Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

 1. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  31.935
  Допаѓања:
  63.503
  Ептен ептен разочаруваат Далас...ако вака играат цело време без Елиот тешко до плејоф....ајде следна недела ќе биде клучното..ако изгубат тогаш може да се простат од постсезонски фудбал
   
 2. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  3.981
  Допаѓања:
  5.591
  Ќе издржат Минесота до крај на прво место во дивизијата? Доста потежок имаат од Детроит..
   
 3. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  9.582
  Допаѓања:
  10.091

  Тешко, па дури и да ја добијат меѓусебната утакмица.

  Детроит до крај игра со : Mинесота
  Чикаго 2 пута
  Бенгалс, Пекерс, Балтимор и Тампа.

  Реално Лајонс се подобри од сите овие годинава, и многу лесно може да имаат овде 6-0 5-1

  Минесота игра до крај со : Детроит, Бенгалс, Пекерс, Чикаго, ЛА Рамс, и на гости со Фалконс и Пантерс.

  Плус меѓусебната им е н Форд Филд
   
  На Newton' и BilboBaggins им се допаѓа ова.
 4. Prime

  Prime Оптимус

  Член од:
  4 јули 2010
  Мислења:
  4.879
  Допаѓања:
  5.516
  Губам вечер дефинитивно од кај изваде овај од рамс ваква партија 30 поени ти запиша не е можно :cuc:
   
 5. Newton'

  Newton' Fapstronaut

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  103
  Рзочаруваат? Напротив беа одлични за гледање вчера, се виде Prescott колку е добар без Elliott :D

  Sunday Night Football : Dallas Cowgirls-Philadelphia Eagles:zloo:

  Иначе сериозно пак Мајами ги ставиле во ударен ТВ термин :facepalm: ако и овој пат мртвите завршат со
  0 поени , Adam Gase и компанија треба да ги отпуштат пред да влезат во авион за Мајами
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Huddle

  Huddle

  Член од:
  10 јуни 2008
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  335
  И да играше Елиот вчера тешко дека нешто ќе сменеше. Проблем беше офанзивната линија т.е. неиграњето на левиот такл Tајрон Смит. Незнам кој беше замена не го запамтив ама изигра криминално лошо. Адраин Клејборн кој и не е некој врвен играч имаше 6 секови o_O за споредба оваа сезона во претходините 8 натпревари имаше само 2. На ваков притисок Прескот не е навикнат и им се рападна целиот гејмплан.
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  9.582
  Допаѓања:
  10.091
  Сеа ќе вида свите декс Дак е обичен просек од квотер.
  Кем Њутон за сиромашни
  Со таа ОЛ и со Зеке лани истите бројки ќе ги имаше било кој Руки квотер
   
  На ElNinho и Huddle им се допаѓа ова.
 8. Huddle

  Huddle

  Член од:
  10 јуни 2008
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  335
  Screenshot_1.jpg
   
  beneamata, ElNinho, BilboBaggins и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.101
  Допаѓања:
  48.451
  Ми се исплатеше да ги задржам ресиверите на Гофф, влегоа у страшен ритам сеа, Вудс дроби јардажа ко елитен ресивер. :cuc:

  Со поразов само теоретски шанси ти останаа за плејоф, односно да ги тепаш сите 3 до крај а бар еден овие што имаат 4-6 скор моментално да изгуби све. :D

  Инаку, да не се збуните, имаме уште 3 кола на фантази пред нашиот плејоф затоа што тој ќе биде во 14,15 и 16 од real life nfl колата.

  Засеа нашава дивизија е ептен слаба, само јас и @BilboBaggins имаме позитивен скор, другиве сте под .500 учинок.

  Мислев дека у плејоф ќе идат по 4 најдобри од двете дивизии (НБА тајп) ама ќе биде сепак НФЛ тајп, односно лидерите на дивизите + кои било 6 со најдобриот скор без разлика на дивизија. Можеби ќе беше поинтересно да бевме во 4 дивизии поделени. Здравје наредна сезона. :icon_mrgr:
   
  На Iceboy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Iceboy

  Iceboy Porque somos LOS MEJORES

  Член од:
  23 октомври 2008
  Мислења:
  16.795
  Допаѓања:
  17.068
  Или во превод одат првите 5 души од првата дивизија, ти и Билбо и еден од мене, Да Беарс или Дезерт Иглс. На Стил му треба чудо да не помине сите тројца.
   
  На beneamata му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.466
  Допаѓања:
  779
  Кем Њутн ме уништи, не само што изгубив во лигава, туку општо скоро во сите лиги кај што учествувам се погоди некој со Кем/Мекафри/Фанчес, воглавно комбинација од 2ца :D
  Ќе биде интересно во плејоф, опасна борба ќе има таму.
   
 12. Shashe

  Shashe

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  5
  Да ти заблагодарам за Фанчес :D веќе го прежалив поразот ама со Меккафри ме извадија од калта.
   
 13. Prime

  Prime Оптимус

  Член од:
  4 јули 2010
  Мислења:
  4.879
  Допаѓања:
  5.516
  плеј оф и онака не гледам јас али
  КЕМЕ ЊУТОНЕ каков секс сите хејтери da ќутат :P
   
  На ElNinho му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.466
  Допаѓања:
  779
  Јас уште сум задоволен од трејдот, реално со Кукс, Хоган, Фанчес, Дигс, Паркер ќе седеа премногу добри играчи на клупа (барем 2ца). Вака со АЏ Грин и Кукс + 1 од Хоган и Паркер или некое од милионите Rb-а во мојот тим сум сосема солидно покриен. Иначе се враќа Олсен наскоро, така да Фанчес како единствена опција ќе умре :D
  Како и да е GG, се гледаме во плејоф :icon_lol:
   
  На Shashe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  9.582
  Допаѓања:
  10.091
  Кога ни почнува плејофот бе ?
   

Сподели преку: