Анима Мунди

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Можеме до 101 и назад, само во меѓувреме, поразговарај со твоите, можеш и да им се налутиш зошто не те љубеле како мала.
Баш поради тоа си досаден :) И ќе останам на тоа, личните навреди ќе ги оставам како твој "проблем" :D
Со здравје да си го ручкаш...џигерот.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.344
Поени од реакции
7.386
Ми се допаѓа што не негираш дека можеби причина за твоето размислување е недоволната љубов што ти ја пружиле родителите како дете.
Се надевам дека ти ќе им пружаш на твоите, најискрено.
Фројд ти ли си бе? :pos:

Значи причината за твојата ирационална дискусија на темава се базира на траумите кои си ги имал у детство и недоволното вниманите од соучениите, па сега како рефлекција на твоето искуство сакаш на форум да го компензираш твојот комплекс на инфериорност.
:facepalm:
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
Ја мислам дека овие динди имаат проблем со месарите и ловџиите ама ма пгрешно место тресат нервоза. Ја нити сум убил животно нити сум колел , е сеа одкога го донеле у месара зашто да се фрли нели!? Башка малце се контрадикторни со поракава "животните не се твоја сопственост " чија сопственост ? Моја ? Па и јас самиот се сметам за животно наречено човек ама не сум крив што сум на малце повисоко ниво во синџирот на исхраната. Ако не знаат синџири на исхрана нека земат биологија за 5то оделение, кога ке престане волкот да јаде овци и крави ке престанам и јас а до тогаш нека не јадат трици
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Со здравје да си го ручкаш...џигерот.
Грд беше, уште имам мачнини. Карма?[DOUBLEPOST=1440834400][/DOUBLEPOST]
Фројд ти ли си бе? :pos:

Значи причината за твојата ирационална дискусија на темава се базира на траумите кои си ги имал у детство и недоволното вниманите од соучениите, па сега како рефлекција на твоето искуство сакаш на форум да го компензираш твојот комплекс на инфериорност.
:facepalm:
Фил Невил ти ли си бе? :pos:

Како може личност што подеднакво сака животни и луѓе да биде ирационален а личност што генерализира и вели дека луѓето се лоши, не знаат да сакаат, да биде рационален?
:facepalm:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не знам дали некој друг праша, но зошто е темата во чек дис аут?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Животно не може да биде виновно во никој случај. Тие не се свесни за нивните постапки и не чуствуваат одговорност ниту вина.

Затоа агресивните или потенцијално опасни кучиња се водат со ремен и маска и за нив одговара сопственикот.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.382
Поени од реакции
3.166
Животно не може да биде виновно во никој случај. Тие не се свесни за нивните постапки и не чуствуваат одговорност ниту вина.
.
Молим те не лупај, животните не чувствувале вина, да не ме мрзеше имаше да ти пратам 10 видеа за да видиш дека не си во право со ова погоре
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.711
Поени од реакции
6.879
Животно не може да биде виновно во никој случај. Тие не се свесни за нивните постапки и не чуствуваат одговорност ниту вина.

Затоа агресивните или потенцијално опасни кучиња се водат со ремен и маска и за нив одговара сопственикот.
Не е баш така. На некој начин и кучето ќе ја почувствува вината, посебно ако се докаже дека нападнало втор пат. Тогаш може, после тестот за социјализација да му биде одреден нов сопственик или да биде еутанизирано
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Молим те не лупеј, животните не чувствувале вина, да не ме мрзеше имаше да ти пратам 10 видеа за да видиш дека не си во право со ова погоре
Абе и мене да не ме мрзеше ќе ти постирам видеа што далеку со повеќе нули се од 10, каде човекот СВЕСНО мачи и убива животни :) Од ќејф.
 
C

Castiel

Гостин
Абе и мене да не ме мрзеше ќе ти постирам видеа што далеку со повеќе нули се од 10, каде човекот СВЕСНО мачи и убива животни :) Од ќејф.
Сеуште стоиш зад тоа дека човек не е способен да сака колку што може едно животно?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Молим те не лупај, животните не чувствувале вина, да не ме мрзеше имаше да ти пратам 10 видеа за да видиш дека не си во право со ова погоре
Епа извади го на суд следен пат.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Сеуште стоиш зад тоа дека човек не е способен да сака колку што може едно животно?
А ти сеуште се остриш ко Пејо да солиш памет дека не сум сакана од родителите? :icon_lol: Олади, камо да те израснале моите родители :)
Туку, имаш нешто да кажеш за луѓето што свесно и од ќејф мачат? м?
 
C

Castiel

Гостин
А ти сеуште се остриш ко Пејо да солиш памет дека не сум сакана од родителите? :icon_lol: Олади, камо да те израснале моите родители :)
Туку, имаш нешто да кажеш за луѓето што свесно и од ќејф мачат? м?
Не бе чисто ме интересира. Поише љубов осекаш кога ќе си го прегрнеш кучето/мачето или кога ќе прегрнеш мајка/дете/дечко/маж? Али одговори на прашањето. Пошто си со таква констатација кажи од кај си дошла со тој заклучок.

Иначе за другото што да ти кажам секакви луѓе има. Исто како што има секакви животни. И животните убиваат и тоа само од што можат а не за харана. За тоа што имаш да кажеш? И немој да кажеш не е така пошто мачките често убиваат глувци и врапчиња и ги оставаат така. А еве ти и за повеќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom