Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.190
Ne be iskreno vaka da gi prasam simpatizerite na Levica. Ete utre Levica ima apsolutno mnozinstvo vo parlamentot i Apasiev e premier. Pretsedatel e isto od Levica. I ajde posle sto, koi vi se ocekuvanjata, sto prognozirate deka ke se sluci. Cisto me interesira kolku evolutivno naprednavte, a kolku uste ste na nivo na ke si pravime bajram so umot.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ne be iskreno vaka da gi prasam simpatizerite na Levica. Ete utre Levica ima apsolutno mnozinstvo vo parlamentot i Apasiev e premier. Pretsedatel e isto od Levica. I ajde posle sto, koi vi se ocekuvanjata, sto prognozirate deka ke se sluci. Cisto me interesira kolku evolutivno naprednavte, a kolku uste ste na nivo na ke si pravime bajram so umot.
Vojna
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.190
Ajde de Levicari i drugite sto imavte samo najdobri nameri pred 5 godini, da ne recam kapenite na forumot. Ne e nekoe tesko prasanje, onaka vizija nekoja.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
Ne be iskreno vaka da gi prasam simpatizerite na Levica. Ete utre Levica ima apsolutno mnozinstvo vo parlamentot i Apasiev e premier. Pretsedatel e isto od Levica. I ajde posle sto, koi vi se ocekuvanjata, sto prognozirate deka ke se sluci. Cisto me interesira kolku evolutivno naprednavte, a kolku uste ste na nivo na ke si pravime bajram so umot.
полошо од вмро и сдс нема да биде сигурно со нив,може да се на исто ниво ама ако можеа овие две 30 год да шараат очи зашто да не и левица барем еден мандат
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Ne be iskreno vaka da gi prasam simpatizerite na Levica. Ete utre Levica ima apsolutno mnozinstvo vo parlamentot i Apasiev e premier. Pretsedatel e isto od Levica. I ajde posle sto, koi vi se ocekuvanjata, sto prognozirate deka ke se sluci. Cisto me interesira kolku evolutivno naprednavte, a kolku uste ste na nivo na ke si pravime bajram so umot.
Ајде ајде не го поти жити се. Искрено не знам за кој си ама некако патетичен си. Со тие муабети од идно несвршено време, доста е.

Што сакаш за одговор не си ми јасен? Немора ништо да прогнозираме, се глеаше последниве 3 месеци кој јадеше гомна у собрание а кој ќутеа како пички.

Горе глеам исто реферат си напишал ама господ не ти го чита тоа. Пиши бе нешто у нов ред, пиши на кирилица.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.190
Vojna? Protiv koj? I so koj i sto?
Автоматски споено мислење:

полошо од вмро и сдс нема да биде сигурно со нив,може да се на исто ниво ама ако можеа овие две 30 год да шараат очи зашто да не и левица барем еден мандат
Ne te prasav toa. Ova e odgovor na tipicen partiski aktivist koj saka da se uhleba nekade ili ako e malce pooprutunisticki nastroen da fati tenderce i da se nafatira za tri pokolenia. Mene ova mi lici na tip muabet, kradeja ovie 30 godini, daj malce i nie. Sojma veze.
 
Член од
11 август 2017
Мислења
417
Поени од реакции
342
за мене изненадување се двете советнички места на ниво на град скопје од ЛДП и независната драгана велковска, очекував дека драгана ќе земи 1, а лдп не.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ajde de Levicari i drugite sto imavte samo najdobri nameri pred 5 godini, da ne recam kapenite na forumot. Ne e nekoe tesko prasanje, onaka vizija nekoja.
Нешто радосен, ќе има леб за тебе ипак. Ќе ве оставиме сега вие да печалите, па послем пак комуњариве и така во круг. Што има потреба за избори, само трошоци, договорете се еден мандат вие други они и топ ќе ви е. На Дуи дајте им пола од колачат и гзот.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Ако нема нешто драстично да се смени, само од ДУИ би можеле да бидат задоволни.

Иако на нив им виси проблем со Тетово, а доколку го изгубат се менува перцепцијата за нив.

ДПМНЕ поради освоените градоначалнички места и малкуте гласови што ги освои СДС, можат да се задоволни, но и сега не го сопреа падот. Можеби победата ќе значи пресврт, ќе се види уште сега во втор круг.

И Левица не може да биде задоволна, никако да се доближат до 100к гласови.
Како не можи да е задоволно ко во пола Македонија не излезе Левица.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Дури да го кандидираа Коце ќе го гласав со две раце, ама оваа ми е мееееех.
Човек што дозволи да му се случи тоа што му се случи на центарот на Скопје не заслужува апсолутно никаков глас. Тука зборам за урбанизмот и квалитетот не за стилот и историјата.

Ми се свиѓаа некој проекти и идеи на Шилегов а за него како личност немам некое особено мислење. Данела(мислам дека сите прво мислевме дека е Даниела :D ) ми се допадна во скроз првото интервју на Сител ама понатаму со секој настап се помалку ми се допаѓаше а и нема некоја особена програма. Мило ми е за Ана Петровска и нејзиниот тим што освоија скоро 10к гласови.
Во секој случај кој и да победи, Скопје е изгубен град во многу погледи(и за тоа е криво вмро:D) единствено останува да се одржува хигиена...
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.190
Ајде ајде не го поти жити се. Искрено не знам за кој си ама некако патетичен си. Со тие муабети од идно несвршено време, доста е.

Што сакаш за одговор не си ми јасен? Немора ништо да прогнозираме, се глеаше последниве 3 месеци кој јадеше гомна у собрание а кој ќутеа како пички.

Горе глеам исто реферат си напишал ама господ не ти го чита тоа. Пиши бе нешто у нов ред, пиши на кирилица.
E toa e i problemot so vas naprednite, prosetanite, ili ajde da ne dolzam kratko i jasno bivsite sareni kurtoni. Ednostavno nemate kapacitet da prognozirate, za vas e nesto nezamislivo toa. Da vi bese drug muabet sega ke praevme, ama za zal tolku vi e. Ne ste vie krivi, tolku vi delile.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom