Американец во стилот на “Рамбо“ трагал по бин Ладен

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.738
Американец во стилот на “Рамбо“ трагал по бин Ладен


Пакистанската полиција упасила Американец, опремен со нож, пиштол и опрема за ноќно гледање, кој се обидел илегално да влезе во Авганистан и да го убие лидерот на Ал Каеда Осама бин Ладен, јавува “Ројтерс“.
Според зборовите на Џефер Кхана, шеф на полицијата на дистриктот Читрал, Гари Фаулкнер (40) од Калифорнија е уапсен во долината Брумборет, близу границата со авганистанската провинција Нуристан, и бил подложен на испрашување.

Полицискиот истражител Мумтаз Ахмед објаснил дека Американецот, поради лична загува во терористичкиот напад во септември 2001 година, одлучил да го најде и убие Осама бин Ладен.

Еден службеник во разузнавачката служба Читрал, кој сакал да остане анонимен, рекол дека Фаулкнер, додека му приоѓале викнал : Не се доближувајте, ќе пукам.

“Фаулкнер пристигнал во Читрал на трети јуни, кога се сместил во локалниот хотел“, рекол Ахмед и додал дека и’ Американецот рекол на полицијата дека има болест на бубрезите и дека со себе носи лекови за бубрезите и крвниот притисок.

Портпаролот на Амбасадата на САД Ричард Снелсир изјавил дека конзулот во Пешавар е информиран за апсењето и дека бараат пристап до американскиот државјанин.

Нетпрес
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Се кладам во буре ладно лашко дека за 15 години америте ќе снимат филм за типот:toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Се кладам во буре ладно лашко дека за 15 години америте ќе снимат филм за типот:toe:
Кој ќе чека 15 години за филмот... ногу се. Ќе се расипи и влашко и се....

Него овај со цел памет а? Попаметно му било да си влези со авион во Авганистан па да изиграва Рамбо :)
 
T

Tetro

Гостин
Кој ќе чека 15 години за филмот... ногу се. Ќе се расипи и влашко и се....

Него овај со цел памет а? Попаметно му било да си влези со авион во Авганистан па да изиграва Рамбо :)
Попаметно, ама не е интересно така :vozbud:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Па и ја би го направил истото .. барем можда повеќе ефект ќе има вака , Јенките 9 ( и више ) години го гонат уште не можат да го најдат ..
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Па и ја би го направил истото .. барем можда повеќе ефект ќе има вака , Јенките 9 ( и више ) години го гонат уште не можат да го најдат ..

И баш он ќе го најде со нож, пиштол шо незнаеме колку куршуми имал и опрема за ноќно гледање.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
И баш он ќе го најде со нож, пиштол шо незнаеме колку куршуми имал и опрема за ноќно гледање.
Рамбо можеше .. Чак Норис можеше и тоа без опрема за ноќно гледање , Штрафцинегер успеа на неколку наврати во Колумбија тоа да го стори и ако не се лажам Жан Клод Ван и Дам успееја , мада оние беа четворијца ..
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Рамбо можеше .. Чак Норис можеше и тоа без опрема за ноќно гледање , Штрафцинегер успеа на неколку наврати во Колумбија тоа да го стори и ако не се лажам Жан Клод Ван и Дам успееја , мада оние беа четворијца ..
Ама Рамбо знаеше и тенк и авион да вози. Исто и Швајценегер. Чак као што знаеме семоќен е. Овие четворица не е фер. Само се потврдува тоа моето погоре дека нема шанси да го најде.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.738
А колку беше наградата за смртта на Бин Ладен?

ПС, темава требаше да ја отворам во ЧДА
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
А колку беше наградата за смртта на Бин Ладен?

ПС, темава требаше да ја отворам во ЧДА
25 милиончиња за информации кои ќе овозможат веднаш да се уапси, или со други зборови точната локација каде се крие.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.738
25 милиончиња за информации кои ќе овозможат веднаш да се уапси, или со други зборови точната локација каде се крие.
Е па вреди за 25 милиони да тргнеш во лов...
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Е па вреди за 25 милиони да тргнеш во лов...
Епа вреди ама да не те фатат, ако те фатат немаш ќар, еп ќе останеш без $25 милиони, ем затвор...
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Читај типот тргнал по него поради лична загуби ( син , ќерка , жена , љубовница итн .. )
 
T

Tetro

Гостин
а у затвор не е убаво, оти таму имало многу лоши луѓе.


ај некој шо може нека ја смести темата у ЧДА
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
насловот е крај :pos2::pos2::pos2: Со Нож од смоки, пиштол на вода од Битпазар и двоглед со затемнети стакла "за ноќно гледање", тргнал типот со цела памет да го бара бин Ладен:pos2:...Овој или е глуп или е преглуп:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom