Алтернативен туризам 18+

  • Креатор на темата FARANG
  • Време на започнување
F

FARANG

Гостин
Ова лето дефинитивно Тајланд ми е следната дестинација , се мислам само Бангкок или Патаја. Чисто онака да шириме искуства и општења и со азиската култура , се надевам само дека нема да имам киндер јајце изненадувања. :pos:

:vozbud:

Прегледај го приврзокот 87121

Двете... Бангкок мора да слеташ. 2-3 дена во Бангкок ти се таман. Патаја е 2 саати од Бангкок. Остатокот од одморот пројди го во Патаја, се што сакаш имаш таму а е поевтино. Остави си ја последната ноќ во Банкок. One night in Bangkok style па спиј во авион.

Ако треба нешто прати порака, јас можно е да поминам натака после светското...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Малце да ја размрдаме темата, може на некој што е во Доха да му се најде...

Кусо и јасно овде нема баш многу а и тоа што има е скапо за македонски стандарди. Сепак Доха е најбогат и најскап град во емиратите.

За тие што се веќе таму им препорачувам да прошетаат до Radisson Blu хотелот и да го посетат Qube. Секоја вечер мислам работи мада четврток и петок е шемата таму. Само смејте се, ќе ве најде тоа што барате. Углавно се кинезкињи, филипинки и африканки.





Еве и го радисон



Во Ридисон има уште едно местенце заборавив како се вика ама не е толку добро како ова.

Во Horizon Manor има исто шема, не се сеќавам како се викаше местенцето ама беше нешто ко паб а горе имаше и дискотека Fahrenhait. Во дискотеката е малку построго и непуштаат многу да влезат така да разгледајте и наокулу.








Може најдобра опција е Mercure (бивш Sofitel, кажете му тоа на таксистот) тука се углавно кинескињи и индијки. Обично сами приоѓаат на белците. Ако не ви се влага внатре има и надвор кај што стојат таксистите.

Како и да е Доха не е ефтина за вакви работи. Многу подобра опција е да престојувате во Дубаи и да летате (1 саат) за утакмиците а после утакмица назад. Дубаи си е каде каде позабавен град, овде освен ракометот нема баш што да се види. Јас тоа ќе правам, зависно колку ќе заглавам со работа се надевам ќе гледам 2-3 утакмици али ќе престојувам во Дубаи...
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
speaking of Dubai ... vo Radisson Blue, vo creek Deira, treba da go proveris club KU-BU ili CIN CIN vo Fairmont. Vtoriov e "naj-elitniot". Druga dobra opcija ti e vo Le Meridian Hotel blisku aerodromot, club Warehouse i Jules.

Cheers!!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
speaking of Dubai ... vo Radisson Blue, vo creek Deira, treba da go proveris club KU-BU ili CIN CIN vo Fairmont. Vtoriov e "naj-elitniot". Druga dobra opcija ti e vo Le Meridian Hotel blisku aerodromot, club Warehouse i Jules.

Cheers!!
Последен пат у дубаи бев пред 10тина месеци така да ако ова е сегашната шема фала... Regal Hotel (Rockafellas) имаше добри русинки/украинки, Premier club - Hyatt беше добро имаше све од турчинки до швеџанки а ми се допадна и Red Square во хотел Москва.
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Јас не би ризикувал да идам во Тајланд или Дубаи на секс туризам. Страв ми е да не закачам нешто, а јас каков што сум баксуз и презервативи да користам, пак нема да ме спасат :unsure:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Јас не би ризикувал да идам во Тајланд или Дубаи на секс туризам. Страв ми е да не закачам нешто, а јас каков што сум баксуз и презервативи да користам, пак нема да ме спасат :unsure:
Читај ја цела тема , ќе знаеш кај да одиш за да не закачиш нешто.

Дубаи има русинки на ниво на Ирина Шејк , за бедни 150 евра. Да се заљубиш и прстен да и ставаш , ама како што викат казалиште , "штета што је курва".
 

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Читај ја цела тема , ќе знаеш кај да одиш за да не закачиш нешто.

Дубаи има русинки на ниво на Ирина Шејк , за бедни 150 евра. Да се заљубиш и прстен да и ставаш , ама како што викат казалиште , "штета што је курва".
Каде поточно во Дубаи има добри русинки? Ама само русинки(убави курви)

Имам во планови летово да одам во Дубаи и како што викаш по 150 евра идат таквите тогаш секој ден барем по една има да рокнам :D[/quote]
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Каде поточно во Дубаи има добри русинки? Ама само русинки(убави курви)

Имам во планови летово да одам во Дубаи и како што викаш по 150 евра идат таквите тогаш секој ден барем по една има да рокнам :D
[/quote]
Пази само да не рокнеш и некоја болест успат. Just a friendly advice.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Каде поточно во Дубаи има добри русинки? Ама само русинки(убави курви)

Имам во планови летово да одам во Дубаи и како што викаш по 150 евра идат таквите тогаш секој ден барем по една има да рокнам :D
[/quote]


Прочитај 2-3 мислења над твоето и ќе видиш точно каде.

Пази само да не рокнеш и некоја болест успат. Just a friendly advice.[/quote]

Нормално дека ќе пази. Ова му доаѓа ко пази кога проѓаш улица може да те згази кола... Just a friendly advice
 

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Постојат кондоми, еве купи си да имаш за секој ден.
 
Последно уредено:

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
[DOUBLEPOST=1422027694][/DOUBLEPOST]
Покрај толку убави македонки, они ке идат во Талјанд и Дубаи :)
Nema veze toa so ubavina, rabotava e kurva valjda do imeto, ezgotichno i plus Vi deluva ko vijagra, a i ruskinji u kombinacija garant Putin vi iskaca pred oci koa zamizhuvate od zadovolstvo :pos:
И ја би до Тајланд. Ама не за курви, за љубов. :D
Znam ti za sho ides, tamu ljubof prodavat vo vrzopchinja :backa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom