Ако верувам ќе успеам?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
секогаш треба да имаш верба во себе ако сакаш да постигнеш нешто
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
80 % од работите ми се исполниле, ама за некој дури многу повеќе сум верувал ама никогаш не ми се оствариле.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
многу е битно да веруваш во она што го правиш за да успееш.............................секако дека трудет е потребен но вербата е пред се........мнооогу помага...........песимистите ќе мислат дека нема да успеат и нема ни толку да се трудат шо и да е тоа да го завршат најдобро што можат................но ако веруваат во себе шансите за успех се максимални!!!!!!!!!!!!!
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ма верувај колку сакаш во себе.Ако те бива ќе успееш.ако не-џабе ти е вербата.Али не викам дека не помага.
:)
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Треба да се сакаш, да веруваш во себе, да имаш НАМЕРА да успееш и да дадеш се од себа. Се што стварно од срце сум сакала сум успеала, често ми бил проблем што стварно сакам, а не дали ќе?
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Знам дека ќе успеам, нема потреба од верба
"Знам дека ќе успеам" >> ова ти е вербата! а трудот не ти го гледам..


Неможеш да успееш ако не веруваш! Вербата те потикнува и ти дава волја,
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
"Знам дека ќе успеам" >> ова ти е вербата! а трудот не ти го гледам..


Неможеш да успееш ако не веруваш! Вербата те потикнува и ти дава волја,


Секоја чест, ТАКА Е!!!!Не можи да успееме во нешто за кое неверуваме дека можиме да го направиме - се е до психата.:salut:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Мислам дека вербата е она што е клучно во секоја работа. Едноставно треба да си сигурен во она што го правиш/работиш, и резултатите сами ке дојдат.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Ако не веруваш дека ќе успееш немаш волја и надеж и не вложуваш сили да постигнеш нешто бидејќи уште на старт ја осудуваш работата на пропаст не се трудиш и најнормално е да не успееш.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Мн јасно, во секоја работа треба да веруваш во себе ако веруваш мн се поголеми шансите да успееш!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Така е, верувам во ова. Не попусто веќе од поодамна во потпис ми стои текст сличен на насловот од темата.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.649
Поени од реакции
13.112
Да, вербата е повеќе од двигател во постигнување на нештата, но самата по себе не може да ги реши проблемите. Треба и работата тука да се влкучи.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Да, вербата е повеќе од двигател во постигнување на нештата, но самата по себе не може да ги реши проблемите. Треба и работата тука да се влкучи.
Токму истото сакав да го кажам.
Имам веќе одговорено на темава дека да-ако верувам ќе успеам, но со текот на времето сфатив дека вербата е важна но не и пресудна да кажеме, за успехот.Верувај, но ако оставиш се' на вербата..ќе се зафркнеш.:jaj:
Успехот е овошје кое не созрева ако во него не вложиш (многу) труд.:pipi:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Да,ако веруваш,ке успееш,нема сомнеж во тоа.
Само проблемот е,како да се натераш да веруваш?
Тоа е и најтешкиот дел од успехот.Кога веке еднаш ке почнеш да вистински да веруваш,тогаш успехот си иде природно.Самата енергија и настаните се вртат во твоја полза.
Само,проблемот е во тоа што,вистинската верба е нешто што тешко се постигнува.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Пред се верувам во себе и во своите способности,верувам во луѓето околу мене,верувам дека со многу труд ќе постигнам многу успеси,но верувам и дека понекогаш и залудно можам да се трудам и верувам дека можам да успеам,значи не се обесхрабрувам и по падовите кој можат а и ми се случиле.Ако верувам и ако се потрудам ќе успеам!:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom