Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

1. dragonsky

dragonsky Hate leads to suffering

Член од:
    25 декември 2010
    Мислења:
    31.935
    Допаѓања:
    63.503
    Ептен ептен разочаруваат Далас...ако вака играат цело време без Елиот тешко до плејоф....ајде следна недела ќе биде клучното..ако изгубат тогаш може да се простат од постсезонски фудбал

2. BilboBaggins

BilboBaggins

Член од:
    1 март 2010
    Мислења:
    3.981
    Допаѓања:
    5.591
    Ќе издржат Минесота до крај на прво место во дивизијата? Доста потежок имаат од Детроит..

3. Марли

Марли Tci

Член од:
    30 јануари 2008
    Мислења:
    9.582
    Допаѓања:
    10.091

Тешко, па дури и да ја добијат меѓусебната утакмица.

Детроит до крај игра со : Mинесота
    Чикаго 2 пута
    Бенгалс, Пекерс, Балтимор и Тампа.

Реално Лајонс се подобри од сите овие годинава, и многу лесно може да имаат овде 6-0 5-1

Минесота игра до крај со : Детроит, Бенгалс, Пекерс, Чикаго, ЛА Рамс, и на гости со Фалконс и Пантерс.

Плус меѓусебната им е н Форд Филд

На Newton' и BilboBaggins им се допаѓа ова.
  4. Prime

Prime Оптимус

Член од:
    4 јули 2010
    Мислења:
    4.879
    Допаѓања:
    5.516
    Губам вечер дефинитивно од кај изваде овај од рамс ваква партија 30 поени ти запиша не е можно :cuc:

5. Newton'

Newton' Fapstronaut

Член од:
    25 јули 2015
    Мислења:
    124
    Допаѓања:
    103
    Рзочаруваат? Напротив беа одлични за гледање вчера, се виде Prescott колку е добар без Elliott :D

Sunday Night Football : Dallas Cowgirls-Philadelphia Eagles:zloo:

Иначе сериозно пак Мајами ги ставиле во ударен ТВ термин :facepalm: ако и овој пат мртвите завршат со
    0 поени , Adam Gase и компанија треба да ги отпуштат пред да влезат во авион за Мајами

На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Huddle

Huddle

Член од:
    10 јуни 2008
    Мислења:
    230
    Допаѓања:
    335
    И да играше Елиот вчера тешко дека нешто ќе сменеше. Проблем беше офанзивната линија т.е. неиграњето на левиот такл Tајрон Смит. Незнам кој беше замена не го запамтив ама изигра криминално лошо. Адраин Клејборн кој и не е некој врвен играч имаше 6 секови o_O за споредба оваа сезона во претходините 8 натпревари имаше само 2. На ваков притисок Прескот не е навикнат и им се рападна целиот гејмплан.

На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Марли

Марли Tci

Член од:
    30 јануари 2008
    Мислења:
    9.582
    Допаѓања:
    10.091
    Сеа ќе вида свите декс Дак е обичен просек од квотер.
    Кем Њутон за сиромашни
    Со таа ОЛ и со Зеке лани истите бројки ќе ги имаше било кој Руки квотер

На ElNinho и Huddle им се допаѓа ова.
  8. Huddle

Huddle

Член од:
    10 јуни 2008
    Мислења:
    230
    Допаѓања:
    335
    Screenshot_1.jpg

beneamata, ElNinho, BilboBaggins и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. ElNinho

ElNinho Мадридиста!

Член од:
    17 јули 2009
    Мислења:
    19.101
    Допаѓања:
    48.451
    Ми се исплатеше да ги задржам ресиверите на Гофф, влегоа у страшен ритам сеа, Вудс дроби јардажа ко елитен ресивер. :cuc:

Со поразов само теоретски шанси ти останаа за плејоф, односно да ги тепаш сите 3 до крај а бар еден овие што имаат 4-6 скор моментално да изгуби све. :D

Инаку, да не се збуните, имаме уште 3 кола на фантази пред нашиот плејоф затоа што тој ќе биде во 14,15 и 16 од real life nfl колата.

Засеа нашава дивизија е ептен слаба, само јас и @BilboBaggins имаме позитивен скор, другиве сте под .500 учинок.

Мислев дека у плејоф ќе идат по 4 најдобри од двете дивизии (НБА тајп) ама ќе биде сепак НФЛ тајп, односно лидерите на дивизите + кои било 6 со најдобриот скор без разлика на дивизија. Можеби ќе беше поинтересно да бевме во 4 дивизии поделени. Здравје наредна сезона. :icon_mrgr:

На Iceboy му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Iceboy

Iceboy Porque somos LOS MEJORES

Член од:
    23 октомври 2008
    Мислења:
    16.795
    Допаѓања:
    17.068
    Или во превод одат првите 5 души од првата дивизија, ти и Билбо и еден од мене, Да Беарс или Дезерт Иглс. На Стил му треба чудо да не помине сите тројца.

На beneamata му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Nikac_Aerodrom

Nikac_Aerodrom

Член од:
    16 јануари 2009
    Мислења:
    2.466
    Допаѓања:
    779
    Кем Њутн ме уништи, не само што изгубив во лигава, туку општо скоро во сите лиги кај што учествувам се погоди некој со Кем/Мекафри/Фанчес, воглавно комбинација од 2ца :D
    Ќе биде интересно во плејоф, опасна борба ќе има таму.

12. Shashe

Shashe

Член од:
    31 октомври 2017
    Мислења:
    9
    Допаѓања:
    5
    Да ти заблагодарам за Фанчес :D веќе го прежалив поразот ама со Меккафри ме извадија од калта.

13. Prime

Prime Оптимус

Член од:
    4 јули 2010
    Мислења:
    4.879
    Допаѓања:
    5.516
    плеј оф и онака не гледам јас али
    КЕМЕ ЊУТОНЕ каков секс сите хејтери da ќутат :P

На ElNinho му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Nikac_Aerodrom

Nikac_Aerodrom

Член од:
    16 јануари 2009
    Мислења:
    2.466
    Допаѓања:
    779
    Јас уште сум задоволен од трејдот, реално со Кукс, Хоган, Фанчес, Дигс, Паркер ќе седеа премногу добри играчи на клупа (барем 2ца). Вака со АЏ Грин и Кукс + 1 од Хоган и Паркер или некое од милионите Rb-а во мојот тим сум сосема солидно покриен. Иначе се враќа Олсен наскоро, така да Фанчес како единствена опција ќе умре :D
    Како и да е GG, се гледаме во плејоф :icon_lol:

На Shashe му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Марли

Марли Tci

Член од:
    30 јануари 2008
    Мислења:
    9.582
    Допаѓања:
    10.091
    Кога ни почнува плејофот бе ?

Сподели преку: