Андреа Лекиќ

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Сега видов синко, прости!
девојкава е Бетовен и Моцарт за ракомет, у едно! Будимир, Кастратовиќ, Лекиќ. Не ми вадите сеа статистики ок ама како што имам уживано гледајќи ги овие три... :cuc:

Од голмаскиот состав кој досега сме го имале Ина Суслина и Дину која бранеше за нас во 2002 година. Ѕид човече на гол, голманишта.

И толку од тимот на сите времиња. Будимир јок у тој тим, ќе ги навредиш другите :D

И темава е за Лекиќ. Лекиќ, Суслина и останатите може денес да се прекрстиме наместо Вардар. Што да збориш за девојкава, од техника, шут, брзина, одбрана што и да кажеш ќе згрешиш. Ѕвер алал и вера.
 
Последно уредено од модератор:
R

Rigel Kent

Гостин
Ја заборавивте една и единствена Анжела Платон , наследничка и е Цвијиќ од Будуќност.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
^ А где је Нацева Гордана?
Три скали подоле од Дину и Суслина. Али воглавном добар голман, наш голман, одлични заслуги, одличен капитен и мотиватор. Со Маслова беа како црно и бело, кога на едната не е и идеше, на другата мораше да и тргне. Ќе ги паметам само како пакет и како добри голмани.

Ја заборавивте една и единствена Анжела Платон , наследничка и е Цвијиќ од Будуќност.
Анџела беше одлична во одбрана. У напад беше ужасно лоша. Велкова беше подбра во напад, али сепак просечни пикери да бидеме реални. Ѓокич иако далеку пониска од нив е многу борбена во одбрана и искусна. За разлика од Кликовац која трга во одбрана за да те убие и да ти измести колк, Ѓокич мудро ја зграбува да не мрдне, макар и 200кг имала. Плус е ситна, снаодлива во напад, брза уште малку попрецизна да беше ќе ја ставев во дрим тим :)
Тоа е мудроста на добар одбранбен играч, да фаулира без пенал и две минути. Иначе лесно е да го запреш некој, тупаницата во глава и кома на паркет ала Кликовац :D

И така Лекиќ најдобра :D
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Пратам женски ракомет особено Вардарките, значи доминација, летово се оформија веќе влегоја во Ф4, први на табела, бравос (Ако е точна информацијата за оформување од страна на АЛФАТВ), но од друга страна и секоја чест за Русинот кој го финансира сево ова, бравос и за теб! Лекиќ и Хмирова ми се омилени :) А една информација дека гледам сите знаете по нешто за Андреа, зошто мајка и не и дозволила да игра фудбал? :sleep:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пратам женски ракомет особено Вардарките, значи доминација, летово се оформија веќе влегоја во Ф4, први на табела, бравос (Ако е точна информацијата за оформување од страна на АЛФАТВ), но од друга страна и секоја чест за Русинот кој го финансира сево ова, бравос и за теб! Лекиќ и Хмирова ми се омилени :) А една информација дека гледам сите знаете по нешто за Андреа, зошто мајка и не и дозволила да игра фудбал? :sleep:
Оти Меси и Роналдо ќе плачеа :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Нели е малу огромна за да биде фудбалерка? Или оддамна немам гледано фудбал јас па ги замислувам како ситни и слаби по физички изглед фудбалерите/:icon_mrgr:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Нели е малу огромна за да биде фудбалерка? Или оддамна немам гледано фудбал јас па ги замислувам како ситни и слаби по физички изглед фудбалерите/:icon_mrgr:
Одамна не си гледала иначе сеа има прави животињи у фудбалов.

Ама не ја терајте темава у крив правец, ќе дели казнени Џену :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom