Анксиозност

Дискусија во форумот 'Философија и психологија' започната од pisatelka, 21 август 2010.

 1. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.453
  Допаѓања:
  12.214
  Псевдонаука.
   
 2. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.750
  Допаѓања:
  695
  Можда има некоја студија, ај да видиме што ќе каже
   
 3. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.975
  Допаѓања:
  14.662
  Кое?
   
 4. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.750
  Допаѓања:
  695
  Ти, од каде ти е инфото за витаминот ц?
   
 5. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.975
  Допаѓања:
  14.662
  За разлика од троловите по темите - моите мислења не се мои лични ставови, него сознанија од науката поткрепени со докази. Јас ништо од она што го зборам не е измислено од моја страна, него пренесувам информација само.

  Во науката златен стандард се рандомизирани двојно слепи студии, и тоа тука не се работи за една туку неколку...оние што ќе пробаат да го демантираат овој пост демантираат врвни научници и самиот врв кога се работи за квалитет и кредибилитет на одредена студија..не се работи за тоа дали некој мисли дела е така или не него за начни факти наспроти лични ставови на рандом членови...така да на вас останува во што ќе верувате, јас знам за мене

  Читај горе во интерпретација што пишува...

  Screenshot_20171106-220945.png
   
  Последно уредено: 6 ноември 2017
  На Петра П. и stipsburg им се допаѓа ова.
 6. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.750
  Допаѓања:
  695
  Знам за тоa и те прашав.
  Може и линкот да ми го пратиш ова nih.gov е генералниот сајт.
  *Иде да си земе Ц вит и омега 3
   
 7. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.975
  Допаѓања:
  14.662
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4690091/

  Омега 3 само од now foods кај нас
   
 8. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.750
  Допаѓања:
  695
  О јако е ова 69 страни ќе го читам!
  Веќе кога сме на муабет да не знаеш нешто против андрогена алопеција?
   
 9. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.975
  Допаѓања:
  14.662
  Пиши ми пп точно што и како да не идеме офтопик
   
 10. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.975
  Допаѓања:
  14.662


  Неколку пати ви спомнувам на темава
   

Сподели преку: