Американски фудбал - NFL лига

Член од
23 февруари 2008
Мислења
59
Поени од реакции
2
Сега морам да се сложам со Мац, може бев непрецизен ама друже ти делуваш многу поконфузно од мене. Прво не знаат што е офензив лајн, а да не зборам за шотган стратегија. Сепак џабе објаснуваме нека гледаат една до две утакмици и се ке им биде јасно. И дајте да прокоментираме кој мислите ке иде у супербоул годинава и кој има добар тим
Па истото и јас тоа го викам,на некого можеш до утре да му објаснуваш за прописи ,правила,тактики,термини офанзивни дефанзивни линии,вајдресивери,челенџи итн,итн,и да не те сфати,дај му на човекот нека види за шо се работи па ќе му стане малку појасно
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
на ESPN даваат мислам нфл натпревари, ако не да побраме а интернет ТВ,
ами не фаќам ESPN :tapp: а на интернет не е тоа тоа... а иначе стримови има, иам гледано нешто од оваа сезона, ама...
 

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
17
Не знам што е филмот со кабелските што ја укинаа ЕСПН? Сеа морам да идам кај тетин ми секоја недела и понеделник и на сателитска да гледам или па си дремам на нфл.цом:nenene:
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Не знам што е филмот со кабелските што ја укинаа ЕСПН? Сеа морам да идам кај тетин ми секоја недела и понеделник и на сателитска да гледам или па си дремам на нфл.цом:nenene:
Орбит Еспн не постои повеќе како телевизија милам дека еспн го раскина договорот со овие арапите од орбит.
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
59
Поени од реакции
2
Еве една прогноза за вечерва:
Џексонвил-Хјустон 1
Канзас Сити-Денвер 2
Синсинати-Кливленд 1
Њу Орлеанс-Сан Франциско 1
Њујорк Џетс-Аризона 2
Каролина-Атланта 1
Тенеси-Минесота 2
Окленд-Сан Диего 2
Тампа Беј-Грин Беј 1
Сент Луис-Бафало 2
Далас-Вашингтон 1
Чикаго-Филаделфија 2
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
за да ти стане јасно доста е да гледаш по еден напад

П.С Милан интер 4:0 (јади буарек)
дечко темата за фудбал е во форумот и подфорумот фудбал и фанклуб ова е друг фудбал. Со една топка што тера малку во дужина и со рака се фрла. Ако ти е познат тој спорт тогаш пиши тука ако не не пишуј само оф топик. Инаку за описите тие што гледаат фудбал амерички навечер е и не ми текнуваа стручните изрази заморен сум и не ми замерујте.
 
С

Спенсер

Гостин
Еве една прогноза за вечерва:
Џексонвил-Хјустон 1
Канзас Сити-Денвер 2
Синсинати-Кливленд 1
Њу Орлеанс-Сан Франциско 1
Њујорк Џетс-Аризона 2
Каролина-Атланта 1
Тенеси-Минесота 2
Окленд-Сан Диего 2
Тампа Беј-Грин Беј 1
Сент Луис-Бафало 2
Далас-Вашингтон 1
Чикаго-Филаделфија 2
немам време сега,утре ке проверам со си погодил,
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
59
Поени од реакции
2
Еве една прогноза за вечерва:
Џексонвил-Хјустон 1 30-27
Канзас Сити-Денвер 2 33-19
Синсинати-Кливленд 1 12-20
Њу Орлеанс-Сан Франциско 1 31-17
Њујорк Џетс-Аризона 2 56-35
Каролина-Атланта 1 24-9
Тенеси-Минесота 2 30-17
Окленд-Сан Диего 2 18-28
Тампа Беј-Грин Беј 1 30-21
Сент Луис-Бафало 2 14-31
Далас-Вашингтон 1 24-26
Чикаго-Филаделфија 2 24-20
Само 6 од 12, лошо за почеток,големо изненадување во Далас,Минесота не се добри колку шо мислев,а Чикаго изгледа се подобри од лани,овие другиве се просек за едно коло за нфл,секогаш ќе има изненадувања, а посебно оваа година каде скоро сите екипи се изедначени,освен овие Сент Луис тие ми изгледаат како најголеми дупки моментално,али никогаш не се знае може и они да се управат, иако не верувам
 

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
17
Само 6 од 12, лошо за почеток,големо изненадување во Далас,Минесота не се добри колку шо мислев,а Чикаго изгледа се подобри од лани,овие другиве се просек за едно коло за нфл,секогаш ќе има изненадувања, а посебно оваа година каде скоро сите екипи се изедначени,освен овие Сент Луис тие ми изгледаат како најголеми дупки моментално,али никогаш не се знае може и они да се управат, иако не верувам
Me изненадија Минесота, Синсинати и Грин Беј, не очекував да изгубат.
А се знае дупки годинава- Оукленд, Мајами, Кливленд ко и секоја година ама може и ќе се поправат:tapp::tapp::tapp:реков МОЖЕ
 

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
17
Извини чисто информативно, следиш друже НФЛ или само навиваш за НЈ пошо си ги видел од некој филм или нешто слично?? Ништо лично само од љубопитност
 
G

grande-juve

Гостин
i jas pratam nfl od pred 3 godini, ama ovaa godina poslabo zasto nema na kablovska i zasto slabo mu odi na mojot tim seattle seahawks, a ponekogas gledam na internet.
 
G

grande-juve

Гостин
утре во 24:00 супербол финале помеѓу питсбург стилерс и аризона кардиналс. кој ќе гледа нема да зажали
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
утре во 24:00 супербол финале помеѓу питсбург стилерс и аризона кардиналс. кој ќе гледа нема да зажали
е богами убаво си го напишал ова! едвај успеав да најдам стрим кој што работи, кој што има пристоен звук и слика, ама успеав! и го гледав! фантастичен натпревар! првата четвртина не ветуваше многу но потоа почна да станува добро. се уште не ми се верува, како успеа најдобриот дефанзивец - Харисон, да ја пресече топката, и да истрча 100 јарди со неа за тачдаун - едноставно феноменално.
сепак, мене повеќе ми се допадна играта на аризона, која играше со додавања а не со rushing. и кога мислев дека конечно после неверојатен пресврт од -13, до +3 поени, ќе ја остварат нивната историска победа, се расипа стримот:tapp: потоа пратев малку на нфл.ком што се случува, и видов дека изгубиле аризона. сепак, бидејќи не сум фан ниту на една од двете екипи, и како таков, неутрален гледач сум повеќе од задоволен. едноставно, натпреваров беше баш финале!

еве ги за тие што не го гледале!
 
G

grande-juve

Гостин
стварно одличен натпревар, како што доликува за еден супербол, не знаеш кој беше поинтересен супербол овој или ланскиот, ретко гледани пресврти како за едно финале, а што да се каже за пресечената топка и враќањето од 100 јарди за тачдаун :vozbud:. штета што овој суперинтересен спорт не го пренесува некоја наша телевизија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom