Албанија - место за одмор

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
...оти не си пробал на друго место, а те привлекува евтината цена која според гледано сето тоа во целост не знам дали толку вреди.
Па не е само ефтината цена во прашање,каде на друго место може да се дружиш на плажа со мајстор Хајро механичарот од Визбегово и Речко од Шутка што продава фармерки 3 за 500 на тезга? Вистинско богатство и мерак за гледање е кога ке се заиграат и маваат со песок нивните 15тина дечиња
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Абе сте се запрашале оти ние сме дното а не Албанија ? Албанија е 15 години пред нас во инфраструктура, а ние може само да си сонуваме дека ете другите не ги бива.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
Абе сте се запрашале оти ние сме дното а не Албанија ? Албанија е 15 години пред нас во инфраструктура, а ние може само да си сонуваме дека ете другите не ги бива.
Тек ке одат напред, туризмот е многу економски јака гранка


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
...оти не си пробал на друго место, а те привлекува евтината цена која според гледано сето тоа во целост не знам дали толку вреди.
Скоро цел свет го имам прошетано, и пак би одела Албанија на одмор ако ми се укажи прилика.
Албанија не е само Ксамил и Саранда има многу убави места за шетање.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.840
Скоро цел свет го имам прошетано, и пак би одела Албанија на одмор ако ми се укажи прилика.
Албанија не е само Ксамил и Саранда има многу убави места за шетање.
...ако де, не велам не, туку колку пати имаш одено во Дебар? знаеш каква природа околина има, водно пространство, зеленило, а посебно Косоврасти бања? дали си била еднаш или ниеднаш? ама искрено?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
...ако де, не велам не, туку колку пати имаш одено во Дебар? знаеш каква природа околина има, водно пространство, зеленило?
Дебар ? Од мала на екскурзија ко ме носеле.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Скоро цел свет го имам прошетано, и пак би одела Албанија на одмор ако ми се укажи прилика.
Албанија не е само Ксамил и Саранда има многу убави места за шетање.
Koj se tie mesta?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.840
Дебар ? Од мала на екскурзија ко ме носеле.
...ете гледаш, толку блиску до тебе ама не си отишла воопшто, да ти кажам зошто?
ај си знаеш, зошто!
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Бев еднаш, во Ксамил...убав одмор, прекрасни плажи и вода и без никакви нервози.
Би отишол пак ама други места ми се на листата моментално.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Vo Albanija sega povekjeto bi gledal poljaci, ukrainci i dr. odosto od Makedonija.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
Од Дримадес па до Лукова е топ
Бев еднаш, во Ксамил...убав одмор, прекрасни плажи и вода и без никакви нервози.
Би отишол пак ама други места ми се на листата моментално.
Ксамил е за избегнување поготово у сезона, лани другар беше и вика општ хаос а нит имаат тротоари да се движиш а возат ко луди
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Не се сеќавам низ како се викаше градот низ кој поминав кога возев према Хрватска летото 2019та,али Бит Пазар ми делуеше како Париз у споредба.На еден кружен тек не можам да ви опишам што се случи,ама буквално од сите правци се движеа магариња,велосипеди,автомобили,мотоцикли и пешаци и тоа кој на каде сака.Сообраќаен знак и да има негде,чисто се сомневам дека постои човек во Албанија што би знаел што означува тој знак.Пред секоја куќа запрега со магаре паркирано :pos: испред,еден инвалид со количка на моторче директно ја пресече главната улица и едни Англичани да го избегнат удрија у ограда,па излезе газдата почнаа да се фаќа за глава со цел пари да им изнуди,Бејрут или Кабул гомна да јадат за шипциве по Албанија.Е сега ако на некој му е убаво шетајки навечер улица и купил на жена му сладолед 3 топки за пола еуро а децата јаделе шеќерна волна 1+1 гратис тоа е друг муабет
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Од Дримадес па до Лукова е топ

Ксамил е за избегнување поготово у сезона, лани другар беше и вика општ хаос а нит имаат тротоари да се движиш а возат ко луди
Ја бев баш до Лукова. Разглеав нагоре до надоле по обалата, од химаре до ксамил. Вредеше у секој случај, боље од Охрид у период на пандемија. Имаат убави плажи, колку што има на еден остров у Грција.

Е сеа за развиеноста,тргни ја обалата на страна, остатокот на Албанија е еден џиновски Сарај. Ја возам 100ка накај гирокастро, тука ти претрчуваат преку пат индијанци..десно од тебе ти мавтаат со кеси смокви да купиш.

Така да океј е да се види, си имаат убавина ко секоја земја. Ама без паѓање у несвес. Пола барови се чудеа мохито коа им барав. Англиски 90% не знаат и тн. За ефтино, поефтино од грчка али далеку од џабе.
Автоматски споено мислење:

Не се сеќавам низ како се викаше градот низ кој поминав кога возев према Хрватска летото 2019та,али Бит Пазар ми делуеше како Париз у споредба.На еден кружен тек не можам да ви опишам што се случи,ама буквално од сите правци се движеа магариња,велосипеди,автомобили,мотоцикли и пешаци и тоа кој на каде сака.Сообраќаен знак и да има негде,чисто се сомневам дека постои човек во Албанија што би знаел што означува тој знак.Пред секоја куќа запрега со магаре паркирано :pos: испред,еден инвалид со количка на моторче директно ја пресече главната улица и едни Англичани да го избегнат удрија у ограда,па излезе газдата почнаа да се фаќа за глава со цел пари да им изнуди,Бејрут или Кабул гомна да јадат за шипциве по Албанија.Е сега ако на некој му е убаво шетајки навечер улица и купил на жена му сладолед 3 топки за пола еуро а децата јаделе шеќерна волна 1+1 гратис тоа е друг муабет
Кружните текови се уметност у Албанија. Не се знае кој пие кој плаќа таму. Бев од работа во Тирана еднаш, возењето е да стаиш ГоПро на глава и да снимаш. Замислете го Чаир да е милионски град, и тоа е, буквално исто.
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Од Дримадес па до Лукова е топ

Ксамил е за избегнување поготово у сезона, лани другар беше и вика општ хаос а нит имаат тротоари да се движиш а возат ко луди
Никогаш не одам во сезона на одмор, обично средина Август а на места каде е потопло и Септември.
Пак ќе кажам јас убаво поминав и немам замерки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom