Ако сака полн буџет, Србија до вторник мора да се откаже од Косово!

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Muranyi

Гостин
Ne be toa neznaci posmatrac tie taka pravat pred svetot :D inace rusija i srbija sega protiv cel svet ke vojuvaat a NATO i EU ke se raspadne!
Така како што си пишал навистина звучи смешно и невозможно.Да ја исклучиме Србија,која е појадна и од Македонија и кога ќе ги додадеме Кина,Бразил,Индија и уште неколку други жестоки противници на Американците ширум светот,кога ќе го земеме предвид како факт повторното јакнење на руската држава и последните случувања на глобалната геополитичка сцена,тогаш и не е нереално да се каже дека се гледа крајот на хегемонијата на САД.
 
Член од
11 април 2013
Мислења
191
Поени од реакции
122
Така како што си пишал навистина звучи смешно и невозможно.Да ја исклучиме Србија,која е појадна и од Македонија и кога ќе ги додадеме Кина,Бразил,Индија и уште неколку други жестоки противници на Американците ширум светот,кога ќе го земеме предвид како факт повторното јакнење на руската држава и последните случувања на глобалната геополитичка сцена,тогаш и не е нереално да се каже дека се гледа крајот на хегемонијата на САД.
More goltar amerikancite nemaat sojuznici? Ta ti se poseram vo logikata pa i da izgubi vlikanie usa pak ke se jaki toa nemora da znaci deka nema da postojat sto gradea dosega tie nemoze nitu rusija nitu kina za 100 god da unistat. I dosta ja tupis so "patriotski" muabeti
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.999
Ештон: Србија и Косово постигнаа договор



Големина на буквите
19.04.2013
На денешната десетта рунда од разговорите меѓу делегациите на Белград и на Приштина во Брисел, како што соопшти посредникот, шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон, бил постигнат договор. Таа им честиташе на двете делегации предводени од премиерите Ивица Дачиќ и Хашим Тачи за покажаната храброст.
--- надополнето: 19 април 2013 во 17:13 ---
Го лапнаа и уште ќе бараат.
Него ако бидне ова (веројатно и ќе биде) што ќе бараат домашниве орки?
џамија кај секого у двор
џамија наместо секоја црква
џамија у секоја фирма
и секако
џамија кај сите у кола
 
W

Werther

Гостин
Џабе им е на Косоварите, никогаш нема тоа нормална држава да биде.

Србите никогаш нема да остават косовските институции нормално да работат, и мене ми е најискрено многу драго тоа.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
А на ред сме сега ние и Грција, проблемот за името мора да се реши!





























Yeah right :)
 
M

Muranyi

Гостин
Гледам од Брисел и нам ни дале временска рамка до јуни,исто како на Србите.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Овој договор е како времената спогодба меѓу Македонија и Грција , никој нема да ја почитува.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Ештон: Србија и Косово постигнаа договор



Големина на буквите
19.04.2013
На денешната десетта рунда од разговорите меѓу делегациите на Белград и на Приштина во Брисел, како што соопшти посредникот, шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон, бил постигнат договор. Таа им честиташе на двете делегации предводени од премиерите Ивица Дачиќ и Хашим Тачи за покажаната храброст.
--- надополнето: 19 април 2013 во 17:13 ---

џамија кај секого у двор
џамија наместо секоја црква
џамија у секоја фирма
и секако
џамија кај сите у кола

Види вака, скоро во сите постови збориш за исламизација.
Не викам дека не си во право, ама кај нас проблемот не е тој со исламот.
Реално, проблемот е со експанзионите апетити на шќиптарите.
Џамиите не би ми сметале толку ако се регулира тој грдиот што ги рока звучките, сепак, не сме ние следбениците на Хитлер,орките од запад се!
 
M

Muranyi

Гостин
Види вака, скоро во сите постови збориш за исламизација.
Не викам дека не си во право, ама кај нас проблемот не е тој со исламот.
Реално, проблемот е со експанзионите апетити на шќиптарите.
Џамиите не би ми сметале толку ако се регулира тој грдиот што ги рока звучките, сепак, не сме ние следбениците на Хитлер,орките од запад се!
Факт е дека албанскиот национализам е доста силен во моментов и се наоѓа на својот врв,но истотака факт е дека кај нив постојат исламистички струи на кои не може туку-така да се одолее и остане имун.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom