Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
СДС у урбаниве општини ќе делеле брашно тип 00 за неаполитанска пица и extra virgin маслиново, ептен да се разликувале од циганиве со тип 400 и сунцокретово уље.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.863
СДС у урбаниве општини ќе делеле брашно тип 00 за неаполитанска пица и extra virgin маслиново, ептен да се разликувале од циганиве со тип 400 и сунцокретово уље.
Без разлика какво брашно или масло ќе земаат циганиве од урбаниве населби нема никако да се разликуваат од циганите, циган си е циган, почни од лидерот од муртино до тие во скопски центар, говно си е говно, како сакаш викај го, ќе смрди.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
власта ги има сите ресурси плус финансирањето на партииите е на штета на малите, затоа секоаш гласам за послабиот а во овј случај на послабиот шо заслужил, левица стана бастион на работникот и на ограбениот народ......левица во севетите се надевам барем на 50 советници низ ё Македонија
 
M

Macedon1um

Гостин
СДС у урбаниве општини ќе делеле брашно тип 00 за неаполитанска пица и extra virgin маслиново, ептен да се разликувале од циганиве со тип 400 и сунцокретово уље.
По лубрикантите се повеќе тие во урбаните општини, може им има останато нешто да делат од минатата пратка
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.244
Вечер во 20:15 на МТВ, дебата на кандидатите за градоначалник на Скопје. Шилегов напуштил среде емисија :D
И јас сега ќе го пишев истото. Ќе има смеење кога ќе се емитува...
 
Член од
14 јуни 2021
Мислења
162
Поени од реакции
275
Не знам дали некој приметил и напишал овде ама ми падна в око прееска.
Погледнете ги сите коментари што му даваат поддршка кај Шилегов на фејзбук. Отворете ги профилите нивни, сите се направени или на 18ти или 19ти септември и тогаш му е првата слика. Каков очај не ми се верува.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Не знам дали некој приметил и напишал овде ама ми падна в око прееска.
Погледнете ги сите коментари што му даваат поддршка кај Шилегов на фејзбук. Отворете ги профилите нивни, сите се направени или на 18ти или 19ти септември и тогаш му е првата слика. Каков очај не ми се верува.
Го приметив ова на еден пост што ми искочи спонзориран. Јакото е што на некој од профилите на профилната има и коментар божем да не падне очигледно. Отвараш и тој профил гледаш исто на 18ти септември креиран. :pos:
Си имаат тие луѓе специјално наменето за ова , плус и плаќаат од оние фармите за лајкови по азија :pos:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.294
Не знам дали некој приметил и напишал овде ама ми падна в око прееска.
Погледнете ги сите коментари што му даваат поддршка кај Шилегов на фејзбук. Отворете ги профилите нивни, сите се направени или на 18ти или 19ти септември и тогаш му е првата слика. Каков очај не ми се верува.
Не е очај туку добро смислена тактика!
Ти може си проверувал профил по профил, ама на повеќето луѓе на крај памет не им е тоа. Иде, отвара, гледа сто лајка, сто коментара, сто шерувања...
Бустање и одржување на победничка атмосфера се вика тоа, без разлика дали соодејствува со реалноста!
Махери станаа дпсмне во овие гебелс тактики, а очигледно некој друг учел и копирал во меѓувреме.
...На Запад ништа ново.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Не знам дали некој приметил и напишал овде ама ми падна в око прееска.
Погледнете ги сите коментари што му даваат поддршка кај Шилегов на фејзбук. Отворете ги профилите нивни, сите се направени или на 18ти или 19ти септември и тогаш му е првата слика. Каков очај не ми се верува.
Го приметив еден пријател баш на мобилен рошкаше апликацијата. Имаат некоја платформа и мобилна апликација каде директно ги упатуваат на кој линк на фб да лајкуваат, коментираат и шернат...Оттука си прават лажни профили и испаѓа дека имаат поддршка. Некаде може да запали тоа, ама мислам ретки се таквите случаи.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Бидејќи сум од Ново Лисиче,познавам луѓе кои се навистина блиски до Цанде, негови другари, познаници,членови од ФА кои и самите велат уз заебанција ''Не бе брат остај ова Цанде што се кандирира не е он за градоначалник'' :D . Дури и на нив не им се верува дека го бива.
На крај ќе испадне она "ни другарството не е тоа што беше". :P
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Screenshot_2021-10-15-17-08-40-393_com.facebook.katana.jpg

За да постават бина комуњариве рушат канделабри,пошто толку им чуе за она што не е нивно /Куманово/.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.294
Ај да искористам, и јас да напишам едно предвидување за овие избори.
И двете партии ќе постигнат "рекорд" со околу 200 000 гласови, и двете ќе ги завиткаат "неверојатните" резултати во целофан со панделка и ќе прогласат победа!
Одлучувачки гласови како и досега ќе бидат ДУИ и АА, со голема излезност и ќе го решат "победникот" во добар дел од општините!
Додека овие ќе слават по штабови и плоштади и ќе си честитаат...

Левица ќе освои 70-80 000 гласови и официјално ќе стане вистинска трета опција без која ќе нема наредна Влада!
Тморо, Лдп-дом, зелени коалиции исто ќе изненадат со по некој советник и илјадници гласови на конто!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom