Алтернативен туризам 18+

  • Креатор на темата FARANG
  • Време на започнување

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.926
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Иначе колешките на екскурзија се навлажнија повеќе на излозите во Амстердам отколку ние машките, џаст сејинг...
Заеби Амстердам дај да одиме до Тајланд да видиме живот... :)
 
A

AnFem

Гостин
Орајт, пуси, пуси, пуси... Кам он ин пуси лаврс! Ви гат уаит пуси, блек пуси, спениш пуси, јелоу пуси... Ви гат хoт пуси, вет пуси, смели пуси, хери пуси, блади пуси, чикен пуси, хорс пуси... Male pussy...! :vozbud:


:pos:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Дајте ајде други дестинации на темава, нека си биде албум на проституција.

п.с. Не гледам што е убаво од овие слики, одвратно е али ај нека тера. И половина од овие се малолетни, ако не и сите до една.
... и веројатно 2/3 мажи


Ако веќе ви се даваат пари, дајте ги на жени кои вредат секое пени, плус и не се така далеку Унгарија, Украина или Чешка.

Стварно не гледам поента да се оди специјално у Тајланд и за да ебеш уличарки чии најредовни клиенти им се најниските раднички класи од Западна Европа, Америка и Аустралија. Што е следно, земање учество во масовни групњаци во Индија или Сомалија?

Па чим имам пари за карта до Азија, и пари за курви, пред се’ би одел во Бразил или друга латино земја каде има тоа смисла.
 
F

FARANG

Гостин
... и веројатно 2/3 мажи


Ако веќе ви се даваат пари, дајте ги на жени кои вредат секое пени, плус и не се така далеку Унгарија, Украина или Чешка.

Стварно не гледам поента да се оди специјално у Тајланд и за да ебеш уличарки чии најредовни клиенти им се најниските раднички класи од Западна Европа, Америка и Аустралија. Што е следно, земање учество во масовни групњаци во Индија или Сомалија?

Па чим имам пари за карта до Азија, и пари за курви, пред се’ би одел во Бразил или друга латино земја каде има тоа смисла.



Тука си грешка тие што ти мислиш вредат уствари не вредат. ;) Тргни убавина на страна на тоа секој различно гледа, ако се гледа сервисот стриктно тогаш едноставно не вредат и разликата е толку голема да неможе ни да се спореди.

Тајланд има се, изборот е твој, од уличарки до модели и тоа од целиот свет на едно место. Верувал ти или не полесно е да легнеш некоја авион канџанка на пример во Тајланд него во Канада ако збориме стриктно за плати па клати. Ако не ти е до плаќање имаш цел куп места кај што има туристи/стујардеси и што ти све не што се и те како лесен плен за една ноќ, огромен дел се дојдени во Тајланд за авантура така да полесно е него на друго место, биди сигурен во тоа.

Бразил е добар избор ако сакаш латинки мада мене таму не ми се свиѓа начинот на кој работи индустријата. Таму е прежно касас (јавни куќи) и има доста форсирана проституција, заебнации со маркоа едно друго. Тој тип на проституција не го подржувам. Во Бразил исто проблем е и јазикот надвор од туристичките делови (и ова важи само за рио, за други места е бетер) слабо се збори англиски, едноставно мора да знаеш португалски.
--- надополнето: 10 септември 2013 во 04:38 ---
Еве ви малку high end thailand





Вторник во Хард Рок Патаја... Парти парти парти хахаха




--- надополнето: 10 септември 2013 во 04:48 ---
One night in Bangkok...





Then...
Full Moon Party - Koh Pangan










 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Slusam sea i Praga ke ja pravele vtor Amsterdam nesto slicno so Red Light District taka da uste poblisku do nas :) , pa sea kolku e tocno neka potvrdi prijatelot Farang ako znae nesto... Sory za lat. Od mob. Sum
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Тука си грешка тие што ти мислиш вредат уствари не вредат. ;) Тргни убавина на страна на тоа секој различно гледа, ако се гледа сервисот стриктно тогаш едноставно не вредат и разликата е толку голема да неможе ни да се спореди.
Фаранг, добивам впечаток кога пишуваш дека ти овој сервис си го користел во буквално секоја од споменативе земји. Можеш да направиш еве листа на пример кога и каде се’ си бил за да имаме навистина претстава дека збориш од искуство?

Бидејќи која земја и да ја спомнам ти ќе изјавиш дека си бил и таму.

Тајланд има се, изборот е твој, од уличарки до модели и тоа од целиот свет на едно место. Верувал ти или не полесно е да легнеш некоја авион канџанка на пример во Тајланд него во Канада ако збориме стриктно за плати па клати. Ако не ти е до плаќање имаш цел куп места кај што има туристи/стујардеси и што ти све не што се и те како лесен плен за една ноќ, огромен дел се дојдени во Тајланд за авантура така да полесно е него на друго место, биди сигурен во тоа.
Не реков да не одите у Тајланд, не реков дека не е полесно да купиш жена од таму, ниту не реков дека Тајланд не е добро место за авантури.
Мојата забелешка е стриктно за надворешниот изглед на жените, едноставно тој тип на ефтино стилизирани азијаткини од 1.60м со арома на кунг пао не ме палат воопшто, поготово ако земам во предвид тоа што ти го кажа дека се достапни за секого, дека се најлесни, најефтини и дека прават се’ што душа ќе ти посака, ни најмалку не ми дава чувство на екслузивитет кога би требало да ебам некоја која нема никаков стандард за муштерии.

Секако дека за поголеми суми можеш и тоа чувство на екслузивитет да го добиеш, но тогаш пак ќе кажам дека тие не вредат за тоа.


Бразил е добар избор ако сакаш латинки мада мене таму не ми се свиѓа начинот на кој работи индустријата. Таму е прежно касас (јавни куќи) и има доста форсирана проституција, заебнации со маркоа едно друго. Тој тип на проституција не го подржувам. Во Бразил исто проблем е и јазикот надвор од туристичките делови (и ова важи само за рио, за други места е бетер) слабо се збори англиски, едноставно мора да знаеш португалски.
Еве ви малку high end thailand
Комедија. Подобро да не коментирам.

Поз
 
F

FARANG

Гостин
Bratot

Да го имам и пишувам од искуство. Листава би била долага, последниве 10 год ако се собере се, може 5 ги имам поминато во хотели, таква ми беше работата, таков ми е сега бизнисот.


Пак ќе ти кажам надворешниот изглед секој различно го гледа. Не се сите 1.60м мада еве и така да е, што па тоа ти смета нема да ја жениш :P. Јас баш ги сакам такви, нека опне асална штикла, таман немора ни у кревет да ги вади ;) Запамти, убавите работи секогаш се во помали пакувања. Незнам каков екслузивитет бараш во оваа работа, очигледно не разбираш дека овие девојки се ничии и сечии. Ако сакаш ексклузивитет ожени се, ова нема врска со тоа. Повторно ќе ти кажам не ги разбираш работите, баш во азија имаат можност да бираат (во секој бар е до неа, ако сака ќе иде со тебе ако неќе НЕ МОРА и што сакаш нуди едноставно џабе е) во места како Бразил не е така.


Поголеми суми и екслузивитет? Па не би рекол, за најскапите ред се чека, за некој со месеци, сеедно дали во лондон дали во бангкок.


Што не ти е јасно на крај? Да не не е индустрија? Јас си го сакам овој систем каде можам да си ја земам за цела вечер и да уживам како и каде ЈАС сакам а не да морам да свршам за саат време во јавна куќа. Форсирана проституција = помало уживање за мене, макроа = заебанции и губење време за мене
 

Ulbrecht

Ајдеми Попуши
Член од
28 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
68
Секогаш кога сакам да се релаксирам одам во „Артемис“, Берлин. Е таму е рај! Базен, сауна, турска бања, еротско кино, чисти и убави девојчиња, кои редовно одат на проверка за сексуално преносливи болести. Јебеш, секое задоволство кошта, така и ова.
 
F

FARANG

Гостин
Секогаш кога сакам да се релаксирам одам во „Артемис“, Берлин. Е таму е рај! Базен, сауна, турска бања, еротско кино, чисти и убави девојчиња, кои редовно одат на проверка за сексуално преносливи болести. Јебеш, секое задоволство кошта, така и ова.

FKK клубовите во германија се одличен концепт. Малце ме нервира што ти наплаќа релативно скапа влезница и после се пак одвоено. Квалитет има посебно последниве години, еден куп источно европјанки а во поново време и африканки доста. Во берлин не сум бил од светското ама во Хамбург - „Babylon“ е закон.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Тие што имате макс тв дома, пуштете си ја серијата угол голо, ќе видите каков "алтернативен туризам" има по светов. ;)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Ова лето дефинитивно Тајланд ми е следната дестинација , се мислам само Бангкок или Патаја. Чисто онака да шириме искуства и општења и со азиската култура , се надевам само дека нема да имам киндер јајце изненадувања. :pos:

:vozbud:

drewe.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom