Андроид Забавни Апликации и Игри

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
И дефинитивно апликација на месецот......

Сеуште се чудам како можело ова да ми помине незабележано.
Нешто МНОГУ подобро од многу фалените Beautiful Widjets , или барем за мене.

Ајде фатете се за работа.....

ПС. Сеуште ја изучувам, но како што гледам, опции милион. Прашајте доколку некаде заглавите!
Не се лоши виџетиве, но не се ни нешто да се паѓа во несвест. Секој со својот вкус. :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Не се лоши виџетиве, но не се ни нешто да се паѓа во несвест. Секој со својот вкус. :)

Се паѓа во несвес од коа ќе се видат опциите..... симни разгледај, нема да зажалиш.
Нормално секој со својот вкус....
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Се паѓа во несвес од коа ќе се видат опциите..... симни разгледај, нема да зажалиш.
Нормално секој со својот вкус....
Симнав, разгледав...........uninstall. Не ми е по мерак, премногу едноставно изгледаат виџетите. :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Симнав, разгледав...........uninstall. Не ми е по мерак, премногу едноставно изгледаат виџетите. :)

Епа тогаш, за тебе нема бегање од BW .
Доколку не си ја симнал ПРО верзијата... симнувај веднаш. Не сакам да чујам дека ја користиш онаа “фри“ варијанта.... че ме разочараш! :)
--- надополнето: 5 април 2013 во 10:59 ---
Simplicity is da shit (y)

Ако си почнала..... имаш да направиш посебен видџет од се посебно.

Пример.... само батеријата или само статусот на времето или кога изгрева а кога заоѓа сонцето ;)
Расчепкај ја добро...
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Епа тогаш, за тебе нема бегање од BW .
Доколку не си ја симнал ПРО верзијата... симнувај веднаш. Не сакам да чујам дека ја користиш онаа “фри“ варијанта.... че ме разочараш! :)
Искрено не знам што толку си запнал за ова, виџетите се еднолични, не личат на ништо и едноставно не ми се допаѓаат. Многу едноставно. А ако сакаш да користиш нешто што стварно има милион опции кое го користам и јас тогаш за тебе е UCCW - Ultimate custom widget со стотици тотално подесливи скинови. Пробај го па после збори.
https://play.google.com/store/apps/details?id=in.vineetsirohi.customwidget&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImluLnZpbmVldHNpcm9oaS5jdXN0b213aWRnZXQiXQ..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Искрено не знам што толку си запнал за ова, виџетите се еднолични, не личат на ништо и едноставно не ми се допаѓаат. Многу едноставно. А ако сакаш да користиш нешто што стварно има милион опции кое го користам и јас тогаш за тебе е UCCW - Ultimate custom widget со стотици тотално подесливи скинови. Пробај го па после збори.
https://play.google.com/store/apps/details?id=in.vineetsirohi.customwidget&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImluLnZpbmVldHNpcm9oaS5jdXN0b213aWRnZXQiXQ..


Ај сеа ти....... ова е веќе Мастер алатка за креирање видџети.
Ова е веќе неспоредливо со било која видџет апликација.

Зупер која ја претставив е едноставна апликација, со која можеш брзо да си ставиш еден одличен видџет за кратко време.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ги имам пробано речиси сите виџети за Андроид, од HD Widgets до Fancy Widgets и според мене сите се исто срање. Не, не велам дека немаат добри скинови и костумизација, ама едноставно премногу го замараат телефонот и му одземаат непотребни ресурси. А плус тоа и не сум некој ептен фанатик по вакви работи па сметам дека оние оригиналните што доаѓаат од самиот Андроид или со секоја апликација посебно ми се многу подобри и не ме замараат толку многу, а истовремено и добро изгледаат.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ај сеа ти....... ова е веќе Мастер алатка за креирање видџети.
Ова е веќе неспоредливо со било која видџет апликација.

Зупер која ја претставив е едноставна апликација, со која можеш брзо да си ставиш еден одличен видџет за кратко време.
Па дека рече дека сакаш апликација со милион опции или скоро неограничени можности. Ова е тоа - UCCW. :)
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Ми треба апликација ели програма што ќе се поврзува со ГПС и ке ми мери надморска височина на која се наогам
 
Член од
6 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
21
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bumptech.bumpga&hl=en

Можеби најдобрата апликација досега..... брзо..... лесно...... едноставно..... и нормално магично!

Кликајте нема да зажалите....баталете Дропбокс за префрлање работи од телефонот на компјутерот, ова е алатката која ви треба.

ПС.Ја се заиграв.... а вие!:)

ЕДИТ....
За оние кои што инсталираат а не читаат...
Ја отвараш нивната страна и го акаш мобилниот од Спејсбарот на компјутерот.... он сам го префрла фајлот на комп за симнување!;)
dobra applikacija samo nz kako ne ste znaele pred 2 god e izlezena... na po4etok 2 GB ti dava free memory a ako imas smartphone dava plus 50 GB ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom