Александар Вучиќ - најголемиот диктатор на Балканот по падот на комунизмот?

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
554
Се плеткаш со српската мафија, се плеткаш со власта.
Во Србија мафијата и државата се во многу блиски врски

Сега, целата историја е важна затоа што во времето на Југославија, полициските генерали стануваа кумови и најдобри пријатели со врвните мафијаши, бидејќи во нивни очи тие во основа ја работеа истата работа. Мафијашите беа мафијаши само за јавноста, во државните кругови беа врвни оперативци на тајната служба која се однесува како мафијаши.

Во 90-тите, нивните деца останаа во тесни односи и во основа дури и денес, имате мафија и политичари кои работат заедно како едно големо среќно семејство.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.765
Поени од реакции
73.845
Се плеткаш со српската мафија, се плеткаш со власта.
Во Србија мафијата и државата се во многу блиски врски

Сега, целата историја е важна затоа што во времето на Југославија, полициските генерали стануваа кумови и најдобри пријатели со врвните мафијаши, бидејќи во нивни очи тие во основа ја работеа истата работа. Мафијашите беа мафијаши само за јавноста, во државните кругови беа врвни оперативци на тајната служба која се однесува како мафијаши.

Во 90-тите, нивните деца останаа во тесни односи и во основа дури и денес, имате мафија и политичари кои работат заедно како едно големо среќно семејство.

Господинот Вучиќ > Аркан
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.354
Поени од реакции
3.418

Византиецот

The BETHA. with a lasting Alpha aftertaste
Член од
14 март 2021
Мислења
1.900
Поени од реакции
5.409
Се плеткаш со српската мафија, се плеткаш со власта.
Во Србија мафијата и државата се во многу блиски врски

Сега, целата историја е важна затоа што во времето на Југославија, полициските генерали стануваа кумови и најдобри пријатели со врвните мафијаши, бидејќи во нивни очи тие во основа ја работеа истата работа. Мафијашите беа мафијаши само за јавноста, во државните кругови беа врвни оперативци на тајната служба која се однесува како мафијаши.

Во 90-тите, нивните деца останаа во тесни односи и во основа дури и денес, имате мафија и политичари кои работат заедно како едно големо среќно семејство.
бугарското мислење за Србија е подеднакво толку важно, колку и бугарското мислење за Македонија.
Ќе те оставам да размислиш сам, колку.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.459
Поени од реакции
39.531
Добредојдено гориво за величествениот митинг. Можам да ги замислам пораките што ќе бидат кажани.
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
344
Поени од реакции
431
И за оваа приватна партиска журка (да не речам фијаско само поради дождот) требаше да се потрошат околу 3 милиони евра (според првичните проценки на Транспаренси Србија)?! :facepalm:


За парадоксот да биде поголем ова е од дронот на владина пропагандна телевизија и тоа некаде на почетокот пред големите пљускови во текот на митингот кога голем број мораа да си заминат. Кутрите оние кои беа забарикадирани од сите страни па немаа ни каде да се засолнат.

А ова е чиста мизерија, дотолку повеќе што имаше маса сендвичари денес од Скопје и Куманово меѓу другите:
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.765
Поени од реакции
73.845
Самиот факт што по наредба од Вучиќ е донесена одлука да се укине Задруга, за мене е доволно да кажам дека човеков направил многу повеќе за општеството тука, одколку овие овдешниве што пропагираат "ено опшесво за сите" како некои папагали... Нема веќе да ми испаѓаат на телевизор искривените лица на Матора и Миљана Кулиќ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom