Албанија - место за одмор

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И мене Ксамил ми изгледа на место каде има гужва и каде што сите одат. Сакам мирно и помало место и никој да замара на плажите.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Ksamil e malo selo i ima ograniceni mesta vo plaza, a mestoto e TOP. Vo posledno vreme ima mnogu italijanci, poljaci i od ceska.

Spille isto taka e pomalo selo od Ksamil, no ima mnogu pogolema t.e. podolga pesocna plaza. Lani bev na ednodnevna poseta (nedela) ne naidov na sloboden cador, full bese. Za mestoto vikaat deka e OK.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Од 1 до 4 јули резервирав во Химара. За 4ца со доручек 160 евра и најважно две соби. Мизерни апартмани вака по сликите, по 4 кревети во соба како болница.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Se mislev i jas za Ksamil ama me popismanija edni prijateli koi bea i nikogas velat nema da stapnele tamu povekje, bilo batal mestoto, valkano pa guzva nevidena pa ne znam sto...
Јас лани бев плажите се топ средени и има место единствено поголем метеж е на бора бора на другите има место.Тоа дека не е чисто и дека е батал место врска нема имаш и детски парк баш направен со лулашки трамболини , шеталиште со еден куп кафичи и места за јадење. Јас сум задоволен од Ксамил единствена мана беа свињите кои ги сретнавме еднаш двапати навечер покрај контејнерите другот е ок.
 
Член од
19 мај 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Мислење за плажата Бела Виста во Ксамил:)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.965
Поени од реакции
14.714
Мислење за плажата Бела Виста во Ксамил:)
Незнам точно која ја викаат така....но во Ксамил сите плажи се слични. Порано све тука било со карпи...довлечкале машини и карпите ги имаат распарчено и ставено бел песок(варовник). Предноста на овој песок варовник/мермер е што е потежок од останатите видови на песок и кога луѓето влегуваат во вода таа не се мати. Песокот останува на дното како малку да е ,,цементиран,,

Потполно е поинаку него да речиме во Лептокарија или Паралија каде од песокот се заматува водата
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.677
Ксамил е убаво место, морето е убаво, нема комарци и други гадинки, плажите им се мали ама убави, луѓето се пријатни и културни, сместувањето не е скапо а во принцип е убаво, цените по рестораните им се слични на нашите, во маркетите цените се исти како кај нас... Кога се ке собереш и одземеш, вреди да се летува во Ксамил.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.965
Поени од реакции
14.714
Тоа е субјективно...јас на пример мразам долги плажи.Плажи како тие во Неи Пори за мене се хорор. Тие мали плажи измеѓу две карпи се идеални според мене
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Ксамил е убаво место, морето е убаво, нема комарци и други гадинки, плажите им се мали ама убави, луѓето се пријатни и културни, сместувањето не е скапо а во принцип е убаво, цените по рестораните им се слични на нашите, во маркетите цените се исти како кај нас... Кога се ке собереш и одземеш, вреди да се летува во Ксамил.
Кој период беше нас лани не удавија првиот ден за утре дента да ми каже газдата дека има апаратче против комарци само да го уклучам ттребаше во штекер :)
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.677
Кој период беше нас лани не удавија првиот ден за утре дента да ми каже газдата дека има апаратче против комарци само да го уклучам ттребаше во штекер :)
Бев лани, некаде од кај 10ти до 20ти Јули, немаше комарци. Бев сместен во центарот, позади маркетот кај споменикот со играорци, секоја вечер седевме до доцна на тераса и не видов комарец. Немаше ниту муви.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.965
Поени од реакции
14.714
4 години сум одел во Ксамил....но никогаш не сум имал проблем со комарци. Да...ги има, но не повеќе него овде дома кај мене, или било каде каде сум одел на одмор
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Дечки, да сподели некој искуство како е во Ксамил во Септември?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.965
Поени од реакции
14.714
Многу потивко и помирно..но знае во попладневните часови да има бранови. Многу ккомбиња со македонски пензионери секојдневно доаѓаат во тој период
 

Kajgana Shop

На врв Bottom