Американската армија крената на DEFCON 2 статус

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Зошто го нема ова на друг извор?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.521
Им треба очјано кеш и нафта.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Војна на туѓо тло, американски специјалитет.
 
Х

Ханзо

Гостин
Ништо на CNN, BBC, FOX. Не ми се верува на DEFCON 2 да е кренато, не е до толку напнато.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
705
samo so ispratija raptori i steltovi vo Japonija i J.Koreja
 
N

n/a

Гостин
Незнам дали и колку себично ќе звучи...
ама ме боли Пајо Паторот дали ќе има војна у Кореја,
и ако може да падне уште една нуклеарка у Јапан још боље!

Нек се искасапат да им ебам тоа жутите...
(колку подалеку од кај нас,толку боље!)

п.с. За идеалистите:
Драги другови,реалноста и светот се срање.
И негде мора да има војна за да може да се прави кеш,
да се испраќа габорот да прави бељи таму и да гине место рецимо у Минеаполис,
а и за цела плеада на гомнојадци (читај политичари)
да се надпреваруе у искажување `искрено` сочуство и `преземање` мерки за стопирање на понатамошното ескалирање на ситуацијата.
:vozbud:
Море мрш! (пизду матер).
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.226
Поени од реакции
1.483
Е сега ако кореја му продаде нуклеарка за инает на иран ќе биде весело во иднина и тогаш можно е да се охрабрат и да го решат израел. Не су мекспертѕ овака лаички ова го филозофирам.
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.420
Поени од реакции
73
ја разбрав дека е крената приправноста на војските(подготвенноста за у војна) на УС:toe:А и С Кореја... али дали е тоа ДЕФКОН 2 не знам...
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.374
Поени од реакции
318
Баш сакам да има брза војна во која за еден месец ке го сменат комунистичкиот режим и дозволат демократска влада, или пак уште подобро да се спојат двете кореи.

Да бидиме начисто некам војна, ама онакви болни умови како тој диктаторот таму само со војна се симнуваат од власт.

Ако некој го сожалува корејскиот народ треба да направи споредба на гладувањето на на луѓето во северна кореја (од 92-98 според некои извори луѓето добивале дневно до 80-200 грама ориз за исхрана), и раскошот (во однос на комшиите) во кој живеат јужно корејците.
Американците имаат одговорност да го симнат од власт тој писхопатото и да ги состават двете кореии во демократија, пазарна економија, и просперитет за сите.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Баш сакам да има брза војна во која за еден месец ке го сменат комунистичкиот режим и дозволат демократска влада, или пак уште подобро да се спојат двете кореи.

Да бидиме начисто некам војна, ама онакви болни умови како тој диктаторот таму само со војна се симнуваат од власт.

Ако некој го сожалува корејскиот народ треба да направи споредба на гладувањето на на луѓето во северна кореја (од 92-98 според некои извори луѓето добивале дневно до 80-200 грама ориз за исхрана), и раскошот (во однос на комшиите) во кој живеат јужно корејците.
Американците имаат одговорност да го симнат од власт тој писхопатото и да ги состават двете кореии во демократија, пазарна економија, и просперитет за сите.
Тешко многу тешко сега тој има нуклеарка , и нема да се двоуми даја употреби доколку се почуствува загрозен
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.386
DEFCON1 - Трета светска војна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom