Александар Вучиќ - најголемиот диктатор на Балканот по падот на комунизмот?

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Јас ти објаснив горе и во медиумите како стојат работите, батали ти како се декларираат напредњаците, гледај што работат и ако мислиш дека ако исполнат напредњаците се што тражат европската педерастија ке имаат благосостојба мислам декас и се заебал, таа прича е оди од 5 Октомври 2000 година, со ДОСманлиите, па испорачајте го генералите подобро ке ви биде, па приватизирајте ова подобро ке ви бидне, па договороте со тако звано косово во брисел подобро ке ви биде... но тоа подобро никако да дојде, а очигледно не си запознаен со ситуацијата на терен али треба да си запознаен со ситуацијата на теерен во Македонија каде нешто слично се дешава од 91` па на даље... једино се согласувам со тебе дека напредњаците се тешки лопови и ништо друго, рецимо као екипата на Грујо само поусовршени ( не дека комуњариве кај нас не се лопови, но во исто време се и неспособни).
Автоматски споено мислење:


како бе не сфаќаш дека геополитичката игра не се сведува на Звезда и Партизан, јас знам дека имаш трауми фудбалски али имаш тема за фудбал па таму тупи, а политичките односи се малку покомплицирани од спортски...

Инаку Русите и те како покажаа дека имаат интерес во Србија, а за возврат Србија доби војна подршка во вид на испорака на оружје меѓу кои и миговите, заеднички војни вежби во кои учествуваше и С-400 донесен директно од Русија ( за кој се дигна толку галама од западните медиуми претпоставувате и зошто), а никаде не се спомнува дека е вратен ( не велам дека е поклонет но русите имаат „хуманитарна база“ во Ниш, за кое исто така се дига галама претпоставувате и тука зотшо), помошта во ковид криза, политичка подршка во меѓународните односи од ветото на резолуцијата дека Србија извршила геноцид во Сребреница, до цврсто истакнување на почитување на резолуцијата 1244 во секоја прилика кога станува збор за космет...
Друже нема емисија каде што нема плачење бе контра западот. Да не ти ги посочувам сега сиве ,,експерти" кои се вртат кај Мариќ и на Пинк. Прво е лижење и возвишување на Вучко, а второ е тоа плачење и контра западот. Мислам дека сега влезе ти во сосема друга дискусија за тоа што исполнувале напредњаците. Јас мислам далеку од тоа дека се прозападни, едноставно е истата шема како и Грујо, т.е. берење гласови и задржување на власта, па на камионот од напредњаците има проруси, прокинези, пронло, проевропјани, но најмногу се тие кои се купени за позиции, работно место, уценети итн. итн. Значи далеку дека сите гласачи се проруси како кај социјалистите, но и тоа како ги има. Е сега откаде што и почна муабетов, јас мислам дека Вучко ќе оди повеќе накај запад и помалку накај исток заради тоа што се заладија односите со Путин и поради тоа што народот си сака европски пасош и благосостојба. Батали ти младина и муабети. И кај нас околу тоа прашање на прв муабет е така, но во реалноста секој човек си бара и гласа за подобар и поудобен живот, а тоа го гарантира работа во Германија, Швајцарија или па западни инвестиции во Србија. Не попусто Вучко кога ќе го прашат новинарите рандом прашање пример колку е часот почнува место за тоа како папагал да кажува колку се подобрила економијата и како спрското здравство било подобро од Словенечкото, Хрватското и Чешкото. Едноставно чита анкети и многу повеќе и од мене и од тебе е запознат за тоа кои прашања се приоритетни за народот.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Друже нема емисија каде што нема плачење бе контра западот. Да не ти ги посочувам сега сиве ,,експерти" кои се вртат кај Мариќ и на Пинк. Прво е лижење и возвишување на Вучко, а второ е тоа плачење и контра западот. Мислам дека сега влезе ти во сосема друга дискусија за тоа што исполнувале напредњаците. Јас мислам далеку од тоа дека се прозападни, едноставно е истата шема како и Грујо, т.е. берење гласови и задржување на власта, па на камионот од напредњаците има проруси, прокинези, пронло, проевропјани, но најмногу се тие кои се купени за позиции, работно место, уценети итн. итн. Значи далеку дека сите гласачи се проруси како кај социјалистите, но и тоа како ги има. Е сега откаде што и почна муабетов, јас мислам дека Вучко ќе оди повеќе накај запад и помалку накај исток заради тоа што се заладија односите со Путин и поради тоа што народот си сака европски пасош и благосостојба. Батали ти младина и муабети. И кај нас околу тоа прашање на прв муабет е така, но во реалноста секој човек си бара и гласа за подобар и поудобен живот, а тоа го гарантира работа во Германија, Швајцарија или па западни инвестиции во Србија. Не попусто Вучко кога ќе го прашат новинарите рандом прашање пример колку е часот почнува место за тоа како папагал да кажува колку се подобрила економијата и како спрското здравство било подобро од Словенечкото, Хрватското и Чешкото. Едноставно чита анкети и многу повеќе и од мене и од тебе е запознат за тоа кои прашања се приоритетни за народот.


Токму така, посебно за болдираното.
Плус требаше Путин да дојде во посета на Србија по повод одбележување на ослободувањето на Белград во втората светска војна, но ете во Среда и Четврток Сергеј Лавров ќе биде во посета на Белград, Путин нема да дојде. И ова покажува во кој правец одат работите.

Лесно е Белорусија да е во прегратката на Русија кога имаат заедничка граница. Србија ќе си го брка својот пат и тоа е сосема исправна одлука. Но како што и порано пишував, мора да има повратен фид бек и од ЕУ, мора ЕУ да ја покаже својата големина и да овозможи Србите на Косово и Метохија да добијат своја Заедница гарантирана со фамозните Бриселски договори од 2012 и 2013.

Треба ЕУ да возврати на овие потези на Србија, но прашање е дали сега во Декември Србија ќе отвори барем едно нова поглавје, на потег се ,,старите пријатели" од Германија претседавачи со ЕУ.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.359

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
И овој кловнов со фејбук вирус и овој што криеше дека има заразени за да изборите поминат мирно и без проблеми, а после излезе во јавност и кажа дека бројките биле 5-6 пати поголеми добиле ордени? Овие се бетер од нашава "држава".

 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
A кинеската у главата, бидејќи и таква најави.
Или на едно друго понезгодно место.

Не викам дека е лесно и сигурен сум дека има влијанија од сите страни, ама така невешто и кловновски ги прикрива. Чоек да седне у еден ден и да му ги анализира изјавите, само за еден ден, ќе мисли шизофренија дека има. Ама очигледно е дека со дијагноза се тие што му веруваат.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992

Колку е фин човекот, само гурабии да се јаделе...
Ма да му ебам ја се на него по список бе. Кога беше кај шешељ најавуваше убиства на хрвати, албанци, црногорци, муслимани, талибани, марсовци. Македонија му беше Јужна Србија у Големата Србија. Сега ми глуми тука Ганди, марш ѓубре едно знам каков лицемер си, немој да си ја спомнал Македонија повеќе пичка ти мајчина.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Вучиќ е најлошото нешто што и се десило на Србија, после Милошевиќ. Али ти Саша претерујеш.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Вучиќ е најлошото нешто што и се десило на Србија, после Милошевиќ. Али ти Саша претерујеш.
Брат ако ова не го кажал со тешко лицемерје, дволичност, љубомора и со тешка омраза со онаа која ја имам ја спрема него, ке се согласам курот да ми го пресечат на сред плоштад Македонија или Куманово или ако треба и на Трг Републике и да го урами како подарок за честиткава.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Брат ако ова не го кажал со тешко лицемерје, дволичност, љубомора и со тешка омраза со онаа која ја имам ја спрема него, ке се согласам курот да ми го пресечат на сред плоштад Македонија или Куманово или ако треба и на Трг Републике и да го урами како подарок за честиткава.
Бро поштовам што го плукаш, ама не претерувај. Чему потреба има Вучко да го каже ова со омраза наспрема Македонците? Да беа Хрватите во прашање ај, ама ние ништо не сме му/им згрешиле. А тоа што тресел зелени и хушкаше во 90-тите си стои, но да бидеме реални тоа му беше само отскочна даска во кариерата. Така што искрена си е честитката, а и да не е, барем како претставник на пријателски и близок народ е ,,должен" да ја даде, дури и да не мисли така.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Бро поштовам што го плукаш, ама не претерувај. Чему потреба има Вучко да го каже ова со омраза наспрема Македонците? Да беа Хрватите во прашање ај, ама ние ништо не сме му/им згрешиле. А тоа што тресел зелени и хушкаше во 90-тите си стои, но да бидеме реални тоа му беше само отскочна даска во кариерата.
Ти кажувам искрено он и ден денес не смета за дел од велика Србија. Плус сети се како не плукаше кога падна грујо и кога најавуваше македонско сценарио, а беа далеку од такво сценарио како Србија од Европската Унија. Немој го знам добро и што и како мисли, го пратам одамна какво подло шешељевско гомно е.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Вучко ми е тип на политичар, кој не се занимава со омраза, а ни со љубов и све што кажуе и прави му е у контекст на политички поени, личен PR и сл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom