Александар Белов

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
,,Летната турнеја на студентите од реалното шоу „Операција Триумф“ почнува на 19 јули и ќе трае до 15 август. Концерти ќе се одржат во Беране, Тиват, Хeрцег Нови, Будва, Улцин, Цетиње и Котор, но оставена e можност да бидат вклучени уште неколку црногорски градови."


Не испарил само си живее во Белград Aце и си настапува со останатите и си прават концерти и си пејат странски песни пред се. И една до две нивни што си ги имаат.
Ако продолжат вака и Александар и сите останати албум ќе имаат за 5 до 10 години :icon_lol:

A Соња и Сајко ги раскинале договорите со Emotion.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Не испарил само си живее во Белград Aце и си настапува со останатите и си прават концерти и си пејат странски песни пред се. И една до две нивни што си ги имаат.
Ако продолжат вака и Александар и сите останати албум ќе имаат за 5 до 10 години :icon_lol:

A Соња и Сајко ги раскинале договорите со Emotion.
Pa ne se brzaat mladi se, cel zivot e pred niv :). 3 albumi za 30 godini, sto ke im poveke:pos:. Inaku bas denes barav nesto novo od Belov i ne uspeav da najdam nitu edna nova pesna. Epa za 6 meseci (od koga zavrsi OT) da se smini samo edna pesna e premalku za eden pejac koj posakuva da stane balkanska zvezda. Nisto cudno sto Sajko i Sonja gi raskinale dogovorite.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Нема ни фаца ни глас бе Белов за пеач,што толку му видовте незнам....Кристијан за мене 100 пати боље пееше....Белов може само вода да им носи на Вукашин Игор и други..Он и Аднан од машкиве најтапа беа...
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Некој едноставно нема врска и премногу сака да биде како Тоше али е само бледа сенка и појма нема од пеење:kesa:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Некој едноставно нема врска и премногу сака да биде како Тоше али е само бледа сенка и појма нема од пеење:kesa:
Не ми е јасно зашто секој нов млад пејач мора да се поистоветува и да се наоѓаат сличности со Тоше?
Воопшто не добив впечаток дека Белов го имитира Тоше. А за гласовни можности има солидни, но ништо посебно.

Тоше ги има најголемите македонски поп хитови. Секако дека ќе ги пејат младите ѕвезди. Но не мора одма да се поистоветуваат. Белов кога му дадоа песна од Тоше самиот кажа како и да ја отпејам неможам како Тоше да звучам нималку.

Инаку според мене засега Емошн ништо не прави посебно за дечкиве што беа во шоуто. Освен концерти за да си земе некој динар да прави пак од септември ново шоу. А песни нивни никаде нема. Паметни се Соња и Сајко.
 
Z

Zoza

Гостин
ako Belov go imitirase Tose do sega na sekoja svirka vo Srbija ili Crna Gora ( gi navedev ovie drzavi posto tamu najcesto pravese svirki) ke peese samo od Tose a on samo na edna svirka posle 7 meseci pak ja ispeja "Tajno moja" a dodeka ovie "ot Bend" peeja mnogu pesni od Tose taka da ne go mesajte detevo so Tose koga ni planira ni go imitira...ako stvarno sakate da videte imitacija na Tose napisejte na youtube Sasa Kapor i ke videte detevo vo koj film e :pipi:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
ako Belov go imitirase Tose do sega na sekoja svirka vo Srbija ili Crna Gora ( gi navedev ovie drzavi posto tamu najcesto pravese svirki) ke peese samo od Tose a on samo na edna svirka posle 7 meseci pak ja ispeja "Tajno moja" a dodeka ovie "ot Bend" peeja mnogu pesni od Tose taka da ne go mesajte detevo so Tose koga ni planira ni go imitira...ako stvarno sakate da videte imitacija na Tose napisejte na youtube Sasa Kapor i ke videte detevo vo koj film e :pipi:
Овој малку подлабоко заглавил во филмот :tapp:. Колку што можев да видам песните ги пее на "Ѕвезде Гранда" а таму ваљда се пее турбо фолк. Ама изгледа никој не му кажал дека кариера не се гради со копирање на истакнати ѕвезди, туку напротив со сопствен стил преку кој ќе стане препознатлив.
 
Z

Zoza

Гостин
Овој малку подлабоко заглавил во филмот :tapp:. Колку што можев да видам песните ги пее на "Ѕвезде Гранда" а таму ваљда се пее турбо фолк. Ама изгледа никој не му кажал дека кариера не се гради со копирање на истакнати ѕвезди, туку напротив со сопствен стил преку кој ќе стане препознатлив.

mu kaza mnogu peaci sto im bea vo ziri ( mu kazale deka namesto kariera ke go zamrazat so taa imjitacija) ama ne e samo toa tipot i se oblecuva isto ko Tose cak i kosata (valjda go vide) i bradata mu e ista :tapp:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Нема ни фаца ни глас бе Белов за пеач,што толку му видовте незнам....Кристијан за мене 100 пати боље пееше....Белов може само вода да им носи на Вукашин Игор и други..Он и Аднан од машкиве најтапа беа...
Кристијан и глас? :pos::pos:
Сериозно, Белов нема некое понашање на сцена, т.е никакво, дечкото делува толку надвор од ритамот, за глас не ни пробувам да го споредам со Кристијан, сосема различни способности(ако тоа на Кристијан и можам да го наречам дарба).Кристијан според мене не е ни приближно добар, впрочем секој од нас со малку труд може да постигне да интерпретира и пее како него, зар не?...Крај краева во Македонија секој втор мисли дека е добар пеач па од тука и толку антиталенти.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Ајде бе... па не е до толку лош дечково колку што сакаше да го претстави жирито :raz:
Инаку слушнав дека Александар Белов ќе има турнеа низ Македонија која мислам дека ќе започне на 24.07 во Битола :)

 
Z

Zoza

Гостин
da da vo petok vo Bitola posle bi trebalo Strumica (barem jas taka sum informirana)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Во Битола во дискотеката "INFINITY" ке биде во петок.

Еве повеке околу турнеата низ Македонија. Тука :smir:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Само што почнавме да се прашуваме каде е, еве ти го Ацко назад. Бре, бре. :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
хахахахаха :pos:


Acko Is Back.


Иначе очекувам добри хитови од него,да не натера да го слушаме исто како што го правеше тоа на ОТ.
 
Z

Zoza

Гостин
Ексклузивно!

Новата песна на Александар Белов – Free!!!

Новата песна на Александар Белов носи наслов Ѕвездо сјајна и е авторско дело на Кире Костов (музика и аранжман) и Миодраг Врчаковски (текст). Како ексклузивен подарок од Александар, својата премиера оваа песна ја има токму на МММ, од каде бесплатно можете да ја симнете во вашите компјутери. Само треба да се линкате до MMMp3 секција

Инаку, Александар настапува во Белград заедно со Ана Бебиќ веќе утре (сабота, 8 август) и веднаш продолжува за Црна Гора.

Таму ќе настапи со колегите од шоуто Операција Тријумф. Ќе настапат во Петровац, на 9-ти август се во Херцег Нови, на 15-ти во Никшиќ...

Александар Белов е дел од продукцијата Emotion, а во соработка со оваа продуцентска куќа од јули негов PR е Миланка Рашиќ (уредник на забавно музичка програма во ТВ АБ Канал).

ajde malku da dademe mislenje za novata pedna na Aleksandar :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom