Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Двајцата ранинг бекови на Редскинс со тачдаун, двајцата ги имам, двајцата на клупа. :tapp:
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Wow , Gruden муда имал , од 15 јарди fake punt ги изгори Saints
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Најлудо коло денеска со резултативе :shook:

Од кај да почнеме, ај Грин Беј поразот со нула постигнати поени можеби е најмалото изненадување.

Најдобриот напад тотално потфрли против Викингс, но и тоа можеби не е изненадување.

Но мелтдаунов на Канзас човече. Изгубија од факинг Џајнтс во утакмица без ниту еден тачдаун. Во задњи 5 утакмици имаат 4 порази... :facepalm:

Редскинс ванаби Атланта, каква предност искоцкаa, брука. Колку им значи на Сеинтс тоа што имаат јак ранинг гејм сезонава со Инграм и Камара. Тоа им фалеше.

Гревовиве од Бафало со „новиот“ квотер кој фрли 5 (со зборови ПЕТ) интерсепшна во прво полувреме! :vozbud::vozbud::vozbud::tapp::aplauz:

Па и на Рејдерс иако играат прови Петриотс им се дешава мелтдаун, Кар или фрла катастрофално или фрла јако но им паѓаат од раце топките на ресиверите...

Фали уште Каубојс да ги тепаат Иглс после и да се заокружи колово...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Ок, признавам грешка, Далас ептен ги преценив. Заслужено нема да играат плејоф.

А имаат квалитет ама...

Филаделфија се факинг лиџит, уште се нема појавено јунак за Иглс.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Многу битно ќе биди за Иглс да имаат домашна предност цел плејоф, на пример ако треба да играат конференциско финале во Њу Орлеанс лошо ќе му се пиши.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ќе биде жестока битка за вајлд кард местата во НФЦ, сите екипи освен СФ, Чикаго, ГБ, Аризона и Џајнтс имаат шанси за плејоф. Не дека нема да биде таква шашма и во АФЦ, но таму квалитетот е многу послаб и кој и да оди со вајлд кард тешко да има шанси против носителите. Единствено против Чифс ако не се средат тие.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Вака беше и за Аризона и Далас лани, ќе растурат нема кој да ги запре. На крајот на едните им дојде Роџерс на другите Брејди и им ги урнаа соништата. Така и годинава, некако премногу галама се крева за Филаделфија.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Бев сигурен дека сум победил после НЕ, ама ни на крај памет не ми беше дека ќе изгубам заради доминантоста на одбраната на филаделфија. Ако нешто да речеме очекував е Ерц да има 2/3 ТД па да собере доста поени од Венц, ама ова со одбраната ме уби :D
GG
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Вака беше и за Аризона и Далас лани, ќе растурат нема кој да ги запре. На крајот на едните им дојде Роџерс на другите Брејди и им ги урнаа соништата. Така и годинава, некако премногу галама се крева за Филаделфија.
Аризона? Не ни влегоа во плејоф. Ако мислиш за прехлани, баш Роџерс загуби од нив. :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Реално како што стојат работите на АФЦ не гледам друго конференциско финале освен НЕ-Питсбург во моментов. КЦ паднаа, другиве не ги ни рачунам за сериозни. На НФЦ затоа ќе има колење, се е можно, таму уште е прерано да се типува. Иглс, Сеинтс, еве и Минесота се покажаа како леџит тимови, не би ги отпишал ни Рамс, во зависност од мечапот може да изненадат.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Дак Прескот у - ми отиде на фантази... -1.20 :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom