Александар Белов

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.011
Поени од реакции
7.610
Ексклузивно!

Новата песна на Александар Белов – Free!!!

Новата песна на Александар Белов носи наслов Ѕвездо сјајна и е авторско дело на Кире Костов (музика и аранжман) и Миодраг Врчаковски (текст). Како ексклузивен подарок од Александар, својата премиера оваа песна ја има токму на МММ, од каде бесплатно можете да ја симнете во вашите компјутери. Само треба да се линкате до MMMp3 секција

Инаку, Александар настапува во Белград заедно со Ана Бебиќ веќе утре (сабота, 8 август) и веднаш продолжува за Црна Гора.

Таму ќе настапи со колегите од шоуто Операција Тријумф. Ќе настапат во Петровац, на 9-ти август се во Херцег Нови, на 15-ти во Никшиќ...

Александар Белов е дел од продукцијата Emotion, а во соработка со оваа продуцентска куќа од јули негов PR е Миланка Рашиќ (уредник на забавно музичка програма во ТВ АБ Канал).

ajde malku da dademe mislenje za novata pedna na Aleksandar :pipi:
Ја поставив песната на јутуб


Ако клипот сеуште неможе да се гледа, почекајте некој 10-15 минути дур го одобрат :)
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.513
Поени од реакции
45
типов го видов на Плачковица за илинден
пријатно ме изненади што не се понашаше ко ѕвезда
беше искулиран стотка
за разлика од Кристијан од радовиш кој лета којзнае на кое небо, а до вчера беше клошар тежок
не дека сеуште не е:nenene:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
38
Поени од реакции
11
Оживе ли бе овој?..:vozbud:
Александар работи на својата кариера и целиот период успешно настапува низ Балканот. Изгледа и овде треба повеќе да се пишува за неговите настапи кои ги има во голем број.Летото имаше и во Македонија а еве сега се појавува со нова песна. Што значи дека полека но сигурно започнува да ја гради својата кариера.
Сепак не може тоа преку ноќ. А тој веќе има голем број на фанови кои што го следат нон стоп. Се надевам дека Александар ќе успее и верувам во неговиот квалитет.


типов го видов на Плачковица за илинден
пријатно ме изненади што не се понашаше ко ѕвезда
беше искулиран стотка
Сигурна сум дека тој е секогаш така, кежуал и што е добро ни малку не лета високо како многу на нашава естрада.
 
Z

Zoza

Гостин
типов го видов на Плачковица за илинден
пријатно ме изненади што не се понашаше ко ѕвезда
беше искулиран стотка
за разлика од Кристијан од радовиш кој лета којзнае на кое небо, а до вчера беше клошар тежок
не дека сеуште не е:nenene:
abre tipceto si e na zemja jas vo Belgrad 4 dena sekoj den bev so nego pa ni ednas nemavme nikoj od drustvoto custvo kako da sme so nekoja estradna licnost on si e cesual otkacen i toa ti e toa.....A za nastapite pa vo Mk samo vo Bitola imase eve go denes se pridruzi na turnejata so drugite studenti :back:
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
904
Поени од реакции
276
а да отвореше и за мене една тема вака не ќе беше лошо хаххаа:wink: овој не е некоја фаца
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
38
Поени од реакции
11
Најновиот сингл на Александар Белов
Една

 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.105
Aleksandar Belov je debitant godine


Svet | 01.septembar.2010 | pre 1 sat


Na nedavno održanom "Ohridfestu" pevač Aleksandar Belov osvojio je nagradu za najboljeg debitanta. Popularni Makedonac šarmirao je publiku izvodeći numeru "Mojot angel", pa i ne čudi što je baš u njegove ruke otišla nagrada za debitanta godine. Prvo mesto na festivalu po oceni žirija pripalo je Goku Taneskom, drugo Talevski Nadi, a treće Robert i Bilbilov Nikolovska.


http://vesti.aladin.info/2010-09-01/350466-aleksandar-belov-je-debitant-godine
 
Член од
24 август 2011
Мислења
29
Поени од реакции
11
http://www.starigradfest.rs/index.php?akcija=anketa&do=glasaj

Александар Белов е единствен наш претставник на овој фестивал кој ќе се одржи утре, па да му искажеме поддршка и да гласаме за него на овој линк. Останува многу малку време, околу 17 часа. Да гласаме!!!
 
А

Анноун

Гостин
Тоа ќе правам сега.
Ефект ќе има колку што имаше ефект малите девојчиња кога си фрлаа секој понеделник парите во Кредит-Јадачот Операција Триумф !
 
Член од
24 август 2011
Мислења
29
Поени од реакции
11
Како што гледам само хејтери....да не се сакало наш човек да се поддржи.... штета
 

Kajgana Shop

На врв Bottom