Американски фудбал - NFL лига

Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Roger Goodell rejected this proposal :D

Не, ептен така би се измешале работите, а сме доволно играчи за да ни одлучуваат и некои такви кои нема да бидат у прв план (лани мене ме извадија играчите кои ми беа дополнително земени како фри ејџентс).

Туку, лани бевме 14 души, сеа се надевам дека ќе бидеме 16 барем па ај и 20 да бидеме поделени у 4 дивизии, да биде појако. :D

Ќе ве означам сите што лани учествувавте и кои сте сеуште во лигата присутни, само треба да се логирате.

@Nikac_Aerodrom
@BilboBaggins
@Prime
@Iceboy
@Huddle
@Tonchie
@beneamata
@Leo Bonnie
@Cappie
@Near
@dragonsky

плус @SanIker, @KembaW и @true blue кои се редовни НФЛ гледачи но лани не играа, а можеби би сакале да се придружат.

Секако и другите се добредојдени. :D

Драфтот најубаво да биде малку понапред од лани кога беше на 3 дена пред почетокот на сезоната, сега нека биде на 10+ дена пред стартот, крај на август.

Иако не е опасно да ти одбере сам компјутерот, јас лани со таков тим после дополнително изменаџиран стигнав до Супербоулот. :cool:

п.с. сеа кога се враќав низ темава да видам кои бевме лани пријавени, гледам дека пола од страниве на темава се испишани за ланската сезона, а претходно требало дури 7 години, што значи интересот е зголемен, me like it. :love:
Го заборај шампионот од лани те мене :mad::mad::mad:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Не мора да бркаме бројка јас мислам, подобро е да видиме сега кои сакат да играат (претпоставувам истите од лани плус-минус пар луѓе)

Него...ептен промени ќе има годинава.
Ја каснам пар месеци со ова, али ептен глупи праивла прават НФЛ, прашање на време е кога ќе измислат некое правило што секој контакт за фаул ќе го сметаат, и играва ќе стане flag football "for the safety of the players!!11!!" и после пак нека се жалат зошто рејтинзите ќе им паѓаат.
Дно и никаква визија.

https://twitter.com/NFLFootballOps/status/999060252753571840?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^999060252753571840&ref_url=https://deadspin.com/ajax/inset/iframe?id=twitter-999060252753571840&autosize=1
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Koi utakmici i koga kje davaat na SK pre-season?
http://sportklub.hr/Americki-fudbal/NFL/a64401-Zagrijavanje-za-NFL-na-Sportklubu.html
3. kolovoza u 2 sata nakon ponoći, Baltimore i Chicago.

Sljedeća
utakmica je 17. kolovoza u isto vrijeme, a sastaju se Washington i New York Jetsi.

Četiri dana kasnije gledamo Indianapolis i Baltimore (02.00).

А исто така и:
Cleveland - Philadelphija (24.08. u 2.00), Tampa Bay - Detroit (25.08. u 2.00), Los Angeles Chargers - New Orleans (26.08. u 2.00), Buffalo - Cincinnati (26.08. u 22.00) i Dallas - Arizona (27.08. u 2.30)
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Roger Goodell rejected this proposal :D

Не, ептен така би се измешале работите, а сме доволно играчи за да ни одлучуваат и некои такви кои нема да бидат у прв план (лани мене ме извадија играчите кои ми беа дополнително земени како фри ејџентс).

Туку, лани бевме 14 души, сеа се надевам дека ќе бидеме 16 барем па ај и 20 да бидеме поделени у 4 дивизии, да биде појако. :D

Ќе ве означам сите што лани учествувавте и кои сте сеуште во лигата присутни, само треба да се логирате.

@Nikac_Aerodrom
@BilboBaggins
@Prime
@Iceboy
@Huddle
@Tonchie
@beneamata
@Leo Bonnie
@Cappie
@Near
@dragonsky

плус @SanIker, @KembaW и @true blue кои се редовни НФЛ гледачи но лани не играа, а можеби би сакале да се придружат.

Секако и другите се добредојдени. :D

Драфтот најубаво да биде малку понапред од лани кога беше на 3 дена пред почетокот на сезоната, сега нека биде на 10+ дена пред стартот, крај на август.

Иако не е опасно да ти одбере сам компјутерот, јас лани со таков тим после дополнително изменаџиран стигнав до Супербоулот. :cool:

п.с. сеа кога се враќав низ темава да видам кои бевме лани пријавени, гледам дека пола од страниве на темава се испишани за ланската сезона, а претходно требало дури 7 години, што значи интересот е зголемен, me like it. :love:
Јас сум за интересиран за да се приклучам оваа година.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.497
Roger Goodell rejected this proposal :D

Не, ептен така би се измешале работите, а сме доволно играчи за да ни одлучуваат и некои такви кои нема да бидат у прв план (лани мене ме извадија играчите кои ми беа дополнително земени како фри ејџентс).

Туку, лани бевме 14 души, сеа се надевам дека ќе бидеме 16 барем па ај и 20 да бидеме поделени у 4 дивизии, да биде појако. :D

Ќе ве означам сите што лани учествувавте и кои сте сеуште во лигата присутни, само треба да се логирате.

@Nikac_Aerodrom
@BilboBaggins
@Prime
@Iceboy
@Huddle
@Tonchie
@beneamata
@Leo Bonnie
@Cappie
@Near
@dragonsky

плус @SanIker, @KembaW и @true blue кои се редовни НФЛ гледачи но лани не играа, а можеби би сакале да се придружат.

Секако и другите се добредојдени. :D

Драфтот најубаво да биде малку понапред од лани кога беше на 3 дена пред почетокот на сезоната, сега нека биде на 10+ дена пред стартот, крај на август.

Иако не е опасно да ти одбере сам компјутерот, јас лани со таков тим после дополнително изменаџиран стигнав до Супербоулот. :cool:

п.с. сеа кога се враќав низ темава да видам кои бевме лани пријавени, гледам дека пола од страниве на темава се испишани за ланската сезона, а претходно требало дури 7 години, што значи интересот е зголемен, me like it. :love:
Рачунајте ме и мене :kruna:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Го заборај шампионот од лани те мене :mad::mad::mad:
БИГ ДИК ШАШЕ! :icon_lol:

И Том Брејди сака да го заборави Ник Фолкс јбг. :D

Aко сте сите 14 од лани активни пак, плус сеа @Џони От и @TripleG би биле таман 16, за 4 по 4 дивизии, ќе бидеме исто ко една real-life NFL конференција. (y)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Добра квота им дале на Чикаго вечер богами
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Копиле те тагнав. :D

Ќе се преброиме да видиме колку сме сигурни?

И конечно NFL, макар и оваа со резервни состави на два ужасни тима.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Играм и јас, веќе ја спремам драфт таблата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom