побарај упат за психолог / психијатар (ако знае да ти препорача некој добар уште подобро). Нема ништо срам во тоа. На крај краева, може и нема да ти препорача апчиња, туку ќе поразговараат со тебе да видат од што ти е анксиозноста и сигурно ќе добиеш некој совет како полесно да се справиш со неа. Чим два месеци те дрма анксиозност, тоа е прилично сериозна ствар.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.688
Поени од реакции
38.876
убаво ти вика, немате појма од психологија и психијатрија а солите памет, да можеа со трчање, праење склекој и мајфулнес да се лечат луѓето никој немаше да пати од анксиозност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom