Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Кажете ми број на повредени полицајци од синоќа?
Ниту еден полицаец не е повреден.
Главниот гнев е кон дпмнеовските институции.

Инаку од 13 приведени, 8 души се бивши и сегашни студенти на Правен Факултет.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Ниту еден полицаец не е повреден.
Главниот гнев е кон дпмнеовските институции.

Инаку од 13 приведени, 8 души се бивши и сегашни студенти на Правен Факултет.
У јеботе...баш ќе се распрашам да видам кои се, можда знам некој.

Иначе го знаев и самиот одговорот, сфаќаш која ми беше поентата.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.826
Поени од реакции
18.514
да си ми жив и здрав пријателе за постов а поготово за болдираново, арно ама има една друга заебанција тука. околу повлекување на парите од банка и не плаќање на редовните трошоци како што се вода струја и слично... проблемот е токму во извршителите и банките! - тие се поврзани меѓусебе на тој начин што немаш ти алтернатива да ги избегнеш. зимаш плата преку картица и уште не префрлена платата веќе ти е блокирана картицата затоа што извршителите доставилетакво барање до банката. Токму тие извршители ги измисли оваа гарнитура што е моментално на власт. Токму тие се хиените на власта која безмилосно го влече и последниот денар од напатениот народ и тоа според некој си енормни ценовници и суми кој се мислам дека од ракав ги имаат истресено.


во ред е тоа де доброволци се јас не реков дека не... само ме интересира како тоа еден куп доброволци во автобус дошле у скопје да протестираат... не реков ни дека воопшто се од некоја партија пази... само ме интересира како тоа по некоја случајност сите тие доброволци се нашле у организиран превоз што некој на гага им го дава....


знаеме на кого му е задолжително присуството и тоа многу добро, пишав и во претходниот пост само за ова конкретно ме интересира сега.. кој ли им го плаќа превозот на овие доброволци?

да не се правиме будали со сила ко што рече и самиот.....
На рака ќе те плаќаат се дур фирмата е ликвидна, после од компензации. Ама самиот факт што државата е главниот двигател на "растот" и во суштина ние не сме пазарна економија ја осудува оваа идеја на пропаст.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
Кога имаат пресс СЈО и линк каде може да се гледа ?[DOUBLEPOST=1460625294][/DOUBLEPOST]
Кога имаат пресс СЈО и линк каде може да се гледа ?
ОК, најдов. 13,30
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Русија застана во одбрана на Македонија!
додека во Скопје и низ градовите во Македонија се ширеа масовни протести водени од Сорос, Ватикан и комунисти а организирани од ЦИА и америчката амбасада, Путин нареди контраакција против Америка со порака да ја остават Македонија и премијерот на мир инаку може да има трета светска војна!!!

http://kajgana.com/bliska-sredba-so-ruski-borbeni-avioni-sad-obvinuvaat-za-provokacii

Вистина ли е ова што кажа Путин или само шпекулација и тресење слама???
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Нула повредени полицајци, десетина приведени, некои со колено на глава некои згазнати на глава, довикување меѓу полицајците "сега згазете ги". Ова не е прекумерна употреба на сила? Ма немој да ме јебеш бе.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Нула повредени полицајци, десетина приведени, некои со колено на глава некои згазнати на глава, довикување меѓу полицајците "сега згазете ги". Ова не е прекумерна употреба на сила? Ма немој да ме јебеш бе.
Заборави да додадеш дека полцијаците ги искршија прозорите и се обидоа да упаднат во министерство за правда ама беа спречени од разумните протестанти.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.298
Поени од реакции
81.483
Он ги ослободи овие кои правеа воени злосторства врз Македонците, па сеа си вели коа нив ги ослободив да не лежат, зашто ја, Миле или Влатко да лежиме? Зашто било кој да лежи после тоа?
(освен секако народот кој нема пари за давачки, казни, задолжителни плаќања и слично)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Заборави да додадеш дека полцијаците ги искршија прозорите и се обидоа да упаднат во министерство за правда ама беа спречени од разумните протестанти.

Кажи ми колку вработени имаше внатре во канцеларијата и мин.за правда? И така снимаат се', после може да фатат кој кршел. Овака шансите да тепаат и апсат некој кој не бил насилен се огромни. Само не знам дали тие полицајци ќе им биде сеедно нивните деца некој да ги тепа и малтретира така.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Ми се гади кога гледам колку прост и неписмен народ живее во државичкава. Значи во програма да се селектираат најбедните, најпростите луѓе да се родат тука- е бетер е ова кај нас.. али добро, за утеха- сепак сме АНТИЧКИ МАКЕДОНЦИ. :tapp:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Кај си бе Брутусе спинерски брате? Јеси ли добар? Како сендвичите, посуви сеа а? Немаштија...

Кажи ми колку вработени имаше внатре во канцеларијата и мин.за правда? И така снимаат се', после може да фатат кој кршел. Овака шансите да тепаат и апсат некој кој не бил насилен се огромни. Само не знам дали тие полицајци ќе им биде сеедно нивните деца некој да ги тепа и малтретира така.
Добар си! Пробува да направи класичен спин со прашањето КОЛКУ ПОЛИЦАЈЦИ СЕ ПОВРЕДЕНИ? Демек ако нема некој повреди не треба да биде апсен. Снимки фрчат од сите страни летаат столчиња флаши камења скршени простории упад во просторија нападнати двајца полцијаци пред мин за правда и обид да се влезе внатре. И јас сум спинерот, ја јадам сендвичи а он јаде Г.

А иначе еве ти го списокот од дечињата уапсени вчера! Сите се невини и случајно проаѓале од таму после возење ролери на кеј.
В
Бранимир Ј. (34)

Сашо Р. (48)

Маријан Л. (38)

Исмет И. (46)

Сибел А. (23)

Дамјан Ј. (36)

Кристијан К. (22)

Вангел М. (30)

Жарко З. (41)

Филип Н. (30)

Горјан А. (23)

Крсте Г. (35)
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
Според одлуките на Иванов, објавени во „Службен весник“, можат да се видат имињата на Коста Крпач, директор на Финзи ДОО, фирма основана од оф-шор компанија во САД. Компанијата Финзи ДОО, пак, е основач на веб-порталот Нетпрес.

На листата е и Владислав Стајковиќ, првиот човек на фирмата НВСП, која се споменуваше во аудио-снимките, како фирма на која треба да легне израелската донација. Фирмата НВСП е првиот сопственик на агенцијата за обезбедување СГС, која во јавноста се поврзува со поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков. Оваа фирма воедно е сопственик на Радио Слободна Македонија и на Три Телевизија Куманово.

И Жарко Луковски, главниот и извршен директор на Т-мобиле, чиј кум е Мијалков, се најде на листата помилувани. Помилуван е и Мирослав Јовановиќ, главен директор за техника и информатичка технологија на Македонски Телеком.



Се открива кој бил логистичка поддршка на прислушувањето.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.298
Поени од реакции
81.483
Протести, кршеле, голем ташак.
Па самиот Груевски организираше наводно спонтани протести протести на кои ќе се крши и планираше да го истепа Жерновски некој на нив. Да му удри едно пе-шес шамара, ама јаки.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom