Албанија - место за одмор

Дискусија во форумот 'Албанија' започната од Marlboro, 23 мај 2006.

 1. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  19.882
  Допаѓања:
  29.691
  Веќе резервирав, ама може да поминам и од овде.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 2. BabylonBloke

  BabylonBloke

  Член од:
  8 октомври 2014
  Мислења:
  487
  Допаѓања:
  289
  Epa airlija, ako si so kola i ne si daleku, obavezno da si pominas i vo Borsh. a kade rezervirase? Ima 4 godini sto ne sum bil vo Albania na more i epten mi fali...
   
 3. Gunner_L

  Gunner_L Lord , Lord Bendtner

  Член од:
  7 април 2009
  Мислења:
  915
  Допаѓања:
  491
  Здраво, да прашам како е најдобро да се иде до Саранда,од Радовиш.. по кој пат ?
  Фала
   
  Последно уредено: 12 јуни 2018
 4. leg0las

  leg0las

  Член од:
  24 септември 2016
  Мислења:
  211
  Допаѓања:
  125
  Kade rezervirase @Forza Milan!!!, inaku Borsh e mnogu ubavo selo so prekrasna priroda. Jas ne sum bil no sum pominal.
   
 5. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  19.882
  Допаѓања:
  29.691
  Химара.
  Со кола секако ќе поминам од таму. Од Торони-Саранда-Химара-Дерми... па до Блед
   
  На BabylonBloke му/ѝ се допаѓа ова.
 6. leg0las

  leg0las

  Член од:
  24 септември 2016
  Мислења:
  211
  Допаѓања:
  125
  Ti pozeluvam ubavo da pominuvas.
   
  На Forza Milan!!! му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.858
  Допаѓања:
  3.401
  Гевгелија-граница-пред Солун десно за Кожани и право 300 км до Игуменица. Десно према граница(25 км), ја поминуваш границата и одиш Shkale не одиш лево по чакалот каде одат сите(за Ксамил), туку одиш десно (фактички право) по магистралата
   
  На Gunner_L му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  617
  Допаѓања:
  1.960
  A заборавив да прашам. Со температурата како е во тој период да не знаеш? Отприлика од 30ти Август до 10ти Септември? Или тоа зависи како е летото расположено во годината? :ROFLMAO:
   
 9. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.858
  Допаѓања:
  3.401
  Пониска е него среде лето...но Албанија е многу потопла него овој дел од Грција што ние го посетуваме. Но во Ксамил е малку посвежо, бидејќи местото е на рид опкружен од сите страни со вода, и постојано има провев.
  Но влегуваш во Саранда, и ти се чини дека влегуваш во фурна. Саранда е сушта спротивност на Ксамил-од сите страни е опколена со планини и нема циркуалција на воздухот
   
 10. Kornet

  Kornet

  Член од:
  29 јуни 2017
  Мислења:
  617
  Допаѓања:
  1.960
  Да да, за Саранда знам. Надвор кога ќе излезеш 2 секунди се доволни и ќе се чувствуваш како цел ден без престан да си се потел и секој милиметар на кожата ти е натопена со пот. xD Но не дека е нешто лошо, јодот си го прави своето кога испарува навечер. Ама за спиење навечер или клима или тешко тебе во Саранда. xD
   
 11. BabylonBloke

  BabylonBloke

  Член од:
  8 октомври 2014
  Мислења:
  487
  Допаѓања:
  289
  Super, Borsh ti e 15 km od Himare na pat od Saranda do Himare. Ubavo da si pomines!
   
  На Forza Milan!!! му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SunnyGirl

  SunnyGirl

  Член од:
  4 јуни 2014
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  8
  Дечки препорака и контакт некој од соба во Ксамил за двајца? :)
   
 13. leg0las

  leg0las

  Член од:
  24 септември 2016
  Мислења:
  211
  Допаѓања:
  125
  Imas na booking mnogu ponudi.
   
 14. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Happiness...?

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  3.776
  Допаѓања:
  4.741
  Дечки ако се оди за Ксамил мора ли да се помине низ ова? И како иде процедурата?

  [​IMG]
   
 15. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.858
  Допаѓања:
  3.401
  Ne mora....moziš da vrtis uste 20 km odokolu prema Saranda
  Ne e strasno...iako taka izgleda...plaćaš okolu 2-3 evra i se kačuvas na splavot
   
  На ^^GoRiLLaZ^^ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: