Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Е сега за „Пуч“. Од каде ингеренции на СЈО за преземање на овој случај. Нели СЈО е надлежно само за дела произлезени од нелегално стекнатите прислушувани материјали? Овој случај не е од таквите.
На Јутуб беше поставена нелегална снимка од Заев и Груевски каде разговараат за една од точките во обвинението за Пуч
Така да нелегална снимка има и СЈО може да го води случајот

ова не го знаеше???
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Нешто интересно се случува со Самсоненко а мислам дека е поради работата на СЈО. Во една недела ги продаде акциите од млекарата а гледам се затвараат и Бет Сити
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Нешто интересно се случува со Самсоненко а мислам дека е поради работата на СЈО. Во една недела ги продаде акциите од млекарата а гледам се затвараат и Бет Сити
Од каде инфо дека Бет Сити се затвараат или дека продал акции во млекарата?
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Од каде инфо дека Бет Сити се затвараат или дека продал акции во млекарата?
За млекарата имаш официјално соопштение на сајтот на берзата, за Бет Сити гледам дека во Штип е затворена
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Грешка избришете го
 
Последно уредено:

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
За млекарата имаш официјално соопштение на сајтот на берзата, за Бет Сити гледам дека во Штип е затворена
Можда мали приходи! Некој кладилници бараат ептен големи суми, во релативно мали места(мада Штип не спаѓа во нив, но според бројот на кладилници можи да се седува на доста мал број на уплаќачи). Најчесто ради ова затвараaт кладилници :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
За млекарата имаш официјално соопштение на сајтот на берзата, за Бет Сити гледам дека во Штип е затворена
Јас и за Битола слушнав дека е или затворена или пред затворање. Денес ме носи патот натаму, баш ќе проверам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И кај мене у населба ја затворија
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.447
Дистусијата ви е на ниво на лични навреди, со дискусии достојни на потпросечно интелигентни и неуки луѓе. Јас ви дискутирам со придржување на прави, закони... а вие со уличарски „муабети“. Немате основа за парирање, ми се спротивставувате со тоа што ги негирате моите сугестии за право, што се залагате за неправни акции.. Тука се „заебувате“. Еве, конкретно покажи ми дека СЈО има право да го води тврдина ако го нема во незаконски снимените разговори. Според кој закон, според која правна основа. Овде нема поезија па да си правиме по инспирација. Овде се работи по закон и право. „Бујрум“.
Акo имa снимки и дoкaзи декa бaте сaше прислушкувaл, сaкaш OЈO дa гo вoди тврдинa и дa дoкaже декa Зaев зaеднo сo Бејли кршеле oпремa?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Нешто интересно се случува со Самсоненко а мислам дека е поради работата на СЈО. Во една недела ги продаде акциите од млекарата а гледам се затвараат и Бет Сити
Пробува да го избегне возот за Идризово, ќе видиме дали ќе успее.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
На Јутуб беше поставена нелегална снимка од Заев и Груевски каде разговараат за една од точките во обвинението за Пуч
Така да нелегална снимка има и СЈО може да го води случајот
ова не го знаеше???
Го знам и помислив на тоа. Но, мислам дека тоа не е нелегална снимка, туку од безбедносните мерки во владата.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
/мод
[DOUBLEPOST=1474287202][/DOUBLEPOST]
Акo имa снимки и дoкaзи декa бaте сaше прислушкувaл, сaкaш OЈO дa гo вoди тврдинa и дa дoкaже декa Зaев зaеднo сo Бејли кршеле oпремa?
Не сакам јас ништо. Јас сакам да не влегуваме во анархија. Сакаш ли ти да го „водиш“? Или јас, или заедно...? Ако е СЈО ненадлежно, тогаш не е ни понадлежно. Нема тука малку или многу надлежно ЈО. Или си, или не си надлежен.
 
Последно уредено од модератор:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom