Анксиозност

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Ти, од каде ти е инфото за витаминот ц?
За разлика од троловите по темите - моите мислења не се мои лични ставови, него сознанија од науката поткрепени со докази. Јас ништо од она што го зборам не е измислено од моја страна, него пренесувам информација само.

Во науката златен стандард се рандомизирани двојно слепи студии, и тоа тука не се работи за една туку неколку...оние што ќе пробаат да го демантираат овој пост демантираат врвни научници и самиот врв кога се работи за квалитет и кредибилитет на одредена студија..не се работи за тоа дали некој мисли дела е така или не него за начни факти наспроти лични ставови на рандом членови...така да на вас останува во што ќе верувате, јас знам за мене

Читај горе во интерпретација што пишува...

Screenshot_20171106-220945.png
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
моите мислења не се мои лични ставови, него сознанија од науката поткрепени со докази.
Знам за тоa и те прашав.
Може и линкот да ми го пратиш ова nih.gov е генералниот сајт.
*Иде да си земе Ц вит и омега 3
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455

Неколку пати ви спомнувам на темава
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Дали некој пробал масло од канабис како лек за анксиозност или депресија? Сакам да купам и пробам ама било малку скапо па ако пробал некој нека сподели искуство
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.932
Дали некој пробал масло од канабис како лек за анксиозност или депресија? Сакам да купам и пробам ама било малку скапо па ако пробал некој нека сподели искуство
А да не се зезаш...ако не е прочистено може да халуцинираш или некои безвезни мисли или психоза да закачиш. Земи си седативи и/или антидепресиви како што е во нормална медицина. Ги читам глупостиве на темава и нормално со години ќе имате анксиозност кога земаат глупости и ОТЦ препарати витамини минерали и останати шеќерчиња. Има психијатри и психолози и психофармација...ако ви е за холистичка медицина боље кај поп одите барем е бесплатно и е похристијански а ако веруваш и правиш се дури и може да ти помогне.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
А да не се зезаш...ако не е прочистено може да халуцинираш или некои безвезни мисли или психоза да закачиш. Земи си седативи и/или антидепресиви како што е во нормална медицина. Ги читам глупостиве на темава и нормално со години ќе имате анксиозност кога земаат глупости и ОТЦ препарати витамини минерали и останати шеќерчиња. Има психијатри и психолози и психофармација...ако ви е за холистичка медицина боље кај поп одите барем е бесплатно и е похристијански а ако веруваш и правиш се дури и може да ти помогне.
Земи одлогирај се со време.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Ако беше нормална таа нормална медицина немаше 6-7 години да ме трујат со антидепресиви и ми земаат психолози пари за еден ист муабет секое одење: како си? Па јас му одговарам: некако исто е нема некое подобрување и тој ми пишува нови рецепти со иститите таблети со одговор продолжи да ги пиеш па ќе видиме натака што ќе биде :tapp: подобро да халуцинирам него да седам по цел ден меѓу 4 ѕида и да мислам како ми поминаа последниве посрани години кои требаше да ми бидат најубавите години
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.932
Ако беше нормална таа нормална медицина немаше 6-7 години да ме трујат со антидепресиви и ми земаат психолози пари за еден ист муабет секое одење: како си? Па јас му одговарам: некако исто е нема некое подобрување и тој ми пишува нови рецепти со иститите таблети со одговор продолжи да ги пиеш па ќе видиме натака што ќе биде :tapp: подобро да халуцинирам него да седам по цел ден меѓу 4 ѕида и да мислам како ми поминаа последниве посрани години кои требаше да ми бидат најубавите години
Тебе очигледно не ти се десило да ти ѕвонат камбани во глава и да слушаш срања и да те фати параноја да мислиш дека секој те следи и сака да ти наштети или убие...зимај си канабис за депресија после ќе се лечиш и од психоза а кај и да е и од шизофренија. Тогаш ќе имаш и фобија од психијатри и болници.
Не дека има магичен лек ама има лекови кој помагаат, кои се шеќерчиња т.е. плацебо и кои штетат. Инаку нема најубави години се е како се чуствуваш...остај ги старите што викаат и на нив им треба психијатар само се претврдоглави да одат.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom