Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Убаво се гледа дека ја удри два пати имаш две видеа поназад види едно од а1он подолго.
значи сеа ги глеав, не се гледа, доста кревате паника
наместо да се вратат да си ја доцртаат ко шо треба, го бркаат го праат, робија требал да лежи.. :facepalm:
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Мали, пред 20 и кусур години на истиве места јас како жив штит сум запирал градски автобус кој сакаше да пројде низ демонстрантите, ама ни на крај памет не ми беше да го кршам, ни пак некој смееше да го крши со оправдување``демократија против режим``.

А за менталитетот и цвеќината гледавме дновиве, немора ништо да кажуваш....а и не сте баш многу ``цвеќе менталитетни`` према некој што лично не го познавате, а и пишува само мислење на далечина од најмалку 100 км од таму. Тоа се вика демократија и пол. По утрото ако се гледа денот...ќе имаме ``бомбона демократија``
Дај бе излези од твојот јна сон , жив штит бил тој,

Ти стварно некој психички последици имаш од тоа време , секој пост ти е во времето јас ...

Аман човек како да ти кажиме дека никој кур не го боли за твоето време како си бил жив штит и како си бил тенкист во јна
 
W

wicked_1

Гостин
Мали, пред 20 и кусур години на истиве места јас како жив штит сум запирал градски автобус кој сакаше да пројде низ демонстрантите, ама ни на крај памет не ми беше да го кршам, ни пак некој смееше да го крши со оправдување``демократија против режим``.

А за менталитетот и цвеќината гледавме дновиве, немора ништо да кажуваш....а и не сте баш многу ``цвеќе менталитетни`` према некој што лично не го познавате, а и пишува само мислење на далечина од најмалку 100 км од таму. Тоа се вика демократија и пол. По утрото ако се гледа денот...ќе имаме ``бомбона демократија``
Све сте некои бранители од 2001, револуционери од 68ма, еве сега сопирач на градски автобус жив штит на слободата, кај сте се собрале тука на едно место...:pos: Утре најверојатно ќе си сукцесор на античките македонци, а си уствари лоша верзија на Џим Кери.

Не мора да збориме за менталитет и мисловни концепти, а моменталниов проблем не би можел да го воочиш ни за 100 години, ама чим си сопирал автобус се исклучувам од дискусија.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Еден човек сто души го држат, а некој вика треба робија за ова, а овие на цела триумфална мамето и го ебаа :pos:
 
D

Darko_ufo

Гостин
значи сеа ги глеав, не се гледа, доста кревате паника
наместо да се вратат да си ја доцртаат ко шо треба, го бркаат го праат, робија требал да лежи.. :facepalm:
Точно на 0,43 сек ја напаѓа сеа не знам што сакаш ти? Да и ја откорне главата? Одма се замешаа другите.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
Замавна и ја удри , има среќа што не беше патосиран .
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.219
Поени од реакции
20.996
Уште пред некој ден Нора Шаќири предупреди за сомнителни лица, провокатори и шејпшифтери кои излегуваат од МВР.

 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Сериозно шамари и мавна затоа што портата ја шприцаше? Со мали букви е намерно дека она е доволно голема.

Абе сериозно вака лебот го вадите? За ова по 500 денари и сендвич добивате? За да шамарате во одбрана на сите милиони украдени за сите квази порти?

Дај Боже ќерките така да ви ги шамарат, а вие врзани да гледате.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.121
Поени од реакции
15.068
Дај бе излези од твојот јна сон , жив штит бил тој,

Ти стварно некој психички последици имаш од тоа време , секој пост ти е во времето јас ...

Аман човек како да ти кажиме дека никој кур не го боли за твоето време како си бил жив штит и како си бил тенкист во јна

Ако мислиш дека е ова денес е диктатура, а улетување на автобус среде демонстранти буквално да ги развали е демократија, изгледа ти имаш проблем.

Само поголем проблем е што тоа го направија истите луѓе кои сега бараат демократија
 
Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
Немојте да ја зафркните „револуцијава“ како ова со валкањето на Портата. Ако тргните по умот на Тричковски нема далеку да стигните. Затоа губевте од ДПМНЕ на Груевски цела деценија. Немој заради истата малоумност да ја заебите „револуцијава“. Судирот со полицијата е едно ова е друго. Ова ќе го заплаши обичниот граѓанин дека ако СДС добие моќ повторно ќе има ретроградни и реваншистички текови. Обичниот граѓанин сака мир и напредок, а не уништување и назадување. Не е провокатор само тој кој ја удрил девојкава, туку и тие кои ја валкаат Портата. Со вакви чинови многу многу брзо ќе ги избркате обичните граѓани кои ве поддржуваат и учествуваат на протестите. После ќе се прашувате зошто сме олку малку, кај е народот, народот е глуп и слично, а всушност вие сте глупите.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom