Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.067
Поени од реакции
3.832
Точно е. Заминат е Ставрески скроз.


ЕКСКЛУЗИВНО: Ставревски го напушта Груевски и заминува на гурбет во Америка
Мора да замине час поскоро оти утре веке може да остане без пасош со дозвола да се движи само по дневна и до клозет.... опасни времиња, мора да се користи прилика додека човек има пасош во џебот, и јас така би играл...
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Грујо си работи за него,кога ќе дојди(АКО ДОЈДИ) Зајко и тој ќе работи за него,пробува да дојди на власт без никакви програми,проекти,сериозни ветувања,знаеш што ќе значи одново да добие таква власт државата?
Ајде менете еднаш плочата цело време мелите едно исто
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Точно е. Заминат е Ставрески скроз.


ЕКСКЛУЗИВНО: Ставревски го напушта Груевски и заминува на гурбет во Америка
Ovaj e edinstveniot politacar odsprotiven tabor koj go pocituvam i respektiram. No poradi losite politiki na Gruevski padna vo senka, i mu propadna cel profesionalizam koj go gradese so godini.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.077
Ова е една од поглупите работи што ја имаат измислено.
Ovaj e edinstveniot politacar odsprotiven tabor koj go pocituvam i respektiram. No poradi losite politiki na Gruevski padna vo senka, i mu propadna cel profesionalizam koj go gradese so godini.
Мафо, јас те мислев дека за МВР се спремаш, ти на финансии си целел. Паметно, нема збор.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.219
Поени од реакции
6.897
Sdsm ima programa, toa sho NE ti.pustile ni eden proekt od
programata na sitel,kanal5,alfa i
mrt, e stvar na ogranicuvajne na tvojot mozok i nesocijalizacija.
тебе изгледа ти е оставена честа да ја објавиш,па ете цитирај ме со објавена програма од збор до збор[DOUBLEPOST=1459455046][/DOUBLEPOST]
Ајде менете еднаш плочата цело време мелите едно исто
ти водиш дискусија или само се инаетиш во животот ?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.067
Поени од реакции
3.832
Ovaj e edinstveniot politacar odsprotiven tabor koj go pocituvam i respektiram. No poradi losite politiki na Gruevski padna vo senka, i mu propadna cel profesionalizam koj go gradese so godini.
магацинот празен а магационерот невин, појма нема каде е робата?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Грујо си работи за него,кога ќе дојди(АКО ДОЈДИ) Зајко и тој ќе работи за него,пробува да дојди на власт без никакви програми,проекти,сериозни ветувања,знаеш што ќе значи одново да добие таква власт државата?
Кој и да дојде, ти, јас, Бастардов, Битушот, Брутусот и останатите тардоси ќе си останеме само со прстот в уста. Евентуално у чмар.
Секој си го гледа својот интерес од политичариве. Овие се растурија споменици , тркала и бродои редење, оние другите се фалат платите минимални 500 евра ќе ги напраеле, попис ќе напраеле, ќе враќале данок после секоја (незнам која) година. Мижи Митреее, тулумби паѓаат е муабетот.
Ќе не искористат милион и пол народ за избори, ќе се сместат у фотељата и чао џаци, тој по 2000 евра месечно, ти по 200 евра месечно стандард.
Е тоа сакам да ти кажам. Не си фурајте филм, кој и да дојде исто лајно ко претходниците. Ги боли курот политичариве за народот, да бидеме реални.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Mene najaki mi se muabetite so sorosoidite :)
Site sho ke se sprotistavat na stavovite na dpmne, ili ko ke pocnat realno da gi gledaat rabotite odma gi transformiraat vo Sorosoidi :D
Е од тоа не не бидува, неможат да сватат дека има многу луѓе што не се ни за едните ни за другите, луѓе кои сакаат да живеат во нормална држава, луѓе кои сакаат да живеат во држава со висок животен стандард.
 
Последно уредено:
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
СДСМ се докажан криминалци, имаа време да се извинат на народот, што чекаа 10 години да се извинат за стореното ??! пиле мое тие се борат за нови милиони во приватни џебови, ете ти доказ во сегашниот бастион на СДСМ Струмица луѓето му работат на Заев за 9000 денари месечен надоместок, Заев не носи напредок на државата тоа е сигурност
Нели ти е чудно тоа што за овие 10 години колку што се на власт ниеден дпмнеовец не затворија, сите што ги затворија се блиски до СДСМ или луѓе кои размислуваат поразлично од фамилијата?
Никој немже да ме убеди дека во ДПМНЕ членуваат часни сестри а во СДСМ криминалци, просто тоа е невозможно.
 
M

macgowan

Гостин
Не знам дали Зоки ќе фати орман сега или покасно, знам дека странските служби, во нивното сатанско ежедневие имаат навика некој да го крка а некој да куртули(като денес шо куртули Воја контра Радован).
Туку, кај е комбето?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.077
Ова по Шпион нели требаше јасно да ни биде?
На тој што требало да му биде јасно, очигледно не му било најјасно. Сите големи проблеми на Груевски од исто место му дојдоа.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.047
Поени од реакции
16.145
Кој и да дојде, ти, јас, Бастардов, Битушот, Брутусот и останатите тардоси ќе си останеме само со прстот в уста. Евентуално у чмар.
Секој си го гледа својот интерес од политичариве. Овие се растурија споменици , тркала и бродои редење, оние другите се фалат платите минимални 500 евра ќе ги напраеле, попис ќе напраеле, ќе враќале данок после секоја (незнам која) година. Мижи Митреее, тулумби паѓаат е муабетот.
Ќе не искористат милион и пол народ за избори, ќе се сместат у фотељата и чао џаци, тој по 2000 евра месечно, ти по 200 евра месечно стандард.
Е тоа сакам да ти кажам. Не си фурајте филм, кој и да дојде исто лајно ко претходниците. Ги боли курот политичариве за народот, да бидеме реални.
да се надоврзам... јасно е дека никој не се бутка да биде политичар, па ни раководител во струка ако нема некој голем ќар, тоа е нормално и логично ... проблемот е од друга природа, се накотија многу политичари со плурализмот, а башка со ЕУ и НАТО процесите... мајка им се расплака на државите што влегуваа во НАТО и ЕУ... еве имам човек што е чех и кажува каква мизерија е таму, не само во споредба со ехју појакитѕе држави, туку и со нас..јас не можев да верувам...
А еве и една друга работа, што е тоа корупција на политичар ?... го наместија евро пратеникот Талер , демек му предложил некој кеш за лобирање... човекот си лежи... е ајде да видиме колку имал Талер плата, 6000 евра, а да кажеме има евроглаучи и со 40000 евра месечно... Е па за мене тоа е поголема корупција, 400000 евра плата а таквиот само поголеми гомнарии ќе направи и на европско и на светско ниво, отколку овој европратеник со 6000 евра плата.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
тебе изгледа ти е оставена честа да ја објавиш,па ете цитирај ме со објавена програма од збор до збор[DOUBLEPOST=1459455046][/DOUBLEPOST]
ти водиш дискусија или само се инаетиш во животот ?
Nema jas so da ti prenesuvam, golem si, imas internet, se sho ti treba e da go aktiviras mozoceto i da pobaras, ke go najdes osnovniot del sho te voveduva vo taa programa. A od zbor do zbor koga ke bide gotova, zosto momentalno se odi na teren i se raboti na taa programa.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.219
Поени од реакции
6.897
Нели ти е чудно тоа што за овие 10 години колку што се на власт ниеден дпмнеовец не затворија, сите што ги затворија се блиски до СДСМ или луѓе кои размислуваат поразлично од фамилијата?
Никој немже да ме убеди дека во ДПМНЕ членуваат часни сестри а во СДСМ криминалци, просто тоа е невозможно.
јас не сум тој што вели дека овие се часни сестри, тоа твојот мозок обоен само во две бои го заклучува[DOUBLEPOST=1459457117][/DOUBLEPOST]
Nema jas so da ti prenesuvam, golem si, imas internet, se sho ti treba e da go aktiviras mozoceto i da pobaras, ke go najdes osnovniot del sho te voveduva vo taa programa. A od zbor do zbor koga ke bide gotova, zosto momentalno se odi na teren i se raboti na taa programa.
јас сум голем,а ти си тука само да водиш инает,а не квалитетна дисксија
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom