Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Moja prognoza e deka Levica ke odi blisku pa duri i nad 100.000 glasovi
Кога би биле парламентарни можеби.
Вака во многу општини немаат кандидатски листи, и/или не се присутни на терен(оправдано од финансиски причини).
Let's wait and see
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.786
Не знам дали некој приметил и напишал овде ама ми падна в око прееска.
Погледнете ги сите коментари што му даваат поддршка кај Шилегов на фејзбук. Отворете ги профилите нивни, сите се направени или на 18ти или 19ти септември и тогаш му е првата слика. Каков очај не ми се верува.
Истото го видов пред некој ден кај Иван Јорданов од Штип, гледам повеќе реакци со смешки реагирано, отварам и гледам 99% виетнамски профили. Бруки маме му ебам, толку да си очаен и утепан у мозок.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Езан ќе забрануваа преку звучник, денес кандидат за градоначалник нивни организираше клањање пред влада. Толку од принципите.. Ленин у гроб им се превртува :coffee:
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Не знам дали некој приметил и напишал овде ама ми падна в око прееска.
Погледнете ги сите коментари што му даваат поддршка кај Шилегов на фејзбук. Отворете ги профилите нивни, сите се направени или на 18ти или 19ти септември и тогаш му е првата слика. Каков очај не ми се верува.
Истите профили коментираат и кај Левица, ама толку им е способен маркетинг тимот...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Езан ќе забрануваа преку звучник, денес кандидат за градоначалник нивни организираше клањање пред влада. Толку од принципите.. Ленин у гроб им се превртува :coffee:
Тоа ми беше прилично WTF момент.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Не е очај туку добро смислена тактика!
Ти може си проверувал профил по профил, ама на повеќето луѓе на крај памет не им е тоа. Иде, отвара, гледа сто лајка, сто коментара, сто шерувања...
Бустање и одржување на победничка атмосфера се вика тоа, без разлика дали соодејствува со реалноста!
Махери станаа дпсмне во овие гебелс тактики, а очигледно некој друг учел и копирал во меѓувреме.
...На Запад ништа ново.
Она што мене ме чуди е: како некој одлучува за кого ќе гласа по основ на бројот на лајкови?

Искрено, на таквите доживотно би им го одзел правото на глас.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.120
Она што мене ме чуди е: како некој одлучува за кого ќе гласа по основ на бројот на лајкови?

Искрено, на таквите доживотно би им го одзел правото на глас.
Демократијата во светот се темели врз лаковерните. Почни од лулката на демократијата и оние избори што ние најблиску ги следевме 2016 и 2020.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.299
Поени од реакции
78.975
Уште еден интересен факт. Цели 15 души собрале храброст да притиснат СДС на анкетава горе.
Пошто нели, срамота е да се брукаш пред народот.
Ама тоа нема да ги спречи машки и храбро да гласаат в недела, со подвиткана кичма.
Исто така интересно е и што 52 души ќе гласаат за ВМРО и покрај колаборационизмот на Мицковски и предавничкиот став кон пописот.
52 души од фоорумов, заедно со тие 15, се надевам дека имаат личен некаков ќар, друга рационална причина за гласање за ВМРО и СДСМ нема.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.651
Како ли ќе го оправдаат владините испрдоци бегањето на Шилегов од МТВ...:icon_lol:
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Како ли ќе го оправдаат владините испрдоци бегањето на Шилегов од МТВ...:icon_lol:
- Naruseno zdravje - visok krven pritisok
- Pocina baba mu
- mu se javija da mu kazat deka strujata nema da poskapi
- otide da my kazat koga ke dobieme datum za pocetok na pregovori
- otide na pusti vo upotreba nov asvalten pat :icon_mrgr:

Dodeka ostanatite zboruvaat, gospodinot Silegov neumorno raboti
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Демократијата во светот се темели врз лаковерните. Почни од лулката на демократијата и оние избори што ние најблиску ги следевме 2016 и 2020.
Затоа сум против тоа дека секој треба да има иста тежина на гласот, но тоа веќе е друга тема.
Вон секоја свест е некој да одлучува за кого ќе гласа по лајкови, а воедно и за троа брашно/масло.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.299
Поени од реакции
78.975
Како ли ќе го оправдаат владините испрдоци бегањето на Шилегов од МТВ...:icon_lol:
голем кур

они за еден куп посрамни работи, со око не трепнаа, па сега за тоа
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.120
Затоа сум против тоа дека секој треба да има иста тежина на гласот, но тоа веќе е друга тема.
Вон секоја свест е некој да одлучува за кого ќе гласа по лајкови, а воедно и за троа брашно/масло.
А како ќе ги дадеш критериумите за тоа на кој колку да му тежи гласот? Има доста паметни луѓе кои гласаат од лична корист, почнувајќи од вработување, па се до тендерче.Тие паметни луѓе прават исто штета како и оние што гласаат по лајкови, и троа брашно/масло.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
А како ќе ги дадеш критериумите за тоа на кој колку да му тежи гласот? Има доста паметни луѓе кои гласаат од лична корист, почнувајќи од вработување, па се до тендерче.Тие паметни луѓе прават исто штета како и оние што гласаат по лајкови, и троа брашно/масло.
Нешто налик на ова.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom