Ако некој ве повреди, дали друг ќе ги трпи последиците?

Член од
16 септември 2005
Мислења
24
Поени од реакции
0
Ste bile povredeni? Sakate najiskreno a ne vi e vozvratena taa ljubov? Potoa vie povreduvate samo poradi toa sto ste resil/a deka nekoj/a ve povredil/a vas i sega treba drugite da patat poradi toa so toa sto ke im vrakate niv na ist nacin? Dali misliste deka e toa pravoto resenie zaradi edna licnost da gi povreduvate drugite???
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
da povreduvam posle toa drugi e bezmisleno neli, ama kako sto sum odmazdoljubivo stvorenje licnosta sto me povredila da na nekoj nacin ke i vratam, ako ne radi nesto drugo strikno radi zadovoluvanje na svoeto ego, podobro da se osekam jas i da uvidi kako mizerno jas sum se cuvstvuvala vo tie momenti.
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Ako veke se rodi nekakva zhelba za odmazda... bi trebalo da e toa kon lichnosta shto go napravila toa... iako vo poveketo sluchai toa se nasochuva kon site lichnosti od sprotivniot pol.Inaku... odmazdoljubiv sum... i koga bi mi se ukazhala shansa da i vratam na taa lichnost... definitivno bez razmisluvanje bi go napravil toa.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Аман бе Влатче , па машко си.
Што ти значи тоа те повредува?

Како може некоја девојка да те повреди?
Девојките се секс објекти, ги користиме за да се чувствуваме задоволно.
Да се чувствуваш повреден од девојка е исто ко да се чувствуваш повреден од телевизор, микробранова или недај боже компјутер.
Сигурно ќе ти бидне гадно, нема да можеш некое време да ги правиш оние работи кои си ги сакал.
И ќе се обидеш да ja поправиш, во превод, ќе разговарате кој е проблемот, дури и ќе побараш совет од мајстор.
Али цело време имај во памет дека има понови и подобри модели.
Па на неколку месеци, година, менувај ги. Ефтини се :twisted: :P
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Леле! Никола! Па ти човече немаш чувства! :evil:
ти си....... аааах ќе пробам да се воздржам од секаков коментар! :x

Досега сум била еднаш добро повредена, и морам да признаам дека болеше! :place:
Не сум злопамтило.. не враќам за ништо, ама затоа пак други им враќаа ( личности кои немаат додирни точки со мене ).
Све се врача све се плача. :wink: А јас тогаш кулирам. 8)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Го сменав малку насловот на темата, се надевам дека Влатче нема да се лути :D

Сум била повредена, но многу брзо простувам за да не мора сама да се измачувам. Штом простам, немам желба за одмазда. Не велам дека заборавам, но никој не заслужува да трпи "малтретирање" поради друг.
Ептен треба нешто да ме погоди, да не знам кај да се свртам за да вратам со иста мера, да погодам кај што боли (машкото его) и тоа ми се случило само еднаш до сега. Според мене ако враќаш, врати му на тој кој те повредил.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
Ednash bev povredena...togash mi se gledashe mnogu tragichno..ama pokasno svativ deka kako rezultat na to jas stanav mnogu pojaka i sega ne mozit nikoj da me povredit.Ne sum zlopamtilo da vrakjam samo znam deka krugot se vrtit...ko sho se svrti kaj mene.

p.s Nikola seks objekti vikash a?Bravo be..ovaj um beshe ne bil. :?
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Никола напиша:
Аман бе Влатче , па машко си.
Што ти значи тоа те повредува?

Како може некоја девојка да те повреди?
Девојките се секс објекти, ги користиме за да се чувствуваме задоволно.
Да се чувствуваш повреден од девојка е исто ко да се чувствуваш повреден од телевизор, микробранова или недај боже компјутер.
Сигурно ќе ти бидне гадно, нема да можеш некое време да ги правиш оние работи кои си ги сакал.
И ќе се обидеш да ja поправиш, во превод, ќе разговарате кој е проблемот, дури и ќе побараш совет од мајстор.
Али цело време имај во памет дека има понови и подобри модели.
Па на неколку месеци, година, менувај ги. Ефтини се :twisted: :P
Дај те молам не прави вакви глупи споредби!!! Ја сум уште повреден од Телефункенот на времето коа ми рикна на сред лига на шампиони!!! Според тебе исто така и девојка може да ме повреди :ne:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Никола напиша:
Аман бе Влатче , па машко си.
Што ти значи тоа те повредува?

Како може некоја девојка да те повреди?
Девојките се секс објекти, ги користиме за да се чувствуваме задоволно.
Да се чувствуваш повреден од девојка е исто ко да се чувствуваш повреден од телевизор, микробранова или недај боже компјутер.
Сигурно ќе ти бидне гадно, нема да можеш некое време да ги правиш оние работи кои си ги сакал.
И ќе се обидеш да ja поправиш, во превод, ќе разговарате кој е проблемот, дури и ќе побараш совет од мајстор.
Али цело време имај во памет дека има понови и подобри модели.
Па на неколку месеци, година, менувај ги. Ефтини се :twisted: :P
Pile ti placis za vospitna edna ili ova e samo farba deka ednas si bil gadno povreden :pos:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не ми ни паднало на памет ако ме повредил некој, да му враќам на некој сосема друг. Нормално дека сум била повредена, и дека во такви моменти чувствувам гнев и желба за одмазда, но никогаш ништо не сум направила затоа што поголема одмазда од тоа што веќе не сум присутна кај дотичниот нема ... секако дека не се фалам, едноставно досега секогаш така испаѓало 8)
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Standardno klishe e toa vo poveke slucaevi..... nekoj "pokvaren" decko ke i skrshi srce na nekoja shto nekoj super decko sakal da i se pushta... no ete dodeka toj sobral hrabrost toj drugiot ja kjaril.... ja "izdvakal" i ja "isplukal".... i koga konecno toj istiot super decko doznava deka taa e povtorno slobodna... se veli so umot: ednash zaebav rabota nemav hrabrost... ovoj pat nema... ke i se pushtam.... i se pushta.... (da ne zaboravime deka deckoto e super).... i znaete koj odgovor go dobiva :?: .... sledniov: razocarana sum vo mashkite, nejkam so oko da gi vidam :!: ... vo momentov sakam da sum sama :? ..... i koj e kriv tuka :?:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Никола напиша:
Аман бе Влатче , па машко си.
Девојките се секс објекти, ги користиме за да се чувствуваме задоволно. Ефтини се :twisted: :P
e bravo!!!navistina mnogu pametna misla.za zalenje si sto vaka bedno razmisluvas za edni sosema normalni sustestva!!! :shock:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Женско сум, ама па што ќе ти е таква? Ако ти се понаша, ќе те истрауматизира ... ќе си ја баталиш фино лепо и така :pos:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
divine напиша:
Женско сум, ама па што ќе ти е таква? Ако ти се понаша, ќе те истрауматизира ... ќе си ја баталиш фино лепо и така :pos:
Znaci poradi nekoj drug shto napravil.... jas ke ti trpam posledicite.... t.e. ke ja batalam.... taka?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Eko, ако видиш крајно дека не ја бива, нема да се упропастуваш сам ваљда. А и ако е крајно наку*чена на машките, не верувам дека би се затрескал ти во таква :pos: :pos: :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom