Алфа ТВ

Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Алфа и синхронизацијата на серии. Клик на линкот за видеото.
https://dai.ly/x6wp8lr

Турлитава се измешано.
Nasive makedonski televiziji ne se sposobni za edna sinhronizacija na serii a kamo li za nekakvi zabavni emisii da ne se srpskite zabavni sou programi na nasive televizii ke ima samo serii i vesti
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Алфа стана Pink во буквална смисла на зборот. Програма се Pink, Pinkove zvezdice, In Magazin, Zadruga. И предходно знам емитуваа емисии од Pink емисии но тогаш имаа и нешто од Prva како што беше Radna Akcija.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Алфа стана Pink во буквална смисла на зборот. Програма се Pink, Pinkove zvezdice, In Magazin, Zadruga. И предходно знам емитуваа емисии од Pink емисии но тогаш имаа и нешто од Prva како што беше Radna Akcija.
a dolina n volcite go najavuvaat dva meseci I nikako da pocni so emituvanje
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Еден ден со закаснување ама ќе пишам

Солза и Смеа на Алфа нова сезона имало вчера во 18 часот изгледа.
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
dolina na volcite posle praznicite a polat ke go sihronizira rubens muratovski odlicna vest e toa izgleda ke bide cela stara ekipa od a1
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.625
Поени од реакции
34.811
..гледам сега вести на ТВ Алфа каде ја даваат изјавата на Министерот за здравство околу вакцинирањето на својата внука....за да на крај новинарката на ова ТВ каже дека ,,...докторката што ја вакцинирала неговата внука..,, давајќи фотогарафија на медицинско лице со плав мантил како ја „боцка“ внуката на министерот! ...добро овие новинари имаат барем основни познавања, општа култура или обврска што зборуваат на јавен медиум? како може бре докторка да носи „плав мантил“ па одозгора и да вакцинира? :facepalm:
...вакви „ новинари“ ??? :icon_lol:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Наскоро Алфа во целосно нов изглед.

Ќе има нови емисии, утринска, ново лого, шпици...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Па сега скоро го сменија логото. Пак ли?
Eпа на дирекорското место дојде Јани Бојаџи филмскиот режисер. Предходно беше Васко Ефтов.

Од кога дојде Васко Ефтов некако имам чувство дека се премногу критичари на се од СДСМ и тоа се приметува во вестите.

Сигурно сега Јани ќе го пушти неговиот филм Ругање со Христос.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom