Американската армија крената на DEFCON 2 статус

R

RAYTHEON23

Гостин
прочитал малце за трите генерации на северно кореанските председатели прво.. па после дискутирај//

никој не го оправдува виетнам, и авганистан.. овде се работи за психопати, кои ќе го запалат пола свет. никој нема да е крив/прав кога пола северна земјина хемисфера ќе биде под пепел... прво прочитај малце - образувај се за кого се залагаш/

кој бе тоа ке го направи...кореа ли со 10 нуклеарки од кои само 3 ке погодат.....па покакани се кореанците зошто 70% од милион војска им е на граница со јужна кореја....од страв...затоа....
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
доволно е да рокнат неколку, овие поголемите ќе си ја завршат работата покасно..

иначе Северна кора може да го гаѓа Јапан, Кина, дел од Русија, се фалат дека можат и Америка (чисто се сомневам).

Тој помладиов. се прогласил за Бог во Кореа. А што е нај интересно, чекаше да направи 2 проби, па да го прогласи прмирјето со јужна кореа НЕВАЛИДНО...

Луд цовек 100%.. Ахамнеџадин е друг.. тој тврди дека кога држи говор чудесна светлина (божја) го опкружува и го штити..
Садам ХУсеин беше најдобар од нив.. тој влезе у шема да ги изгради вавилонските кули, да ги возобнови старите антички вавилонски оружја. Цел живот го посвети човекот на тие идеали. Се претпоставува дека копајки по старите архиви, тој нашол нешто. и дека Американците (стариот Буш - потчно) затоа и го нападна првиот пат. и во двата случаи први цели на нападот биле недовршените Вавилонски Кули...

Колку и да делува фантастично. е вистина, Со влеагувањето на Сојузничките сили во Ирак, тие имаа задача да одат до сите наоѓалишта, музеи, и да ги соберат сите артефакти. Тоа што може да се собере - да се спакува, тоа што не. да се уништи на место..

Можеш да го видиш тоа на ЈУТУБЕ, ако бараш музеи на ирак.. ке го видиш директорот на националните музеи на Ирак, како плаче и моли за осуда..

 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Баш сакам да има брза војна во која за еден месец ке го сменат комунистичкиот режим и дозволат демократска влада, или пак уште подобро да се спојат двете кореи.

Да бидиме начисто некам војна, ама онакви болни умови како тој диктаторот таму само со војна се симнуваат од власт.
Е баш сакам и јас една брза војна од месец дена и да го растурат светскиот полицаец, а по можност и една нуклеарка во Њујор или Чикаго или Мајами или Лос Ангелес или Филаделфија или Далас или... ... ... или било каде само таму во USA да е... :vozbud:
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
сакаш брат, ама тоа без последици по цел свет не е можно...

ај преиспитај се уште еднаш?? :smir:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
сакаш брат, ама тоа без последици по цел свет не е можно...

ај преиспитај се уште еднаш?? :smir:

Какви сака нека бидат последиците, само неа да ја нема... :smir:
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
брао.. уште еден камикази.. :nenene:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
брао.. уште еден камикази.. :nenene:
ama kamikazite i ja e.aa majkata na Amerika vo vtora svetska...

Америка како и Русија и Кине се видно загрижени. Не дека некој НОВ изградил атомска бомба, туку затоа што таа е во рацете на еден Психопат, Клинички случај. Ова не е „работа“ само но америка, цел свет треба да се загрижи.

Ако малце пратиш ситуација со Северна кореа и нивниот лидер, ше видиш за кој типоси праиме муабет.. тоа се психопати, едноставно Болни луѓе. Остај ја сеа на раат Америшката надворешна политика, за која и има што да се каже.. Овде е доста сериозно...

Типов СИ има Патолошка Историја,, - останаа уште пар вакви типоси да малтретираат народ, другиот е во една од екс советските републики, а третиот е Ахамнеџадин. Сите тие имаат една заедничка карактеристика, си умишљаат дека се пратени од Бога, и се преогласуваат за Богови во својата средина..

Прошитај малце, пред да кометнираш. не е така црно/бело...

Да ги видиш како Кина и русија се упрпани.. не од страв, ами од Лудиов Човек..
ovoj post kako CNN da go postuval,posebno boldiraniot del...Kina ,pa i Rusija se uprpale:pos2::pos2::pos2::nenene:samo SAD glumat ludilo.
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
добро бе, што ви е на вас ??

значи да се уништи САД, па ако треба и цел свет нека гори ???

Јас не ги оправдувам постаките на некои мисии што воената машинерија ги изведува, ама тоа не ми дава за право за величам Неурози, психопати.. и нестабилни личности ??
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
ama kamikazite i ja e.aa majkata na Amerika vo vtora svetska....
за жал или среќа не направија ни некоја значителна штета...можда малку психолошки делуваа (страв)......т.е. западниот свет не може да го сфати и прифати тој менталитет на саможртвување.:toe:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
добро бе, што ви е на вас ??

значи да се уништи САД, па ако треба и цел свет нека гори ???

Јас не ги оправдувам постаките на некои мисии што воената машинерија ги изведува, ама тоа не ми дава за право за величам Неурози, психопати.. и нестабилни личности ??

Whatever it takes :smir: BTW Ким Ил е зверетина ,има атомки и се прчи сеа.
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Батка, тие се готви и така и така. Им влезе чивијата. 100 години неможат да се опраат. Ова со ОМБАМАМАНИА, ќе им го земе калапот за на крај. Тие се на општа распродажба. Памти ми го зборов, за едно 6месеци до година дена, ќе го видиш најголемиот крах на америчката берза.. и прогласување на Банкрот држава.. народот веќе им трпи за леб..

Опасноста синко не оди од таму... поглеј го блискиот исток и повампирениот комунизам во кореа... тие се многу опасни.. ЛУДИ едноставно...

Мислам дека фокусот ви е изместен.. со Америка како и со Европа раководат само неколку банкаррски фмилии.. тие ги знаеме кои се, по име и презиме...

врска нема народов..
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Ехеее ние коа се боревме со исламистите ,западњаците не бомбардираа.Сеа нека им ебат матер на западњаците ич не ме заболе.


Како беше песната,Гориии Њу Јорк,Пентагон се пали,Америко дали су ти далииии..
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
не си се „учипил„ на време, ти прошла руката...

сеа се дели нов круг на карти, со нов Шпил брајо... ако имаш Учипи се..

Воздра :salut:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ајде де....ако има војна САД ке пракаат трупи.....дефкон два означува само спремност за соодветен одговор а инаку јужна кореја и јапонија ке ги средат северњаците....ситна риба се...кажав ја со 10 кт ништо не прават:drk::drk::drk:

Е баш сакам и јас една брза војна од месец дена и да го растурат светскиот полицаец, а по можност и една нуклеарка во Њујор или Чикаго или Мајами или Лос Ангелес или Филаделфија или Далас или... ... ... или било каде само таму во USA да е... :vozbud:

таму луге има бре а не СТОКА алоооооо:tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
добро бе, што ви е на вас ??

значи да се уништи САД, па ако треба и цел свет нека гори ???

Јас не ги оправдувам постаките на некои мисии што воената машинерија ги изведува, ама тоа не ми дава за право за величам Неурози, психопати.. и нестабилни личности ??
ne ti dava pravo,ama ti pak gi velicas,a vo boldiranoto ubavo gi opisa liderite na SAD i zapadot(koi za zal, ti gi velicas).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom