Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Хммм, па нивниот лидер повикува на украинско сценарио. Он повикува на линч на полицајци. У Украина ја мислам дека буквално ги линчуваа полицајците додека не почнаа овие со снајпери да ги косат (според мене оправдано).
Он тоа го сака, без избори директно со кран да го инсталираат у фотеља. Епа за тоа ке мора малку жртви да даде...не дека нешто ке вредат.
Колку не си информиран и колку појма немаш од животот значи, Вчера 10 пати ти побарав доказ да видиме кој и ш правел порано како шо ти тврдиш , аудио - видео шо и да е , сеа те гледам пак продолжуваш со глупостите , кој и каде има спомнато да се линчуваат полицајци и дека повикува на украинско сценарио

Ич не е чудно шо си предмет на заебанција на цел форум
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Sho ste nervozni be? Deneska suvi sendvichite da ne bea?
Изгледа разочарани се што досега немаше насилства по протестите што ги најавуваа за да можат да серат моронски демагогии.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Еве ти бре да ти ебам матер клошарска https://www.youtube.com/watch?v=7ozc8AvRVTU[DOUBLEPOST=1460750465][/DOUBLEPOST]
Хм не, според форумов...90% мислат тука дека Заев е спасителот. Се колнат во него, погледни ги само колку ги има. А времето ке покаже дека тоа гомно е дабетер.
Многу нервозен си, само сладолед да не ти дадоја денес ?[DOUBLEPOST=1460750531][/DOUBLEPOST]ЕУ и САД најавуваат агресивни политички чекори против Груевски
Меѓу можните казнени мерки за кои се разгледуваат е забрана за патување во земјите од шенген зоната за макеоднски политичари, повлекување на помошта што Скопје ја добива за мигрантската криза и запирање на поддршката од земјите од ЕУ и НАТО за евроатлантските интеграции на земјата, вели дипломатот за весникот.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Види, знам дека на мене ми јадеш гомна ама еве ке ти објаснам едноставно. Значи мене лично ме боли кога полицаец ке го даде животот за нас.
Ај ке ве разберам дека сте стока и немате почит спрема тоа, ама да се ситиш на некој кој што живот дал за тебе, стварно не знам. Кажи ми, имате ли воопшто дно штом се ситите на туѓа смрт и не на било која туку на свој човек. Мислам, после ова стварно ги замислувам соросоидиве како некој им умира дома а они идат у друга соба и се газат од смеење. До тука дојдовте.
Искрено ја пре би избрал лопов отколку психопат што се сити на туѓа смрт. И би го избирал секој ден и не би се каел за тоа.
Тебе шо те боли за тој полицаец во job description му спаѓа да убива и да биде убиен по потреба ,така да не ми е јасно што се притресуваш толку.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
А тие мислиш ја знаат поентата?
Ja знаат поентата!
Протесираат за да им вработат или веќе затоа што им вработиле некој близок у државна администрација и за хамбургер со плескавица (мада имам слушнато дека им давале ладни сендвичи со евтина салама) :D .
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Еве ти бре да ти ебам матер клошарска https://www.youtube.com/watch?v=7ozc8AvRVTU[DOUBLEPOST=1460750465][/DOUBLEPOST]
Хм не, според форумов...90% мислат тука дека Заев е спасителот. Се колнат во него, погледни ги само колку ги има. А времето ке покаже дека тоа гомно е дабетер.
Да јасно и гласно вели дека хорхе и дпмне започнуваат украинско сценарио во македонија, се мислам дека денес ви дале од ефтините сладоледи и сокчиња со вештачки засладувачи и паднат ти е шеќерот.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
"А некои луѓе пак се без достоинство, срам а пред се без мозок. Тие не се пронаоѓаат во нивната држава, туку во нивната бедна, мизерна, проста партија(ВМРО-ДПМНЕ) во која молат, се лигават и го даваат своето задно лице односно "газ" под кирија за своето работно место, за кое земате верувале или не 8000денари односно 100фунти. Секако дека неможиш да манипулираш со учена и образована личност, туку можиш да си играш со неписмени кои со средно скитачко работат и земаат пари, а 80% од младите и 40% од народот кој е заминат во странство за се бори за спас, преку чесен и достоинствен начин а не партиска книшка. На вас и погоре наведените да му ја префарбаш вратата кај комшијата ќе влезат, односно незнат да се потпишат на списокот ко ќе влегват во автобусо за на протест. Од друга страна ако не беше ВМРО да ве војват и шетат, никогаш немаше Скопје да го видите. А сега ми јавија оди впартија те чека сендвич со салама или кулен, тука има "ДЕМОКРАТИЈА" можиш да бираш.
П.С НЕ ГО ЗАБОРАВАЈ СПИСОКОТ СО УШТЕ ДЕСЕТТЕ ДУШИ. "
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.414
Поени од реакции
6.036
Види, знам дека на мене ми јадеш гомна ама еве ке ти објаснам едноставно. Значи мене лично ме боли кога полицаец ке го даде животот за нас.
Ај ке ве разберам дека сте стока и немате почит спрема тоа, ама да се ситиш на некој кој што живот дал за тебе, стварно не знам. Кажи ми, имате ли воопшто дно штом се ситите на туѓа смрт и не на било која туку на свој човек. Мислам, после ова стварно ги замислувам соросоидиве како некој им умира дома а они идат у друга соба и се газат од смеење. До тука дојдовте.
Искрено ја пре би избрал лопов отколку психопат што се сити на туѓа смрт. И би го избирал секој ден и не би се каел за тоа.
Добар, добар си со генерализирањево, ако еден рекол така тогаш сите истото го мислат на протестот. Аргумент на место. Боки бил на протестов, значи све педери и лезбејки, од Заев втор брачед од стрина му бил, сите СДСМовци на протестов, кучето од Милчин било, све соросоиди... тоа се тие аргументи. Иначе ако добро се сеќавам, а за вакви работи се сеќавам одлично, на една тема за протестите минатата година напиша дека колку ти било гајле за државава пошо ти се праел пари колку што ние останативе членови на форумов можиме да замислиме и затоа те болел стап за ситуацијава во државава. Сега наеднаш почна да жалиш за загубен живот на полицаец а воедно и за ситуацијава во држава или па и тогаш жалеше ама мораше да го нахраниш твоето ситно его со потенцирање на твојата супериорност преку тоа колку ти си заработувал и колку не си зависел од никој во недостиг на контра аргументи. И кога не си зависел од никој негледам зошто потреба да ја браниш оваа криминална гарнитура,брутус и бастердот барем имаат некоја корист ама ти? Дно дна...
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.187
Поени од реакции
12.749
Во оваа вукојебина од секогаш постоел криминал...
Едно не ми е јасно, зошто баш сега испаднаа овие снимки и баш сега мора да се реши?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
D

Darko_ufo

Гостин
- Види сине безкичмењаци.
- Тато а зашто јадат сендвичи?
- Па така полесно се контролираат.
- Тато а што бараат тука?
- Е сине па да знаеа они што бараат, немаше да бидат тука.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Културните, интелектуално возвишени демонстранти, поддржувачи на сдс, во својот мирољубив интелектуален занес проткаен со патриотизам ......
http://kurir.mk/makedonija/vesti/pet-politsajtsi-povredeni-vo-vcherashnite-protesti/ ....
....http://kurir.mk/makedonija/vesti/foto-huliganite-na-sdsm-go-oskvernavija-simbolot-na-detsata-begaltsi-od-egejska-makedonija/
Штета, го чкртнале мермерот што личи на мермер :pos::pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom