Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.544
Пак ништо не разбра. Не зборев за ВМРО-СДСМ, колкава е киријата и чуда. Зборев за нашата преписка овде. Истиот проблем е и во општеството. Едноставно, со некого не можеш да комуницираш нормално.
Се согласувам и затоа свечено ја прекинувам дискусијата со тебе. Кога ќе сфатиш дека и ти си новинарот од Сител во приказнава, титни ми, ќе ти ѕвонам.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Затоа дпмне ќе стане титаник....
Јас ти кажав кој има најрелевантни информации кога се збори за судство. Всушност, и името на судијката го објави Димовски. За ВМРО има кој да се секира.[DOUBLEPOST=1455322564][/DOUBLEPOST]
Се согласувам и затоа свечено ја прекинувам дискусијата со тебе. Кога ќе сфатиш дека и ти си новинарот од Сител во приказнава, титни ми, ќе ти ѕвонам.
Ти беше таа што поставува прашања. :D
 
W

wicked_1

Гостин
По интензитетот на кривичните дела за кои постои сомнение, во овој случај мора да се изрече мерка притвор и тоа на повеќе основи по законот, ама ова ако доказите се уверливи за судијата...
Од друга страна пак не верувам предметот да е формиран со неуверливи докази.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.150
Поени од реакции
37.355
На репризите од повеке годишните провокации од многумина овдека одговара достојно, пристојно, интелегентно и релевантно...:boksix:(редовно си ги ќофта опозиционериве скришни и тоа со фора што им ја дава стално пошто игра отворено за разлика од нив)
.
Тоа е таа фрустрација што ја добиваат од вакви случаеви како и денешниот. Периодични еуфории се најстрашно нешто , особено кога се работи за гола егзистенција која голтариве ја чекаат од сдс ако по некоја случајност дојдат на власт. Слични беа и во првите денови кога се објавуваа бомбите и кога предвидуваа пад на Грујо за неколку дена. Пред година ипол беше тоа. :pos:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.156
Поени од реакции
15.144
По интензитетот на кривичните дела за кои постои сомнение, во овој случај мора да се изрече мерка притвор и тоа на повеќе основи по законот, ама ова ако доказите се уверливи за судијата...
Од друга страна пак не верувам предметот да е формиран со неуверливи докази.

Како ќе го повторат делото ако не се повеќе министри? Ако бегале од државата досега ќе избегале? Како ќе влијаат на сведоците кога таму сега министер е Оливер? Ќе им се закануваат со намалена плата?

Правно гледано непостои услов за притвор за поранешните министри. За Едмонд...можеби
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
По интензитетот на кривичните дела за кои постои сомнение, во овој случај мора да се изрече мерка притвор и тоа на повеќе основи по законот, ама ова ако доказите се уверливи за судијата...
Од друга страна пак не верувам предметот да е формиран со неуверливи докази.
Обвинителките на пресот само ги кажаа набројаа кривичните дела и генерално ја објаснија поврзаноста. За доказите никој не извади информација досега. Треба да гатаме. За мерката притвор и други фактори ќе се земат во предвид. Кај Гордана и Миле, тоа што не се актуелни функционери е олеснителна околност.
Може би ќе им дадат медал за најдобри во дпмне?
Дома ќе ги испратат со најголеми почести? :neetaka:
Саше Димовски нема апсолутно никаква врска со ВМРО-ДПМНЕ...
 
W

wicked_1

Гостин
Обвинителките на пресот само ги кажаа набројаа кривичните дела и генерално ја објаснија поврзаноста. За доказите никој не извади информација досега. Треба да гатаме. За мерката притвор и други фактори ќе се земат во предвид. Кај Гордана и Миле, тоа што не се актуелни функционери е олеснителна околност.
Дај не пишувај како да е правна/истражна/судска пракса... нема везе дека тоа е олеснителна околност во случајов, ако се гледа тајмлајнот кога се случувале делата тие располагале со огромна моќ, влијание и ресурси, сега може ја немаат позицијата, ама тоа не гарантира ни за момент дека го изгубиле влијанието.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Fun fact,maticnite sluzbi rabotat so polna parea,a zamislete trebalo da se iscistat okolu 100 iljadi lica do izborite.Se raboti od jutra do sutra(moj blizok prijatel raboti vo maticno).

Kolku od ovie umreni,raseleni,iseleni i kojznae uste kakva lica "glasale" za MVRO-DPMNE?Potocno za kolku glasa ke im se namali glasackata baza hmm..
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Дај не пишувај како да е правна/истражна/судска пракса... нема везе дека тоа е олеснителна околност во случајов, ако се гледа тајмлајнот кога се случувале делата тие располагале со огромна моќ, влијание и ресурси, сега може ја немаат позицијата, ама тоа не гарантира ни за момент дека го изгубиле влијанието.
Секако. Ама нема гаранција и дека не го изгубиле. И ако судот кога носи одлука има такви дилеми, секогаш треба да ја гледа поповолната варијанта за обвинетиот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.156
Поени од реакции
15.144
Fun fact,maticnite sluzbi rabotat so polna parea,a zamislete trebalo da se iscistat okolu 100 iljadi lica do izborite.Se raboti od jutra do sutra(moj blizok prijatel raboti vo maticno).

Kolku od ovie umreni,raseleni,iseleni i kojznae uste kakva lica "glasale" za MVRO-DPMNE?Potocno za kolku glasa ke im se namali glasackata baza hmm..
Пред неколку години во матичните имаше темелно чистење на умрени и отселени лица, и се работеше околу 3 недели во 2 смени. Сега треба да се прочисти тоа што останало последниве 2-3 години за чистење.

И патем матичните служби не се во МВР туку во Правда:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom