Ако верувам ќе успеам?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
вербата во самиот себе е клучот до успехот, без неа не бива
 

Bego

meens Master
Член од
27 јули 2006
Мислења
19
Поени од реакции
0
Moe mislenje, kako ke ispadne celta, e posledica na toa kako gledam e na situacijata, odnosno, ako jas si zamislam deka taa cel nema nikogas jas da ja zavrsam, i taka ke bide. Dokolku razmisluvame pozitivno, rabotite ke zavrsat kako sto treba, odnosno pozitivno.

Toa sto sakam da Vi go kazam e deka se e rezultat na nasata potsvest! 100% rezultat na nasata potsvest!
Bi Vi preporacal kniga vo vrska so nasata potsvest, se vika "Mokta na potsvesta", a avtor bas ne mi teknuva koj bese ama sigurno ne e nas.
 
Член од
12 август 2006
Мислења
17
Поени од реакции
1
Ova e interesno prasanje. Sekako deka ako veruvas ke uspees ili barem ti se zgolemuvaat sansite za uspeh vo namerata. So toa sto veruvas se pottiknuvas samiot sebesi deka go mozes toa i deka si sposoben ili izdrzliv za takov napor ili predizvik. Verbata e golema rabota i ne treba da se potcenuva vo nikoj ama bas nikoj slucaj.
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
ако не веруваш во тоа што го правиш тогаш верувај ми дека веруваш дека нема да успееш
 
Член од
16 август 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
drzi

Abe se toa drzi ali mora da imas luge pokraj tebe i pari
 

^^Mon4e

The sweatest thing
Член од
30 јануари 2007
Мислења
476
Поени од реакции
0
"Ako veruvam ke uspeam" e izjava sto spored mene e celosno tocna i taa se ispostavila u mnogu moi slucai!!!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
dosega 90 % od rab otite vo koj sto sum veruval mi se ostvarile :)
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Bego напиша:
Moe mislenje, kako ke ispadne celta, e posledica na toa kako gledam e na situacijata, odnosno, ako jas si zamislam deka taa cel nema nikogas jas da ja zavrsam, i taka ke bide. Dokolku razmisluvame pozitivno, rabotite ke zavrsat kako sto treba, odnosno pozitivno.

Toa sto sakam da Vi go kazam e deka se e rezultat na nasata potsvest! 100% rezultat na nasata potsvest!
Bi Vi preporacal kniga vo vrska so nasata potsvest, se vika "Mokta na potsvesta", a avtor bas ne mi teknuva koj bese ama sigurno ne e nas.
Да да ,закон книга.Секоја мисла ти се врежува во потсвеста,и се што се случува понатаму е резултат на твоите размислувања.Значи ако веруваш,ќе успееш.
А книгата не ми е тука ќе видев кој е авторот.:toe:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Pa moras da veruvas vo sebe za da uspees. Ako pocetno ja nemas samodoverbata kako mozes da prodolzis ponatamu i da uspees???
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ако веруваш во себе се можеш ако не нишо:toe:
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Вербата е она што те движи кон успехот, таа е општ двигател на животот и има неверојатна сила да те турка понатаму.Без самодоверба ништо!
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Види.Ти ако веруваш во себе ке успееш да го победиш стравот и фактички ке се преставиш во најдобро светло.Сепак на 1 место би ја ставила самодовербата,а на 2 трудот.Тие 2 работи сегде идат заедно.И повеке ми помогнала вербата во себе отколку трудот.
 

bad_girl

The girl you can't have
Член од
21 февруари 2007
Мислења
216
Поени од реакции
4
вербата е важна за се не дека ако веруваш 100% ке успееш ама со тоа што ке веруваш во нешто ке направиш во себе чуство дека мораш да го постигнеш тоа и ке дадеш се од себе за да успееш!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
ne mozeme da uspeeme vo nisto vo zivotot ako nemame verba deka ke uspeeme...trudot isto taka e potreben no ne sluzi za nisto dokolku ne veruvame vo toa sto go pravime i ne veruvame deka navistina ke uspeeme...
sekogas veruvajte vo toa sto sakate i bidete sigurni deka ke uspeete sekako vlozuvajki malku i trud :):salut:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Да,се сложувам дека треба да имаме верба,но што ќе ти е верба ако чекаш за подобро на стенд бај?Треба и доста труд,голема мотивација,желба за истакнување,па мислам дека овде би ја сместила и онаа позитивна љубомора што на некој начин не поттикнува да направиме селекција на веќе постоечката конкуренција.Треба малку верба,и доста многу труд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom