Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Според ова шо го прочитав по порталиве и овде на форумов најзаштитен објект од страна на полицијата во Скопје е штабот на дпмне.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Sho se slucuva so kotraprotestantite uste se tamu? nemam nikakvi informaci.dobieni
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.160
Поени од реакции
15.152
Зајко го изгледав 80% на телма и ниту еднаш не повика на граѓанска војна. Напротив тој повика на разум и обединетост. По твојов пост изгледа ти си тој кој сака да ја зажешти ситуацијата ама нема да ви успее. Нека не се кријат позади народот . не го пикајте народот во оган.
Не си гледал убаво

 
W

wicked_1

Гостин
Не си гледал убаво

Па точно е, твојот госпот и неговата багра од криминалци се измочаа врз народот со аболицијата, се измочаа на секоја мала надеж да се процесуира најголемиот криминал што се деси од нашето постоење.

Сега народот кој е испровоциран ти е крив. :гомце:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.160
Поени од реакции
15.152
Па точно е, твојот госпот и неговата багра од криминалци се измочаа врз народот со аболицијата, се измочаа на секоја мала надеж да се процесуира најголемиот криминал што се деси од нашето постоење.

Сега народот кој е испровоциран ти е крив. :гомце:
Не е врти темата-муабетот беше повика или не Заев на украинско сценарио(јас не ставам такви смајличина како тебе, пошто не сум така воспитан-т.е. не сум бил на обука кај Срѓа)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.913
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Не си гледал убаво

Па он го критикува претседателот дека со аболицијата тој ги поставил темелите на можно украинско сценарио што значи дека претседателот го зголеми ризикот за граѓанска војна а не дека заев ке прави такво сценарио. А бе народот гледа и менува мислење во име на павдата на никој не му е побитна партијата од правдата.
А како успеавте така убавп да го исечете тој дел?дајте едно 2-3 минути уназад вратете го.
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Со вакви ли да излезам на протест бе? Оваа би ја тепал, бел ден да не види...
А ти ако би искочил на протест поради било која причина, за себе би искочил и за твојот глас, или за други?
 
D

deli

Гостин
Поради последните акции кои ги превземаат претседателот на државата и уставниот суд поставив анкета
Дали го подржувате Специјалното Јавно Обвинителство?

http://forum.kajgana.com/threads/Дали-го-подржувате-Специјалното-Јавно-Обвинителство.81068/

да видиме кое е мислењето на членовите од форумот
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.913
А ти ако би искочил на протест поради било која причина, за себе би искочил и за твојот глас, или за други?
За мојот глас би излегол на 5ти Јуни, кога треба да има избори. А да излезам на "протест" за да ме асоцираат со вакви идиотки - НЕ!
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.544
Поени од реакции
36.509
Не е врти темата-муабетот беше повика или не Заев на украинско сценарио(јас не ставам такви смајличина како тебе, пошто не сум така воспитан-т.е. не сум бил на обука кај Срѓа)
Вчера Иванов го помилува Миле 16 пати, Горде 11 пати, Груеваски два пати и цела тајфа на политичари кои ги слушавме како прават криминал.

Незнам какво сценарио сакаш, сончоглед на тротоар да се грицка поради тоа што никој нема да одговара?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom