Александар Вучиќ - најголемиот диктатор на Балканот по падот на комунизмот?

Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.764
e sega sum ubeden deka si isto sranje kako tie gomna nevladinski botovi so agendi i skriptirani odgovori. Zapadot go donel Vuchich :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Имаш еден куп канали на јутјуб кои тоа го потврдуваат. Во Србија нема вистинска опозиција во спротивно никој немаше да му дозволи на Вучиќ да се однесува како Путин иако ги има истите надлежности како Стево саксијата.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
689
Поени од реакции
1.535
Stoj bre ovoj ti e drugar od Levica ne go karaj.
ne sum ja levichar, ne sum ni levica i nema ni da bidam. A i da sum vo levica nema da me sprechi da posocham neprijatelska propaganda koga kje ja vidam bez razlika dali e sogragjanin, sopartiec ili drugar vo prasanje
Автоматски споено мислење:

Имаш еден куп канали на јутјуб кои тоа го потврдуваат. Во Србија нема вистинска опозиција во спротивно никој немаше да му дозволи на Вучиќ да се однесува како Путин иако ги има истите надлежности како Стево саксијата.
je je sure, se ima na youtube. ali bitno e ti kako gi poimash informaciite koi vleguvaat vo tvojot mozok i koj dozvoluva da razmisluvash, vo tvojot sluchaj.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.764
ne sum ja levichar, ne sum ni levica i nema ni da bidam. A i da sum vo levica nema da me sprechi da posocham neprijatelska propaganda koga kje ja vidam bez razlika dali e sogragjanin, sopartiec ili drugar vo prasanje
Непријателска пропаганда ли е продавање на плодна земја во Зрењанин за да се изгради фабрика за гуми. Или можеби непријателска пропаганда е продавање на плодна земја за да се копа литиум и да се потруе пола регион.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.354
Непријателска пропаганда ли е продавање на плодна земја во Зрењанин за да се изгради фабрика за гуми. Или можеби непријателска пропаганда е продавање на плодна земја за да се копа литиум и да се потруе пола регион.
па порано не се правеа фабрики и немаше рудници?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.354
Само толку? Да живее АВ АВ. :pos:
Вучиќ е многу транспарентен со народот, јавно кажува дека има голем притисок врз него и се наоѓа у незавидна позиција. Додека нашиве ќутат ние да си мислиме дека секоја одлука од небо паѓа дали бугарите ќе влагаат у устав, мењање име и слично.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.764
Вучиќ е многу транспарентен со народот, јавно кажува дека има голем притисок врз него и се наоѓа у незавидна позиција. Додека нашиве ќутат ние да си мислиме дека секоја одлука од небо паѓа дали бугарите ќе влагаат у устав, мењање име и слично.
Едно транспарентен што да ти кажам. Продолжи да си гледаш Пинк и да веруваш на кенеф медиумите на Драган Ј Вучичевиќ.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.742
Поени од реакции
8.243
e sega sum ubeden deka si isto sranje kako tie gomna nevladinski botovi so agendi i skriptirani odgovori. Zapadot go donel Vuchich :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Има вистина, донекаде му помогнаа да дојде на власт. 2-3 години живееше на запад, погледни го пред тоа како се однесување и зборуваше а како после “тренинг“.

Е сега од земање на власт што не ги слуша тоа е друго. Мислам дека планот бил “овој ќе го натераме националистот да го признае Косово а потоа ќе се вратат “демократите“ на власт “јебига ние никогаш немаше да го признаеме Косово ама бидна со оваа будала“ и никому ништо.

Мислам дека кан нас планот им беше Груевски да смени име ама ни он не слушаше па го смениа.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.764
не знаеш кај тераш друже. Мешаш поими, измислуваш факти како тебе ти одговара.
Не е на одмет да го изгледаш серијалот Junaci doba zlog за малку да ти се избистрат работите. Инаку за твоја информација веќе 6 години работам со српски фирми и многу ми е јасно каква е ситуацијата во Србија. Една работа не смее да му се порекне е дека има многу добра PR екипа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.354
Не е на одмет да го изгледаш серијалот Junaci doba zlog за малку да ти се избистрат работите. Инаку за твоја информација веќе 6 години работам со српски фирми и многу ми е јасно каква е ситуацијата во Србија. Една работа не смее да му се порекне е дека има многу добра PR екипа.
работиш со српските северџани
 
Член од
20 април 2023
Мислења
689
Поени од реакции
1.535

ne e na arno rabotava drugari pak kje go jademe ni krivi ni dolzni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom